7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Провадити все у Христі!

 

(Продовження, поч. у чч. 9-37)

 

НАУКА 10.

НАЙСВЯТІША ЄВХАРИСТІЯ

 

Повторення Таїнства Благовіщення.

Коли священик вимовляє слова над хлібом: „Прийміть і їжте, це є Тіло Моє“, а над чашею: „Пийте, це є Кров Моя“, тоді силою Святого Духа хліб перетворюється у Тіло Ісуса Христа, а вино — у Кров Ісуса Христа, а заразом лучиться з Тілом і Кров’ю Душа та Божество Ісуса Христа. Тоді Ісус Христос є присутній із Тілом і Кров’ю, з Душею і Божеством під видами хліба і вина. Отже, у Найсвятішій Євхаристії є той самий Ісус Христос, який зачався з дівичої крові у лоні Пречистої Діви Марії.

Найсвятіша Євхаристія – догмат віри. Про це учить сам Ісус Христос.

Найсвятіша Євхаристія є правдою, догматом віри, в який маємо вірити під загрозою спасіння. Хто б не вірив у цю правду, той грішить тяжко і не може бути спасенним. Цю правду нам проголосив Ісус Христос, який є непомильним, а відтак цю Тайну установив на останній вечері, яку споживав зі своїми Апостолами та учнями, коли сказав над хлібом і вином: „Прийміть і їжте, це є Тіло Моє, пийте, це є Кров Моя“. Водночас із цим Христос дав владу Апостолам та учням і їх наступникам, тобто Єпископам і священикам робити те саме, тобто перетворювати хліб у Тіло Христове і вино у Кров Христову.

Коли Ісус Христос найперше проголосив, що установить цю Найсвятішу Тайну Євхаристії, то багато згіршилося, бо казали: як це можливо, щоб Ісус Христос давав своє тіло споживати і свою кров пити? І навіть деякі з Його учнів відступили від Ісуса Христа. Однак, Ісус Христос не відкликав своїх слів і не відкликав би їх навіть тоді, коли б усі Апостоли й учні відступили від Нього, бо сказав до них: „Чи й ви хочете відійти?»

Цю правду віри проголосила Католицька Церква.

Цю правду віри проголосила також Католицька Церква як догмат віри. Як свідчать пам’ятки із перших віків християнства, в цю правду віри вірили усі християни вже від самого початку християнства. Спочатку Лютер і Кальвін відступили від цієї правди віри, і то вже у той час, коли минуло близько півтори тисячі літ по народженню Ісуса Христа. Вони відкинули правдиву віру, і тому протестанти не мають Найсвятішої Євхаристії, як не мають також священиків.

Цю правду підтверджують багато засвідчених чуд.

Крім цього, багато підтверджених чуд свідчать, що у Найсвятішій Тайні Євхаристії перебуває правдивий Ісус Христос. Одного разу протестант дискутував із католицьким священиком про Найсвятішу Євхаристію і сказав, що він не може повірити у присутність Ісуса Христа у цій Тайні. Католицький священик старався його переконати, наводячи різні докази, однак протестант стояв при своєму невірстві. Під час цієї дискусії вони проходжувалися по саду. Відтак протестант каже, показуючи на старий дуб у саду: „Чи можливо, щоб цей, може, столітній дуб, схилився верхом аж до землі»? Тоді священик каже: „Так, це можливе, але не людською силою, а Божою, бо у Бога все можливе». Тоді протестант каже: «Добре, я повірю в Тайну Євхаристії, якщо цей дуб на твоє слово зігнеться і похилиться аж до землі». Священик гаряче помолився і попросив Ісуса Христа, щоб для просвічення і навернення цього єретика вчинив чудо і відтак, повний віри, сказав: „В ім’я Ісуса Христа, наказую тобі, дубе, щоб ти зігнувся аж до землі». І тієї ж хвилини старий столітній дуб зігнувся і верхом торкнувся землі. Протестант, побачивши це, перейнявся жахом, упав на коліна і сказав: „О, тепер вірю, що Ісус Христос є присутнім у Найсвятішій Тайні Євхаристії!»

Саксонський поганський князь Витукинд потайки зайшов до табору короля Карла Великого, який був присутній під час Великодня на Службі Божій і бачив, як під час св. Причастя сам король та інші присутні приймали до уст мале дитя, котре до одних входило усміхнене і раде, а до інших – з неохотою і боронилося. Побачивши це, той поганський князь навернувся. Іншим разом Ісус Христос з’являвся у Найсвятішій Євхаристії, як муж у повному віці. Одного разу – у славі, іншим разом — розп’ятий на хресті, ще іншим — увінчаний терням. Всі ці чуда нераз діялися не перед поодинокими особами, а перед цілим народом. Вони є підтвердженими багатьма свідками так, що у їх достовірності ніяк не можна сумніватися.

Цю правду підтверджує сатана і його прислужники, занепалі безбожники.

Нарешті, віру у Найсвятішу Євхаристію підтверджує сам сатана і лукаві вороги Бога, котрі дихають ненавистю проти Найсвятішої Євхаристії. Сатана добре знає, що це за Тайна, і тому його лють та ненаситна ненависть до Ісуса Христа у Євхаристії є такою самою, як і за часів перебування Ісуса Христа на землі. А коли сам диявол не може нічого вдіяти, то під’юджує занепалих грішників, щоб чинили капості і завдавали зневаги Ісусу Христу у Найсвятішій Євхаристії. Добре відомо, як безбожники стараються зневажати Найсвятішу Євхаристію. Отже, якби Тайна Євхаристії була тільки звичайним хлібом і звичайним вином, то чому мали б так лютувати сатана і лукаві безбожники?!

