7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

День без покупок
Екологія

У суботу останнього тижня листопада в усьому світі відзначається День без покупок, покликаний змінити споживацьке ставлення людини до навколишнього світу, адже необмежене споживання знищує природні ресурси і загрожує майбутньому Планети.

Автор ідеї – рекламіст Тед Дейв – вважає: “Реклама обманює, обіцяючи, що ми станемо щасливішими, якщо матимемо більше речей.” Нам продають не товар, а “щастя”, а в результаті – оселя, забита непотрібними дрібничками, більшість з яких невдовзі поповнюють гори сміття. Додатковою проблемою є і те, що кожен куплений товар ми звикли пакувати в окремі поліетиленові мішечки, які люб’язні супермаркети пропонують нам безкоштовно, чи кожного разу купуючи більше товарів додатково купуємо також і пакет для їхнього упакування.

Поліетиленові пакети стали мало не  обов’язковою річчю в наших повсякденних буднях. В останній Книзі рекордів Гіннеса пластиковий пакет названо найбільш уживаним споживчим продуктом у світі. Сумарний загальносвітовий обсяг випуску поліетиленових пакетів становить понад 5 трильйонів штук на рік. Гори пластикових відходів, що забруднюють навколишнє середовище по всьому світі, вже стали гострою проблемою. Відходи пластикового виробництва складають близько 10% всього сміття, що виробляють люди. Пластик не розкладається природним шляхом, може десятки і більше років лежати раною на тілі землі, а під впливом сонячного випромінювання з нього виділяються токсичні елементи, шкідливі для довкілля та здоров’я людини.

Дана проблема глибоко схвилювала членів Івано-Франківського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молода Просвіта». Просвітяни вважають, що забруднення довкілля  – це одна із ключових проблем третього тисячоліття. «Господь сотворив Землю прекрасною,  – говорять вони, – але людська діяльність часто є бездумною і невідповідальною». У зв’язку з цим вони вирішили провести ряд просвітницько-практичних акцій, спрямованих на зменшення використання у побуті мешканцями Івано-Франківська одноразових поліетиленових пакетів. «Пам’ятаймо, – закликають нас просвітяни, – що відповідальність за чистоту навколишнього середо­вища лежить на кожному із нас!»

Ірина Дзуль.