7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 39 (1185) від 19 жовтня 2017


«Ви – світло світу»

Звернення до вірних і духовенства у справі передплати
християнської газети «нова зоря» на 2018 рік


Боголюбиві Брати і Сестри,
 Всечесні Духовні Отці!
Наближаємося до завершення 2017 року, який ми з допомогою Божої благодаті пережили та гідно відсвяткували різні Ювілеї у нашій Церкві: 100-літній Ювілей Об’явлення Богородиці у Фатімі. Слова Богородиці «Моліться на вервиці щодня, щоб досягти миру та кінця війни» (13.05.1917) спонукали кожного вірного нашої Церкви і нашої Батьківщини відповідально поставитися до обов’язку молитися за добро і мир в Україні. Ми протягом року згадували духовних Велетнів – Святого Йосафата Кунцевича і Ювілей його канонізації; Патріарха Йосифа Сліпого в 125-у річницю від дня народження; святого блаженномученика Григорія Хомишина в 150-у річницю від дня його народження; а також і Владику Софрона Дмитерка у його 100-літній Ювілей від дня народження. Відзначення цих Ювілеїв спонукало кожного з нас любити Господа Бога, Пресвяту Богородицю і Святу Матір Церкву, як це робили наші славні попередники.

Детальніше...

Батько і син Павлусевичі

Одні священицькі родини дали народу багато служителів церкви, з інших вийшло їх всього кілька. Одні мали великі й тривалі традиції цілого роду, який розтягувався на кілька поколінь, другі – були вихідцями із простих сімей і такої тяглості роду не створили. Нерідко їхні представники опановували якісь другі професії, але священиками не ставали.
У сьогоднішній розвідці ми розкажемо про батька і сина Павлусевичів, священиків із с. Довга Войнилівська Калуського деканату. Долею цих людей ми зацікавилися не випадково. А зібрати більше відомостей про них вирішили тоді, коли стало відомо, що один із Павлусевичів (батько ) походив із Галича.
Іван Павлусевич народився у м. Галичі у 1846 році. Був вихідцем із середовища міщан, які були добрими ремісниками. Батько його Ілля був гончарем, а мати Параскева (з дому Засєдволк) – домогосподаркою. Однак, видно батьки були заможними, коли спромоглися дати синові духовну освіту. Ще у нього була сестра Анна, яка вийшла заміж за Миколу Яновича з Галича. З цієї сім’ї вийшло так само кілька відомих діячів.

Детальніше...

Внесок українців у світову іконотворчість

Іконографічне мистецтво охоплює надзвичайно широку ілюстративну сторону біблійного сюжету богословського характеру. Таке багатогранне і складне явище у Візантійській імперії, у Середньовіччі, було прийнято називати одним словом – «εἰκόν» (éikón) – ікона. З однієї сторони, цей термін означав зображення особи, а з іншої – окреслював образи ранньохристиянської віри.
Словом «ікона» Святі Отці Східної і Західної Церков називали образ Божий в людині, тобто образ Людини-Христа, Сина Божого. Іконографічне сакральне мистецтво дуже суттєво відобразилося на літургійному житті східно-християнського візантійського обряду. Ікона – зображення святе, оскільки ікона має не лише візуально-пізнавальну функцію, а й молитовну. В богослужінні річного кола вшановуються понад двісті чудотворних ікон. Через ікону людям відкриваються основи віри, ікона краще допомагає зрозуміти правду.

Детальніше...

Духовна зустріч

15 жовтня Калуш вітав о. Вітольда Левицького – пароха церкви Серця Ісуса і Серця Марії м. Долини УГКЦ. Ім’я цього незрячого священика-місіонера, священика-співака та створений ним дитячий ансамбль «Діти Світла» відомі далеко за межами Прикарпаття. Духовні й патріотичні пісні, короткі, але змістовні просвітницькі проповіді о. Вітольда Левицького слухають по всій Україні й за кордоном. Він через пісенну молитву згуртовує навколо себе шанувальників духовної пісні. Йому аплодують у тюрмах, шпиталях, на військових полігонах…
До Калуша о. Вітольд Левицький приїхав з духовно-патріотичною концертною програмою «З піснею до Бога» на запрошення священиків церкви святих рівноапостольних Кирила і Методія о. Степана Скібіцького та о. Андрія Сімківа. Ця духовна зустріч присвячена 100-літньому ювілею об’явлень Матері Божої у Фатімі.

Детальніше...

