7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

МІСІЯ ДОБРОЇ ПРЕСИ – ДОПОМАГАТИ У СПІЛКУВАННІ
Тема тижня

17 травня Католицька Церква відзначила 49-ий Всесвітній день суспільних комунікацій

«ЗМІ можуть допомагати в спілкуванні, коли вони дозволяють людям ділитись своїми історіями, залишатись у відносинах з тими, хто далеко, дякувати і просити пробачення, роблячи зустріч наново можливою», - ці слова Папи Франциска є ключовими у його цьогорічному Посланні на Світовий день суспільних комунікацій. Святіший Отець закликає видавців і працівників ЗМІ бути відкритими на актуальні потреби сучасної сім’ї, яка у нинішні часи бурхливого розвитку інформаційних технологій піддається особливо агресивним викликам і ризикам: секуляризму, гендеризму, ювенальній юстиції тощо.


 Водночас Папа Франциск радить: «Щодня відкриваючи цей життєдайний центр, яким є зустріч, цей «живий початок», ми будемо використовувати технології мудро, а не дозволяти, щоб вони керували нами». Вселенський Архієрей, як добрий і люблячий батько, прагне захистити від нестримної пропаганди вседозволеності святість подружжя, яке є справжнім Таїнством Церкви, наголошуючи, що від нерозривності і плідності сімейних уз прямо залежить суспільний мир та майбутнє людської цивілізації.

Послання Папи має безпосереднє відношення також і до редакції та читачів «Нової Зорі». Наша газета ось уже 25-ий рік і є, власне, тим живим майданчиком для спілкування, на якому журналісти й читачі діляться своїми найсокровеннішими думками і турботами, знаходячи на сторінках часопису заспокоєння, розраду і підтримку. «Нова Зоря» є своєрідним зразком газети для мирян і духовенства, адже намагається не оминати увагою жодного листа чи допису, жодного послання Пастирів Церкви, публікуючи їх на своїх сторінках.

Звичайно, друкованому ЗМІ нині дуже важко конкурувати з інтернет-сайтами і соцмережами за швидкістю й різноманітністю інформування, але добра християнська преса має також свої незаперечні переваги: у ній нема місця для замаскованих під демократизм, а насправді – шкідливих й небезпечних для віри і моралі публікацій, у ній нема всюдисущої комерційної реклами, і, зрештою (що дуже важливо для формування культурної особистості), у ній нема жахливих мовних покручів, якими аж кишить інтернет, культивуючи безграмотність і невігластво в багатомільйонному середовищі користувачів.

Власне, Папа Франциск у згаданому Посланні спонукає християн-католиків уважно розрізняти та через призму віри оцінювати те, що нині пропонують ЗМІ: «Перед нами стоїть заклик вчитись наново розповідати, а не тільки виробляти і споживати інформацію. Інформація є важливою, але цього не достатньо, бо дуже часто вона спрощує, протиставляє різниці і різні погляди, наполягаючи на тому, щоб зайняти позицію тієї чи іншої сторони…».

Цими днями розпочалася передплата на українську пресу на друге півріччя 2015 року. Вона проходить в умовах надтяжкої економічної кризи, спричиненої корупцією влади і жорстокою, виснажливою війною Росії проти України. Але «Нова Зоря» вірить у своїх читачів, які завжди підтримували свій часопис у найскрутніші часи незалежної України. Тому закликаємо Вас, дорогі Сестри і Брати, продовжити передплату на «Нову Зорю», ціна якої залишається незмінною. Таким чином, ми сповнимо заклик Папи і збережемо нашу читацьку аудиторію, а Ваш часопис й надалі буде острівцем зустрічі для спраглих миру, спокою і любові християнських сердець у розбурханому вирі кризи й війни в Україні.

о. Ігор Пелехатий