7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Хресною Дорогою Спасителя
Події

2 листопада у селищі Чернелиця, що на Городенківщині, відбулася подія надзвичайної духовної ваги: тут за участю Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Василія Івасюка відбулося освячення величної Хресної Дороги.

Біля місцевого храму селищна громада на чолі із священиком о. митр. Дмитром Стефанюком урочисто зустріла Владику. В співслужінні десяти священиків Єпарх очолив Божественну Літургію. У проповіді Владика Василій пояснював зміст притчі про сіяча, провівши певні паралелі. “Сьогоднішня житейська метушня все сильніше і сильніше заглушує Божий голос. Як колись комуністи заглушували радіо Ватикану, щоб люди не слухали Служби Божої, так і сьогодні світ і життя витісняють голос Бога”, — сказав, зокрема, Єпископ. Він також згадав покійного Владику Софрона Мудрого, який у складні радянські часи, будучи в Римі, „був парохом всієї України, всіх українців світу”.

Після Служби Божої громада процесійно на чолі з Архієреєм вирушила на освячення творіння людських рук — Хресної Дороги протяжністю понад кілометр. Перша стація Голгофи Спасителя знаходиться відразу біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці, а остання – Гробу Господнього – неподалік місця з’яви Матінки Божої. Учні місцевої школи декламували вірші, приготували драматичні сцени із Хресної Дороги. Величності заходу додали аматори з місцевого будинку культури, які виконали ряд страсних пісень.

Владика Василій освятив воду, а біля каплиці, що поряд із 14 стацією, священики відправили Молебень до Пресвятої Богородиці.


Того дня Єпископ вручив грамоти доброчинцям, які приклалися до спорудження цієї духовної пам’ятки Христових терпінь. Зокрема, грамоту з рук Архієрея отримав настоятель храму о. митр. Дмитро Стефанюк і селищний голова п. Василь Кошка.

Михайло ЗАХАРЧУК.

На світлинах: зустріч Владики Василія Івасюка; другу стацію освячує вихідець з Чернелиці о. Юрій Меуш.

Світлини автора.

(Детальніший фоторепортаж про цю величну подію читайте у наступному випуску „Нової Зорі”).