7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

СЕРЦЕ ІСУСА – ДЖЕРЕЛО МИЛОСЕРДЯ І МИРУ
Тема тижня

100 років тому, 13 червня 1915 року, на празник Пресв. Серця Христа Чоловіколюбця, Єпископ Станиславівський Блаж. Свмч. Григорій Хомишин у розпал І світової

війни посвятив свою Єпархію

Найсвятішому Серцю Ісуса

Щоб ми могли чимскорше двигнутись і усвятитись, щоб ми мали тим більшу силу до виконання нашого високого післанництва, вдаймося найперше до Найсвятішого Серця Ісусового, котре є джерелом милосердя, в котрім є повнота «благодаті і істини» (Ів 1, 14), в котрім укриті скарби «премудрости і розуму» (Кол. 2, 3). Принесім перепросьбу зневаженому і наругами насиченому Серцю Ісуса. Славім Серце Ісуса, а честь Його най шириться між цілим нашим народом.

Серце Ісуса найбільше дізнає зневаги в Найсв. Євхаристії, в сій Тайні найкращої і незглибимої любови, де є утаєний цілий Ісус, а отже і Його Серце. Тому стараймося віддавати честь Найсв. Євхаристії при кожній нагоді, а головно – через достойне приймання частих святих Причасть.

 

Посвячення

Найсв. Серцю Ісуса

 

Найсолодший Ісусе, Спасителю роду людського, ісповідуємо живою вірою, що Ти в Найсв. Євхаристії є присутний правдиво, дійсно та істотно як Бог і чоловік, а тим самим – і з Твоїм Найсв. Серцем. Щоб однак тим сильніше бути зв’язаними з Тобою, нині посвячуємо самі себе, як також нашу батьківщину Твоєму Найсв. Серцю. Ти єдино є Дорога, Правда і Життя, тож без Тебе мир і свобода не мають місця між людьми.

Божественний Утішителю, утри сльози тим, що плачуть, а якщо видиш когось в розпуці, відчини йому притулок в Твоєму Серцю й уділи йому надію на прощення і життя вічне.

Найлюбіший Ісусе, се кривава війна нам принесла журбу, біль і смуток. Умилосердися над всіми нам близькими і кревними, що стоять в бою. Уділи їм сили і відваги, щоб вони ворогів побідили. Поверни їх знов до нас, я якщо вони вже не є між живими, дай їм в нагороду за їх жертви вічне життя в Твоїм огляданню. Скороти дні наших терпінь. Уділи всім горожанам нашої держави мир і лад, щоб з одного до другого її кінця лунав один голос: Най буде прославлене Найсв. Серце Ісуса, через котре нам прийшло спасення. Йому най буде честь і слава на віки віків! Амінь.

 

Молитва про щасливий мир

 

В тривозі і горю війни, яка загрожує існуванню нашого народу, прибігаємо, о Ісусе, до Твого повного любови Серця, як до найпевнішого нашого прибіжища. Тебе, о Боже милосердя, гаряче благаємо: відверни сей страшний бич! До Тебе, о Князю миру, кличемо сильно: дай нам вскорі пожаданий мир!

Умилосердися над матерями, котрі в тривозі і журбі про долю своїх синів; умилосердися над родинами, котрі позбавлені батьків; умилосердися над нещасним народом нашим, на котрий прийшов такий тяжкий допуст.

Колись Ти милостиво вислухав голос Апостола Петра, котрий кликав до Тебе о поміч: «Рятуй, о Господи, бо погибаємо!». І на той голос Ти втихомирив бурю на морі. Так і нині вислухай нашу молитву, повну надії, і знов приверни нашій розбурханій країні мир і спокій.

А Ти, Пресвята Діво Маріє, непорочно Зачата, як перед тим, в часах найбільшого горя, так і нині нам поможи, хорони і рятуй нас. Амінь.

† Григорій, Єпископ

Дано в Микуличині

Дня 13 червня 1915 р. Б.