З семінарійної аудиторії

Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці викладач української мови Оксана Ципердюк запросила мене до студентів І курсу Івано-Франківського Богословського університету. Ми говорили зі студентами про їхнє покликання, важливість відвідування молоддю Богослужінь, дошлюбні стосунки між хлопцями та дівчатами, читали останній номер часопису «Нова Зоря». Їхні роздуми про складні життєві питання читаймо далі…

Про покликання

Роман Бойцанюк з парафії свв. Кирила і Методія с. Крихівці (настоятель о. Йосафат Бойко, ВС): «Я прийшов до семінарії, бо відчув покликання, маю добрий приклад сім’ї Воплоченого Слова. Гарні враження отримав у молодіжному таборі на горі Драгобрат. Коли побачив працю отців, то після того і сам захотів до цього спричинитися, служити іншим. Я зрозумів, що мої уміння та здібності можуть послужити у цій справі якнайкраще. Люблю людей і працювати з ними, умію слухати. Відчуваю спрагу до молитви, літургійного життя».

Детальніше...

Зустріч з воїнами АТО

В рамках тижня юного патріота «Хай в серці кожної людини живе любов до України» в Івано-Франківській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч-діалог з воїнами АТО під назвою: «Їх подвиги творять історію України».
Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх одна… Сьогодні на Сході України тривають військові дії, там вирішується доля і майбутнє України. Весь народ нашої держави об’єднався. На полі битви – захисники, воїни. Вони – мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають неньку-Україну. Саме з такими людьми, які носять горде ім’я «українець» і познайомилися учні 11-Б, 11-І, 11-П, 11-Ф класів і вихователі Івано-Франківського академічного лі­цею-інтернату обласної ради. Це Люди з великої літери, це герої наших днів, які захищали та захищають наш мирний сон – воїни світла, воїни добра: учасник АТО, боєць батальйону імені генерала Кульчицького Андрій Третяк; госпітальєр, капелан Сергій Мороз; госпітальєр, учасник групи «Коралі» Мишко Адамчак.

Детальніше...

Мамина пісня

У неділю, 15 жовтня, на парафії Різдва Пресвятої Богородиці у с. Березівка Лисецького деканату відбувся фестиваль спільнот «Матері в молитві». Він присвячений 100-літтю об’явлень Матері Божої у Фатімі та святу Покрови Пресвятої Богородиці.
Захід мав назву «Мамина пісня». Він проводився вперше і мав за мету: по-перше, через молитву та пісню подякувати Богородиці за всі ласки, якими Вона обдаровує кожну матір, кожну родину та Україну, а по-друге, пропагувати мамину пісню, показати її велич і красу.

Детальніше...

Провадити все у Христі!

(Продовження, поч. у чч. 9-37)

НАУКА 10.
НАЙСВЯТІША ЄВХАРИСТІЯ

У Найсвятішій Євхаристії є той самий Ісус Христос.
Тут, у Найсвятішій Євхаристії разом зібрані усі обставини, котрі нам пригадують і представляють усі таїнства з життя Ісуса Христа на землі та Його прославлення. Перейдімо коротко бодай головні таїнства.
Ісус Христос у Євхаристії є той самий, що народився у Вифлеємі.

Детальніше...

Святий, який прийшов на допомогу

У безнадійних і важких життєвих обставинах, коли мене огортає відчай і покидає надія, я звертаюся до св. Ап. Юди-Тадея. Цей святий приходить з допомогою до всіх, хто просить у нього з довірою.
Нещодавно я важко захворіла. Лікарі сказали, що потрібна операція, а там побачимо… Я погодилась. Операція пройшла успішно. Весь цей важкий період у моєму житті я гаряче, з повним довір’ям молилась «Дев’ятницю до св. Апостола Юди-Тадея». І цей великий святий в черговий раз прийшов мені на допомогу.

Детальніше...

Справедливість

(Продовження, поч. у ч. 37-38)
Справедливість наказує нам віддати кожному те, що йому належить. Коли хтось любить справедливість, тоді зберігає і любить інші чесноти: поміркованість, розсудливість, мужність, а над них немає нічого кориснішого в людському житті.
Ідея справедливості як заклик не є чужа християнській традиції, бо справедливість криє свої коріння у християнській любові та є складовою частиною проповіді Євангелії.
Справедливий є той, хто постійно віддає кожному те, що йому належить.

Детальніше...

Minecraft 2 sims 4 sex 5 GTA 5 online "Assassin's Creed" gta 5 Minecraft