7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Мощі святого Оріоне в Рогатині
Вісті з парафій

У день святого Архистратига Михаїла парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці у місті Рогатині урочисто, хлібом-сіллю зустрічали поважного гостя — Архієпископа і Митрополита Львівського Ігоря Возняка. Митрополит привіз у церкву мощі святого Луїджі Оріоне.

 

 «1915 рік. Італія. Січнева хурделиця не додає настрою водію королівської машини. Сутеніє… Тут, в горах під Авеццано, зграя вовків може напасти навіть на озброєні загони. Але король із супроводом все не виходить з намету. Там триває його зустріч із керівниками спецгрупи, яка ліквідовує наслідки руйнівного землетрусу і надає допомогу потерпілим. Раптом двері до авто відчиняються, і якийсь священик в потертому плащі та старому капелюсі починає швидко розсаджувати в салоні обдертих і виснажених дітей... На здивоване запитання водія, що ж це він таке робить і чи знає, кому належить автомобіль, священик відповідає із типовою італійською емоційністю, щоб водій не витрачав час на балачки, а їхав мерщій до міста і швидко повертався, адже треба забрати ще одну групу дітлахів, яких тільки-но витягли з-під завалів. Зацікавлений галасом і вражений такою безпосередністю, король віддав водієві наказ вирушати негайно. Священика звали Луїджі Оріоне».


Святий Луїджі Оріоне народився 1872 року у бідній сім’ї в Італії. Одного разу, зупинившись біля напівзруйнованої придорожньої каплички Діви Марії, хлопчик сказав: «Пресвята Діво, якщо Ти допоможеш мені стати священиком, я відремонтую цю каплицю і побудую нову, велику святиню!» Щоби сплатити за навчання в семінарії, Оріоне влаштовується сторожем катедрального собору, оселившись на піддашші святині. За короткий час його вже оточувало багато дітей. Далі було відкриття ораторії. Ораторія (від лат. місце молитви) – це місце, господарями якого є тільки Бог і діти, а решта лише служать їм. Так народжується монаше Згромадження оріоністів, тоді як його засновник ще навчається в семінарії, маючи лише 21 рік.

Згромадження швидко розвивалося по усій Італії. Через певний час, ставши священиком, він відшукав напівзруйновану придорожню капличку і відремонтував її. Молодий орден швидко розвивався. Здавалося, що Оріоне був усюдисущий, як дух, з’являючись майже одночасно в різних кінцях Італії. Його духовні сини будували нові святині, школи, інтернати, лікарні, притулки, допомагали бідним, бездомним, самотнім. Оріоне підкреслював, що без фізичної праці духовне життя ченця не буде розвиватися. Фундаментом духовності блаженного Оріоне були його «чотири великі любові»: Ісус, Діва Марія, Папа і душі.

Отець Оріоне був глибоко духовною людиною. Він часто молився, постив. Від молитви його коліна вкрилися товстою загрубілою шкірою, що її святий був змушений час від часу зрізати ножицями, щоб повністю розпростати ноги. Він засновує перший монастир Пустельників Божого Провидіння, куди приймає також незрячих. Адже надзвичайно цінував покликання і не хотів, щоб фізичні вади перешкоджали комусь у цьому. Оріоне прагнув огорнути духовною опікою звичайних, як і сам, людей: робітників, селян, молодь.

Сьогодні Сини Божого Провидіння (офіційна назва оріоністів) намагаються продовжити служіння свого засновника в більш ніж 50 країнах світу, звертаючи особливу увагу на немічних і бідних як фізично, матеріально, так і духовно, психічно. В Україні Згромадження працює від 1992 року.

Під час беатифікаційного процесу труну Оріоне відкрили і побачили, що тіло святого прекрасно збереглося. Після беатифікації тіло Оріоне помістили в прозорому саркофазі в каплиці під санктуарієм Діви Марії в Тортоне. Доглядач санктуарія помітив, що тіло Оріоне поклали в труну в його старих черевиках. Щоб «не ганьбити святого», доглядач замінив їх на нові. Але наступного дня побачив, що дон Оріоне лежить у саркофазі босий, а нові черевики стоять на підлозі поруч.

26 жовтня 1980 р. Луїджі Оріоне прилучений до лику святих Папою Римським Іваном Павлом ІІ.

«У нас уже є мощі святої Йосафати Гордашевської, до якої дуже часто приходять парафіяни з різними потребами, – говорить настоятель церкви Пресвятої Богородиці у місті Рогатині о. Дмитро Бігун. – Відтепер наша церква матиме для постійного почитання ще й мощі святого Оріоне, який допомагає усім людям, які звертаються до нього».

Завершуючи свою проповідь перед парафіянами церкви Різдва Пресвятої Богородиці, Архієпископ і Митрополит Львівський Ігор сказав: «Моліться до нього та зростайте у своїй вірі, щоб освячувати свої душі. Святий Луїджі Оріоне, молися за наш народ і виблагай у Господа миру та злагоди у нашій державі. Свята Богородице, спаси нас».

 

Галина Богун.

Світлини Дмитра ПАДУЧАКА.