7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Святе таїнство покаяння

«Тож покайтеся і наверніться,

щоб ваші гріхи були стерті»

(Ді 3,19)

«Ті, що приступають до таїнства Покаяння, приймають від Божого милосердя прощення образи, яку вони Йому вчинили, а заодно примиряються з Церквою, яку поранили своїми гріхами і яка своєю любов’ю, прикладом, молитвами працює над їхнім наверненням».

(ККЦ, 1422)


 

молитви перед СПОВІДДЮ

Молитва до Святого Духа

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

 

Молитва до Пресвятої Богородиці

Велике є число моїх прогрішень, Богородице; до Тебе я прибігаю, Пречиста, потребуючи спасіння. Відвідай немічну мою душу, і моли Сина Твого і Бога нашого, щоб дав мені відпущення того зла, що я вчинив (-ла), єдина Благословенна.

 

СПОВІДЬ

Робимо на собі знак святого хреста і кажемо:

– Останній раз я сповідався (-лася) [кажемо коли]; не затаїв (-ла) ніякого гріха [а якщо затаїли, то тут визнаємо його]; зневажив (-ла) Бога такими гріхами...

Розказуємо всі свої гріхи, які пригадали, від попередньої доброї сповіді.

Відтак кажемо: Жалую з цілого серця, що я своїми гріхами зневажив (-ла) Бога, і постановляю виправитися.

Священик дає повчання і накладає покуту. Відтак розрішає нас від гріхів, а ми, тричі хрестячись, молимося зі щирим жалем митареву молитву:

Боже, милостивий будь мені, грішному (-ій).

Боже, очисти гріхи мої і помилуй мене.

Без числа нагрішив (-ла) я, Господи, прости мені.

Після того, як священик розрішив нас від гріхів, ми робимо на собі знак святого хреста, і відходимо.

 

МОЛИТВИ ПІСЛЯ СПОВІДІ

Боже, Ти хочеш, щоб усі люди спаслися, тож вислухай молитву мою і не відкидай сліз моїх, як марних; бо хто прийшов до Тебе плачучи, і не був скоро спасенний? Хто кликав щиро, і не був скоро вислуханий? Тому, о Владико, вислухай і мене, що кличу до Тебе зі сльозами: прости мені великі мої гріхи, спаси мене, недостойного (-ну), бо Ти благий і чоловіколюбець.

 

Молитва до Пресвятої Богородиці

Милосердя двері відкрий нам, благословенна Богородице, щоб, надіючись на Тебе, ми не загинули, але щоб ізбавилися Тобою від бід, Ти бо єси спасіння роду християнського.

 

ЗРАЗОК ДОБРОЇ СПОВІДІ

 

П’ять умов доброї сповіді

1. Зробити іспит совісті.

2. Збудити в собі жаль за гріхи.

3. Постановити виправитися.

4. Визнати гріхи перед священиком у сповіді.

5. Виконати покуту, яку дав священик.

Іспит совісті

Пригадуємо собі, коли останній раз сповідалися і чи не затаїли якогось гріха. Котрий гріх затаїли і скільки разів?

При кожнім тяжкім грісі пригадуємо собі, скільки разів вчинили його.

1-ша Божа Заповідь

«Нехай не буде в тебе інших богів крім Мене»

Чи заперечували правди віри і викликали сумніви в інших? Стидалися відверто визнавати свою віру? Мовчали, коли хтось говорив проти Церкви і віри? Занедбували молитву зранку і ввечері? Неуважно молилися? Як поводилися у храмі під час богослужінь? Чи вірили у забобони, гороскопи, сни і магічну силу амулетів? Чи зверталися до ворожок, екстрасенсів? Зливали на віск, скидали вроки, ворожили? Чи носили або одягали сатанинську символіку? Чи брали участь у сатанинських обрядах? Викликали духів?

 

2-га Божа Заповідь

«Не взивай даремно імені

Господа, Бога твого»

Чи вимовляли без пошани ім’я Бога або святих? Проклинали? Насміхалися з богопосвячених осіб та релігійних обрядів? Вживали святі слова до жартів? Нищили священні, церковні речі? Божилися?

 

3-тя Божа Заповідь

«Пам’ятай день святий святкувати»

Чи пропускали Службу Божу у неділі і свята без поважної причини або лінивства? Як часто? Чи працювали тяжко у неділі чи свята без конечної потреби? Спізнювалися на Службу Божу?

 

4-та Божа Заповідь

«Шануй батька твого і матір твою»

Чи зневажали своїх батьків, родичів, вчителів чи настоятелів, засмучували їх, були їм неслухняні, невдячні? Бажали їм злого, говорили зле про них, чинили їм кривду, не шанували їх? Чинили наперекір їхній волі? Насміхалися з них? Чи опускали молитву за них?

 

5-та Божа Заповідь

«Не вбивай»

Чи заподіяли комусь шкоду на здоров’ї, брали участь у бійці, розбуджували ненависть, бажали комусь зла, були мстиві? Давали комусь згіршення і намовляли до гріха? Вживали наркотики або давали їх комусь? Чи зловживали алкоголем? Скоїли аборт чи спричинилися до нього?

 

6- та і 9-та Божа Заповідь

«Не чини перелюбу»

«Не пожадай жінки

ближнього твого»

Чи любувалися у нечистих думках, оглядали порнографію? Чи безсоромно одягалися? Говорили сороміцькі слова (матюки)? Чи учиняли безстидні діла, самі чи з кимось? Учинили мастурбацію, гомосексуальні акти, мали статеві відносини поза подружжям? Чи мали статеві відносини до шлюбу? Були в товаристві з безсоромними людьми, вели нечисті розмови, жарти? Переглядали неморальні телепрограми? Читали неморальні книжки? Розбили комусь подружжя? Занедбували сповнення своїх подружніх обов’язків? Чи зраджували своїм чоловікові (дружині)?

 

Підготував о. Йосафат Бойко, ВС.

 

(Закінчення у наступному числі)