7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 39 (1139) від 3 листопада 2016

Благословляю і молюсь

1 листопада 1944 року упокоївся в Господі Митрополит УГКЦ, видатний церковний, культурний та громадський діяч, граф Андрей Шептицький. Факти з біографії, дати, події… Хіба можна у цій скупій інформації побачити його сподвижництво, жертовність, високу місію служіння в ім’я України та Греко-Католицької Церкви?

Вчитель Ворохтянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Оксана Василівна Зеленюк разом з учнями підготувала драму-історію «Благословляю і молюсь», присвячену А. Шептицькому, яка відбулась у храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт. Ворохти.

Під час дійства А. Шептицького побачили у трьох іпостасях – учня, студента, монаха.

Read more...

Вшанували світлу пам’ять

владики софрона мудрого

31 жовтня минула друга річниця відходу до вічності Владики Софрона Мудрого, який з 1997 по 2005 рр. провадив Івано-Франківською Єпархією УГКЦ. В Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового відбулися поминальні богослужіння.

 

Єпископ-помічник Івано-Франківський Преосвященний Йосафат Мощич очолив Архієрейську Божественну Літургію. Під час молитви владиці співслужили священнослужителі Архієпархії та отці Чину св. Василія Великого, адже світлої пам’яті Владика Софрон належив до цього чину. Ігумен і парох храму Царя Христа прп. о. Йосафат Хаймик під час Служби Божої виголосив проповідь, в якій роздумував над основними моментами з життя Кир Софрона Мудрого.

Після Божественної Літургії було також відслужено заупокійну панахиду у крипті, де й похований Владика Софрон.

Read more...

Постане новий храм у Ціневі

У неділю, 23  жовтня, на парафії  Арх. Михаїла с. Цінева  Перегінського деканату відбулися збори. Основним питанням, яке розглядалося, було будівництво нової церкви для місцевих  парафіян.

 

Місцева  церква в селі є  однією  з  найстарших в  деканаті. Побудована була  більше  250  років тому. Тому на розгляд такого  важливого питання адміністратор  парафії о. Петро Романюк  скликав вірних села на збори, на  які запросив також отця-декана  Романа  Балагуру та  інших  священиків деканату. Всі  однозначно  підтримали думку настоятеля  про обов’язкове будівництво святині.

Read more...

Пам’яті Отцю, Учителю, Великому Людинолюбцю…

Вже минув рік, як відійшов у вічність отець Орест Шеремета – учитель християнського благочестя й духовний проповідник, парох церкви Святого Миколая с. Павлівка Лисецького деканату.

Він був напрочуд скромною людиною, ревним патріотом, вірним сином української землі. Про таких людей можна говорити безкінечно, адже сила його духу і віри, розум і мудрість були орієнтиром, променем світла в повсякденному житті братів і сестер, які йшли на його проповіді, щоб «очиститись» і отримати духовне зцілення. Про його відхід завжди буде нагадувати багряне опале листя, яке простелило йому дорогу до Божого царства – вічного спокою, і золотаве осяйне сонце, яке так схоже на отцеву лагідну усмішку, що дарувала завжди надію та зігрівала теплом.

Нелегкою була життєва дорога о. Ореста, але з дитячих літ благословенна батьківською любов’ю, правдою та добротою. Закладені в його малече серце християнські істини, наповнювали  життя Божим Словом, і він обрав місію не з легких – став священиком, щоб знаходити потрібні слова, давати живу надію  і дійсно стати отим містком між людьми і Богом.

Read more...

Про вплив сект на людину

24 жовтня у Василіянському Інституті Філософсько-Богословських Студій (ВІФБС) у смт. Брюховичі Львівської області відбулася відкрита лекція на тему: «Психоманіпуляція у сектах», яку провела Іванна Заблудовська, що сама пережила цей досвід. Зокрема, йшлося про небезпеку секти ISKSON (Міжнародне товариство свідомості Крішни).

 

Найперше доповідач зазначила, що ця група, хоч проповідує індуїстські мотиви, не відповідає цій Східній релігії, оскільки члени секти, які належать до різних прошарків суспільства, не є співзвучними із кастовим поділом у індуїзмі. Таке викривлення спрямоване на привабливість даної філософії для західного типу людей.

Read more...

More Articles...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Start
Prev
1