7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

ЛЮДИНА В БОГА – НАЙЦІННІША!
Духовність

У Брошнівській ЗОШ І-ІІ ст. пройшов тиждень християнської етики.

…Якщо людина живе з Богом у серці, їй притаманні всі чесноти, які записані у Його Заповідях. І тому варто вже змалку привчати до цього дітей.

"З приходом на парафію в село Брошнів душпастиря о. Василя Пастернака у нас відбулися деякі зміни: вже з початку вересня нинішнього навчального року щопонеділка за 20 хвилин до початку занять священик відправляє у школі молебень, благословляючи початок нового робочого тижня. Ми щиро вдячні о. Василю за його працю", – зауважує вчитель християнської етики Брошнівської ЗОШ І-ІІ ст. Вікторія Гуцул. Вона ж зізнається, що проведення так званого тижня християнської етики у цьому навчальному закладі також погоджувала з о. Василем, який доклав багато зусиль, щоб захід вдався і приніс не тільки духовне задоволення, але й став повчальним.


Не випадково розпочався він разом із зимовим постом – Пилипівкою. Традиційний загальношкільний молебень був доповнений виставкою дитячих робіт, яка отримала назву "Біблія очима дітей" (підготувала з учнями вчитель образотворчого мистецтва Наталія Гуць). І того ж дня о. Василь вже готував дітей до Святої Сповіді, пояснював значення посту для християн.

Тиждень був насичений різними цікавими заходами. Ранок "Дари Божі" провели з наймолодшими школярами вчителі початкових класів Оксана Семенович та Надія Рибчак. Відкритий урок "Любов до свого народу" з 5-класниками демонструвала згадувана Вікторія Гуцул, а виставу "Вінець Марії" підготувала з учнями педагог-організатор Світлана Гриненків.  Релігійним змістом були наповнені стінгазети.

Особливого значення набули зустрічі школярів з сестрами-монахинями Анною та Софією зі згромадження Пресвятої Родини, які приїжджали з Гошева. "Що є для Бога найціннішим?", – якось запитала в учнів сестра Анна, тримаючи у руках дерев'яну скриньку. Звичайно, діти відповідали по-різному: Біблія, квіти, молитва… Та, відчинивши ту скриньку, всі побачили у руках монахині …дзеркальце. Діти по черзі вдивлялись у нього. Звичайно, кожен бачив себе. Тож зрозуміли: найціннішим для Господа є… людина!

…А закінчувався тиждень християнської етики недільного дня після церковного Богослужіння у сільському клубі, де зібрався вже не тільки дружній шкільний колектив, а й громада Брошнева. Всіх було запрошено на свято духовної пісні "Мої роздуми біля хреста". Акапельно виконала пісню вчитель Любов Романів, а педагоги Наталія Гуць та Василина Фреїшин заспівали дуетом. Понад десяток музичних творів звучали в хоровому співі, учні читали вірші. Тут виступив і місцевий дитячий церковний хор, керівником якого є Надія Мензатюк.

Підсумковими все ж стали теплі слова сільського голови Брошнева Оксани Буряни, яка висловила задоволення від побаченого і зокрема від того, що "шкільний захід вийшов за межі школи і додав великого позитиву у виховання підростаючого покоління…".

Зеновія КУЗИК.