7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Спом’янули героїв
Пам’ять

18 жовтня у меморіальному комплексі Дем’янів Лаз  відбулася панахида,  присвячена двадцять п’ятій річниці початку розкопок у цьому урочищі та утворенню Івано-Франківського обласного історико–просвітницького товариства “Меморіал“ ім. В. Стуса.

Присутні пом’янули як ростріляних в урочищі з однойменною назвою, що поклало початок розкопкам й перепохованню жертв репресій НКВС 1939 – 1941 років на Прикарпатті, так і полеглих вояків УПА й Героїв Небесної Сотні – славних синів і доньок сьогодення, які за Україну, її незалежність і територіальну цілісність віддали найдорожче – своє життя.

Представники духовенства, влади, вояки УПА й воїни АТО, громадськість міста Івано-Франківська, делегації від районів області, молодь прийшли, щоб віддати шану  нашим героям, патріотам.


Розпочалося дійство музичним твором “Молитва за Україну“ на слова О. Кошиця у виконанні студентів Івано-Франківської Теологічної Академії УГКЦ. Від Івано-Франківської ОДА до присутніх звернувся І. Кінаш, який розповів про розкопки та перепоховання жертв комуно-більшовицького терору в урочищі Дем’янів Лаз.

Після виконання державного гімну України й поминальної панахиди із словом до присутніх звернувся владика  Коломийсько-Чернівецької єпархії Василь Івасюк: “Закликаємо всіх і надалі витривало крокувати дорогою правди та свободи, щодня будувати наше майбутнє ревною молитвою, солідарністю із стражденними і потребуючими. Скеровуємо особливі слова визнання до всіх, які сьогодні з подиву гідною самопожертвою стоять на фронті нашої спільної свободи. Дякуємо всім, хто своєю великодушністю та особливою жертвою свідчить про Божі істини в час війни й великих моральних викликів” (Див. світлину).

Хвилина мовчання… Промову виголошує голова історико-просвітницького товариства “Меморіал” С. Каспрук, який розповів про витоки творення даного товариства, місця проведення розкопок, їх учасників та перепоховання. Так, 14 жовтня 1989 року, як зазначив промовець, відбулася настановча конференція осередку товариства “Меморіал”, яка стала об’єднавчою силою у згуртуванні  просвітян, всіх людей доброї волі, завдяки ентузіазму й наполегливості яких було зроблено дуже багато. За цих двадцять п’ять років члени товариства розкопали у сімдесяти п’яти місцях жертви комуністичного терору, виявивши понад три з половиною тисячі закатованих і розстріляних. Звертаючись до молоді, п. Степан особливо наголосив на збереженні нею доброї традиції масового вшанування пам’яті жертв Дем’янового Лазу на Зелені свята, започаткованої старшим поколінням і в першу чергу – меморіалівцями.

Завершилися пам’ятні заходи покладанням вінків-гірлянд із живих  квітів від Івано-Франківської обласної ОДА, міської ради, учасників АТО, лідера „Правого сектору”
Д. Яроша, делегацій від районів області та громадськості міста. Присутні також мали можливість відвідати музей, який діє у підвальному приміщенні каплиці-дзвіниці й вкотре доторкнутися до тих страшних сторінок нашої історії, які прорадянськи налаштовані історики й до цього часу іменують “золотим“ вереснем.

Володимир БАКАЛА,

старший науковий співробітник музею–меморіалу „Дем’янів Лаз“.