Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 30 (1176) від 9 серпня 2017


Гарячий червень 1989-го

(Із спогадів учасника голодувань

за реабілітацію УГКЦ)

 

У червні 1989 року група греко-католиків із західних регіонів України їздила до Москви, щоб добитися реабілітації УГКЦ. В цей час уже був створений комітет із захисту та реабілітації нашої Церкви, що знаходився у Львові. Очолював його колишній політв’язень Іван Гель.

Багато людей із села Церківна та інших сіл Долинського району виявили бажання взяти участь у голодуванні. З Гошівського монастиря до нас приїхала сестра Анатолія, яка розповіла, як усе має відбуватися. Коли наступного дня ми прибули до Гошева, там уже було багато людей. Делегацію очолив блаженної пам’яті о. Ярослав Лесів.

Детальніше...

Провадити все у Христі!

(Продовження, поч. у ч. 9-28)

НАУКА 7.

СУД МИЛОСЕРДЯ,

СВ. ТАЙНА ПОКАЯННЯ

 

Любити родичів.

Одного разу син хотів позбутися старенького тата і радив йому, щоб він пішов між люди жебрати. Сказав син: „Ви, татуню, щось вижебраєте, то й вистачить для вас, а щось і для мене буде, бо досить лихо поводиться». І старенький татуньо, бачачи своє нещасне становище, згодився на це та попросив сина дати йому стару верету, щоб нею накриватися. Син згодився і приготував верету. Але маленький хлопчик, дитина цього сина, чуючи це, взяв верету і перерізав надвоє. „Ти нащо це вчинив?» — запитав тато. „А що буде для вас, як ви постарієте? Половина верети для дідуня, а друга половина буде для вас, тату!» Син, почувши це, засоромився, перепросив тата і вже не пускав його за прошеним хлібом. Діти, любіть своїх родичів серцем, словом і вчинком, щоб вас Бог благословив. „Добрі діти, — як каже приказка, — для родичів — вінець, а злі і виродні діти для родичів — кінець.

Детальніше...

Проповідь на свято Преображення Господнього

(Написана і виголошена в 60-х роках

минулого століття о. Зеновієм Кисілевським)

Слава Ісусу Христу!

Одного часу, як оповідає нам сьогоднішня Євангелія, вийшов Ісус Христос зі своїми трьома учнями на високу гору, щоб помолитися на самоті. Ішов на ту гору, що зветься Тавор, як чоловік людськими ногами, а прийняв на ній славу Всемогучого Бога, що перемінився, преобразився. Перемінилося Його людське обличчя, що сяяло як сонце, перемінилася вся постать Христа як Богочоловіка, що ясніла дивним блиском, небесною радістю. Ті троє учнів (Петро, Яків та Іван), що перебували з Ним на горі, так були захоплені Божеством Ісуса Христа і небесною радістю, що про все забули і бажали на тім місці залишитися. «Господи, – сказав святий апостол Петро, – добре нам тут бути. Коли хочеш, збудуємо тут гри шатра, тобі одне, одне — Мойсеєві, а одне — Іллі» (Мт. 1 7. І -X)

Детальніше...

Спогад про шестимісячне пікетування й голодування в Москві

4 серпня цього року виповнилося 30 років відтоді, як група представників Української Греко-Католицької Церкви оприлюднила заяву Святішому Отцеві Івану-Павлу II, в якій ішлося про вихід з підпілля та легалізацію нашої Церкви.

 

Ми, українські греко-католики, організували пікетування ланцюговим методом з 21 травня по 24 листопада 1989 р. Мета пікетування — домогтися повної реабілітації переслідуваної УГКЦ. Першими, хто 14 травня розпочали голодівку на Червоній площі, були Високопреосвященні Владики Софрон Дмитерко, Филимон Курчаба, Павло Василик, о. Володимир Війтишин та інші.

Детальніше...

Український мученик і чудотворець Миколай Чарнецький

«Завжди терновий вінець буде кращим, ніж царська корона, завжди величніша путь на Голгофу, ніж хід тріумфальний, так з передвіку було, і так воно буде довіку, поки житимуть люди і ростимуть терни», – Леся Українка.

Ці слова стосуються і апостола українського народу Миколая Чарнецького. Український мученик і чудотворець, перший український єпископ, редемпторист, блаженний Миколай Чарнецький – один із найбільш знаних та шанованих святців. Така віра – Божий дар, таке свідчення – плід зрілої віри. Але яке то велике щастя від Бога народитися українцем! Це дар Творця Вселенної, за який треба уклінно дякувати.

Детальніше...

Храм пророка Іллі – для дітей і для дорослих

Храм Святого пророка Іллі в Івано-Франківську, який 2 серпня урочисто освятив Архієпископ і Митрополит Володимир Війтишин, незвичний тим,  що при ньому додатково буде діяти Центр духовного розвитку дитини, пошта Святого Миколая та ігровий майданчик.

Дітей тут навчатимуть духовності, патріотизму і любові до батьків. Поділять учнів на групи: 1-4, 4-9, 9-11 класи. Парохом храму є  о. Річард Горбань, сотрудником – о. Володимир Войтович. Розташована святиня св. пророка Іллі по вул. Гаркуші, 36-А, поблизу Вічного вогню.

Детальніше...

Я люблю прощу у Крилосі

Я люблю прощу у Крилосі. Люблю не за те, що вона із регіональної стала всеукраїнською, і що на неї прибувають ті чи інші високоповажні особи. Люблю за її велелюддя, можливо, трохи метушливе. Крилоська гора у цей день ніби оживає. Люди моляться і чувають, сповідаються і причащаються. Цим вони наближаються до Бога, і це чудово. Проща у Крилосі – це щось особливе від самого початку і до кінця.

Я люблю прощу у Крилосі, бо вона нагадує мені життя давнього кількатисячного Галича. Хтось молиться, хтось просто є присутнім, хтось торгує, хтось купує, хтось фотографує. Але сама аура цього місця є вражаючою. Вона уже століттями не відпускає від себе галичан. Я знаю, що люди йдуть до Крилоса звідусіль. Це кличе їх сюди голос предків.

Детальніше...