7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 47 (1193) від 14 грудня 2017


Духовні отці – уродженці сіл Тисмениччини

Історія чи не усіх районів нашої області має шанс закінчитися тоді, коли на їх місці будуть утворені ОТГ. Це може статися уже у найближчі роки. Тисмениччина у цьому плані – не виняток, тим більше, що на її терені уже утворена Ямницька ОТГ, куди, крім с. Ямниці, увійшли громади сіл Павлівка, Сілець і Тязів. Тому поки адмінодиниця ще існує, хочемо запропонувати зібрану інформацію про священиків, які народилися у селах, що входять до Тисменицького району Івано-Франківської області.

Відразу зауважимо, що про окремих уродженців сіл Тисмениччини ми маємо уже окремі публікації, тому дана стаття носитиме узагальнюючий характер. Також цьогоріч «Нова Зоря» друкувала статтю «Священики – уродженці Тисмениці» (див. газету за 2 березня 2017 р.). При подачі біографічних відомостей мусимо сказати, що священиків можна поділити на дві групи: одні, котрі народилися у священичих родинах, а другі – були селянської крові.

 І ще, як і в попередніх публікаціях такого роду, ми заглядаємо у минуле. Про сучасних священиків, уродженців Тисмениччини, можливо, хтось напише у майбутньому.

Read more...

Минає шість років від дня заснування Івано-Франківської Митрополії УГКЦ

 

«Ти – Петро (скеля), і я на цій скелі збудую мою Церкву й пекельні ворота її не подолають»

(Мат. 16, 18).

З початком ХХІ століття у світі нараховується 2,1 млрд. християн, а це 31,43% всіх жителів планети. Більше половини від загальної кількості християн (1,15 млрд. осіб) складають католики. Практично сьогодні майже не існує куточка на нашій планеті, де б не проповідувалося Євангеліє. Проте сучасні менеджери з персоналу, мабуть, не дали би на той час дуже оптимістичних прогнозів для Христа, який засновує свою Церкву на Апостолі Петрі.

 

І справді, зі звичайної людської точки зору, які шанси міг мати простий юдейський рибалка, перед яким стоїть завдання проповідувати в столиці тодішньої найбільшої світової імперії? Він не мав ніяких шансів… Адже він навіть не володів латинською мовою, якою розмовляв тодішній римський світ. А втім, як свідчить вище наведена статистика, “що неможливе людям — можливе для Бога” (Лк. 18, 27).

Read more...

Про слухняність

(Продовження, поч. у чч. 37-39, 41-46)

 

Слухняність – це передусім готовність прийняти науку зробити навчання плідним і корисним. Особа вперта не є розумною особою. Навпаки, слухняність і готовність приймати науку – ознака мудрості. Слухняність – це особлива чеснота. Вона сприяє у сприйнятті навчання правди, а потім також і дії.

Слухняність – це ще й тямущість. Нею володіє той, хто має силу сприймати навчання. Слухняність – це вроджена риса. Є різниця між слухняністю і послухом. Послух – це акт волі, належить до обов’язку. Слухняність – це стан, схильність, готовність прийняти щось або не прийняти.

Read more...

Провадити все у Христі!

(Продовження, поч. у чч. 9-46)

 

НАУКА 14.

ЧЕСНОТА ЛЮБОВІ. ЛЮБОВ ІСУСА ДО НАС І НАША ЛЮБОВ ДО ІСУСА

 

Любов Бога вже й на цій землі дає щастя, якого світ не може дати.

Зрештою, не думаймо, що любов Бога тут, на землі — це сама гіркота і терпіння. Ні! Це — не так. У чиєму серці є любов Бога, той зазнає такого спокою і вдоволення, якого не знає грішна людина навіть на балу чи забаві. Бог не покидає своїх обраних, які Його правдиво люблять. Святі люди нераз у найбільшому терпінні, серед мук і переслідувань зазнавали в душі такої радості, що просили, аби Господь стримав цю надмірну радість, бо їх людські сили не витримають.

Read more...

Сім’я – колиска Господньої благодаті

Похмура погода не завадила вчителям християнської етики відвідати постійно діючий семінар, який відбувся у Манявському НВК Богородчанського району. Гостинно та дружно зустрічали вчителів дирекція, учні-музиканти, які віртуозно та професійно виконали віночок пісень. Вже з самого початку відчувалась легкість, задоволення, особлива людська теплота і затишок.

Заступник директора В. Варварук зробила візитівку школи, а з планом роботи семінару ознайомила методист РМК С. Оглоб’як. На цей раз для нас презентувала свій досвід роботи вчителька основ християнської етики вищої категорії, старший вчитель Н. В. Білусяк. Питання актуальне і виняткове для сьогодення: «Родинне виховання в сучасній школі на уроках основ християнської етики як засіб формування особистості школяра».

Вчителька розпочала презентацію словами світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара: «Нашим завданням є не тільки навчити правди чи Божого закону, а й виховати людей; ми повинні виховати нове покоління тому, що ми матимемо майбутнє таким, як зуміємо виховати добрих християн». Звісно, що цю місію покладено на вчителів християнської етики.

Read more...