7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Храм пророка Іллі – для дітей і для дорослих

Храм Святого пророка Іллі в Івано-Франківську, який 2 серпня урочисто освятив Архієпископ і Митрополит Володимир Війтишин, незвичний тим,  що при ньому додатково буде діяти Центр духовного розвитку дитини, пошта Святого Миколая та ігровий майданчик.

Дітей тут навчатимуть духовності, патріотизму і любові до батьків. Поділять учнів на групи: 1-4, 4-9, 9-11 класи. Парохом храму є  о. Річард Горбань, сотрудником – о. Володимир Войтович. Розташована святиня св. пророка Іллі по вул. Гаркуші, 36-А, поблизу Вічного вогню.

Під час освячення храму було також освячене святилище. На престіл вилили чисту джерельну воду, виноградне вино, яке вживається на Святе Причастя, та воду з пахучими оліями. Це найсвятіше місце в храмі, де священики відправлятимуть Святі Літургії. Престіл також благословили святим миром, постелили трьома обрусами, один з яких – святий антимінс з мощами святих мучеників.

«Збудувати церкву – особливий привілей від Господа. Храми будують для того, щоб церква земна з’єднувалась у молитвах із церквою Небесною», – пояснив Владика Володимир.

У своїй проповіді до вірних він розповів, що пророк Ілля – ревний провідник віри, безстрашний розкривач людських пристрастей і гріхів. Він жив за 900 років до Різдва ГНІХ, а його народ поклонявся ідолам. Палкими були його проповіді, які закликали до правдивої віри, через те його хотіли вбити. Пророк Ілля пішов у пустелю, де довго молився. За своє побожне життя пророк удостоївся розмовляти з самим Богом. А коли прийшов кінець його праведного життя, пророк не помер, а був взятий на небо з тілом на вогненній колісниці. Під час переображення на г. Тавор разом з Ісусом Христом були Ілля та Мойсей і розмовляли з ним.

«Святі Літургії відбуватимуться у будні о 7 год. 30 хв. та о 18 год., а в неділі о 9 та 12 годинах»,  – розповів парох о. Річард.

Міський голова Руслан Марцінків, вітаючи вірних з відкриттям храму, пообіцяв подбати про ігровий майданчик. Трирічний Павлик щонеділі разом із бабусею відвідував дерев’яну капличку, а під час відкриття храму увесь час складав ручки, як до молитви. На запитання, ким він хоче стати, коли виросте, відповів: «Священиком».

По завершенні Божественної Літургії Митрополит Володимир уділив усім присутнім своє архієрейське благословення. Парафіяни пригостили гостей солодощами та свяченою водою.

 

Юлія Боєчко.

На світлині: під час св. Літургії.