Непохитна і сильна віра.

Отже, тут не може мати місця жоден із сумнівів, але маємо вірити сильною і непохитною вірою, що у Найсвятішій Євхаристії утаєно перебуває правдивий і живий Ісус Христос як Бог і чоловік, воплочений Син Божий, і цю віру маємо виявляти не тільки розумом і серцем, але також цілим життям. Якби так з одного боку явилася нам Пречиста Діва Марія у небесній красі і ясності, відтак – усі Ангели у своєму блиску і, нарешті – усі Святі у своїй хвалі, а з іншого боку знаходилася б Найсвятіша Євхаристія, в котрій під видом крихти хліба є утаєний Ісус Христос, то ми маємо найперше звернутися до Найсвятішої Євхаристії і віддати побожний поклін, бо у цій Тайні є утаєний воплочений Бог, правдивий Син Божий, котрого славить Пречиста Діва Марія, всі Ангели, всі Святі у небі і всі сотворіння Всесвіту.

Ісус Христос є тільки один, хоча перебуває всюди, де зберігається Найсвятіша Євхаристія.

Та не тільки маємо сильно і непохитно вірити у Найсвятішу Євхаристію, але також подивляти всемогутність, мудрість і любов Божу. Ісус Христос хоч і вознісся на небо, однак залишився між нами, щоб бути для всіх нас присутнім. Якби Він залишився на землі як особа, то, щоб бути доступним для всіх, мусів би Він або являтися всім зокрема, або бути на одному місці, а всі люди мусіли б до Нього приходити. Перший спосіб не відповідав найвищій гідності вже воскреслого і прославленого Ісуса Христа, як також не відповідав би добру наших душ, а другий спосіб спричинив би замішання людського порядку на землі, коли б люди змушені були неустанно масами мандрувати і перебувати там, де був би Ісус Христос. Отже, Ісус Христос у своїй всемогутності, мудрості і любові винайшов такий спосіб, при якому Він, хоч і вознісся на небо, однак залишився між нами так, що для всіх є доступним всюди, де зберігається Найсвятіша Євхаристія, і кожен, хто хоче і коли хоче, може до Нього приходити і з Ним мати зв’язок і єднання. Ісус Христос є у вашій церкві, тут, у вашому селі. Він присутній у всіх церквах сусідніх сіл і міст, без огляду, чи святиня належить до нашого чи латинського обряду. Словом, де зберігається Найсвятіша Євхаристія, там є Ісус Христос. Здогадуюся, що вам напрошується думка, що стільки є Ісусів, скільки є місць, де зберігається Найсвятіша Євхаристія. Ні, є тільки один Ісус, хоч і в тисячах місць зберігається Найсвятіша Євхаристія. Як це діється? Не людською силою, але всемогутньою Божою силою, чого ми нашим слабким розумом не можемо зрозуміти. Я вам це, бодай приблизно, так поясню. Вас, тут зібраних, може бути тисяча чи більше, або менше. Як скажу слово «Ісус», то я сказав тільки один раз і одне слово «Ісус», і кожен із вас почув ціле слово. Я не сказав тисячу разів слово «Ісус», щоб кожен з вас почув ціле слово, але я сказав тільки один раз, а кожен із вас почув ціле слово „Ісус“. Отже, подібно діється у Найсвятішій Євхаристії. Один Ісус Христос, хоч перебуває Він у багатьох місцях у Найсвятішій Євхаристії.

Ісус Христос є цілий у Найсвятішій Євхаристії.

Крім цього, нам треба знати, що у Найсвятішій Євхаристії є цілий Ісус Христос не тільки як особа Божа, але також як чоловік. Це діється також всемогутньою силою Божою. Наша Земля є дуже велика, а ще більшим є Сонце, бо в ньому може вміститися ціла наша Земля разом із Місяцем на такій відстані, як тепер є віддалений від Землі Місяць і ще залишилося б багато місця. А чи може Бог зменшити Землю або Сонце до розміру макового зернятка? Може, тому що Бог — всемогутній, бо, коли Він створив Землю, Сонце і Всесвіт своїм всемогутнім словом, і то з нічого, то Він, отже, також може у ніщо обернути до мізерного розміру Землю чи Сонце.

Подібно діється у Найсвятішій Євхаристії всемогутньою Божою силою. Цілим є Ісус Христос у цілому агнці, цілим є у кожній частичці, цілим є у кожній крихті виду хліба чи у кожній краплі виду вина, як тільки оком можемо спостерегти. Крім цього, треба взяти до уваги те, що Ісус Христос є у Найсвятішій Євхаристії вже воскреслим, а воскресле тіло має властивості духа, котрий не є обмежений місцем. Дух може перейти крізь замкнені двері, крізь мур. Отже і Тіло, і Кров Христова, тобто цілий Ісус Христос не тільки як Бог, але і як чоловік уже воскреслий може перебувати і вміщатися під видом навіть найменшої частички виду хліба і краплі виду вина.

У Найсвятішій Євхаристії є той самий Ісус Христос.

Нарешті, нам треба знати, що у Найсвятішій Євхаристії є той самий Ісус Христос, який народився з Пречистої Діви Марії, той самий Ісус Христос, який навчав три роки, той самий Ісус Христос, який терпів, був мученим і прибитим до хреста, той самий Ісус Христос, який воскрес із мертвих, той самий Ісус Христос, який царює прославленим у небі.

 

(Продовження у наступному числі)

 

† Григорій ХОМИШИН,

Єпископ Станиславівський.

«Парафіяльна місія».