7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

НАЙКРАЩИЙ ДАРУНОК КАТОЛИЦЬКІЙ ШКОЛІ
Події

16 вересня відбулося відкриття нового приміщення Католицької школи по вул. Шевченка, 11 у м. Івано-Франківську. Очолив відкриття і освячення Архієпископ і Митрополит Володимир Війтишин з чисельним духовенством та гостями, які прибули на відкриття школи.

Серед гостей були присутні: Архієпископ Томас-Едвард Галіксон - Апостольський Нунцій в Україні, Преосвященний Кир Ігор Возняк – Митрополит Львівський, Преосвященний Кир Василій Семенюк – Митрополит Тернопільський, Преосвященний Кир Василій Івасюк – Єпископ Коломийсько-Чернівецький, Преосвященний Кир Михайло Бубній – Екзарх Одеський, Єпископ-Помічник Івано-Франківський Кир Йосафат Мощич, протопресвітери Архієпархії та духовенство.


Поважними гостями з Німеччини, які сприяли реалізації проекту  були:  п. д-р Вайль Крістоф – Посол Німеччини в Україні, п. д-р Альберт Герхат – директор БО «Реновабіс», п. Зауер Йоахім – референт БО «Реновабіс», представники єпархії Гільдесгайм, представники християнських шкіл з України, представники міської та обласної влади, освіти міста і області.

У новоосвяченому приміщенні з 1907 по 1946 роки діяла Духовна семінарія УГКЦ, збудована Владикою Григорієм Хомишиним. Майже до 2014 року його займали міський та обласний військові комісаріати. Багато років велись перемовини із військовими про передачу триповерхової споруди в центральній частині міста Церкві. Чудом Божим називає директор школи с. Йосифа Кияк те, що таку споруду повернуто і вважає, що найбільша в тому заслуга Владики Григорія Хомишина (заступництво та небесний покров) та Митрополита Володимира Війтишина.

Економ єпархії о. Михайло Клапків розповідає, що в новому приміщенні замінено дерев’яні покриття стель – на монолітні, всі комунікації, водопостачання, системи опалення, перекрито дах, оновлений фасад, встановлено нові двері, вікна, паркети, красивий кований паркан та браму.

Даний заклад налічує 395 учнів, які розпочинають день молитвою, а  один раз на тиждень беруть участь у Службі Божій. Батьки задоволені родинною атмосферою, ставленням до дітей і високим рівнем знань.

«Будьте добрим фундаментом для нашої Батьківщини України, будуйте її вільною та мирною», - з таким закликом звернувся до учнів Митрополит Володимир. «А ми незабаром розпочнемо будівництво великого спортзалу та їдальні», - доповнив економ о. Михайло Клапків.

 

Юлія БОЄЧКО.