7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 33 (1085) від 20 вересня 2015

Молитва Папи Франциска на Рік Милосердя

Цю молитву Папа Франциск уклав з нагоди проголошення Ювілейного Року Божого Милосердя, який триватиме в Церкві з 8 грудня 2015 до 20 листопада 2016 рокуБожого

 

Господи Ісусе Христе,

Ти навчав нас бути милосердними,

як Небесний Отець,

Ти сказав нам, що той, хто бачить

Тебе, бачить Його.

Покажи нам Своє обличчя і будемо спасенні.

Read more...

МИТРОПОЛИТ ВОЛОДИМИР: «ГЕРОЇ НЕБЕСНОЇ СОТНІ ОСВІТИЛИ НАШЕ МАЙБУТНЄ»

У лютому 2014 року під час розстрілу протестувальників силовиками в центрі Києва на Майдані загинули понад сто осіб, сотні були поранені. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною Сотнею. За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2, 5 тисячі людей, 104 з них загинули. У рамках справи про вбивства учасників Євромайдану та насильницьких дій проти них до суду передано 8 обвинувальних висновків.

11 вересня 2015 року, в день усікновення голови св. Івана Христителя, в Івано-Франківську відбулась історична подія – відкриття музею Небесної Сотні. Це – віддання шани найкращим, котрі в найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради кращого життя в Україні.

Чи могли передбачити українці, що на 24-му році Незалежності знову насипатимуть могили над своїми полеглими героями, знову вкриватимуть їх державними прапорами, а під українським небом звучатиме давня балада «Чи не жаль ти, мамко, буде»? Чи могли ми подумати, що патріотичне вітання «Слава Україні! Героям Слава!» стане не просто вітанням, а гаслом визвольної боротьби? Сьогодні уже ні в кого не виникає сумнівів: Небесна Сотня – це ті Герої, які віддали життя за нас.

Read more...

ЛЮДИ ХОЧУТЬ ДЕРЖАВНОЇ ОПІКИ

Першим пунктом зустрічі журналістського прес-туру з Прикарпаття стало спілкування з волонтерами громадської доброчинної організації міста Дружківка, яка забезпечує вимушених переселенців харчовими наборами, одягом тощо. Пункт допомоги розташувався у просторому спортивному залі. І хоч ми прибули з самого ранку, у приміщенні вже кипіла робота. Волонтери Юля Чуприна та Лариса Трачук спілкувалися з переселенцями, видавали їм пакунки, цікавилися їхніми потребами. Тому коментар люб’язно надала журналістка місцевої газети «Наша Дружківка» Оксана Баркалова, яка була разом з нами у центрі надання допомоги.

– За Вашими спостереженнями, Оксано, які найбільші проблеми переселенців?

– Насамперед – це робота та житло. Оскільки з їх забезпеченням сутужно, частина людей змушені повертатися на окуповані території… Ставлення до переселенців тут дуже гарне: їм співчувають, їх приймають, підтримують, тут вони – свої люди, які постраждали. Тому дружківчани допомагають переселенцям, чим можуть.

Але минув рік і настрої трохи змінилися. Загалом всім важко жити. А тут ви отримуєте допомогу, вам видають продуктові набори, ви маєте медичну допомогу, ваші діти в школах щось там не оплачують і т. д. Тому активність дружківчан до потреб переселенців трохи охолола.

Read more...

ГОСПОДИ, МУЖНІСТЬ І ТЕРПЕЛИВІСТЬ НАМ ДАЙ!

Часто буває так, що ми, коли зустрічаємося з друзями чи близькими, то виливаємо свій біль душі або навпаки – не хочемо торкатися болючих питань, бо наша душа і так втомлена від усяких негараздів, а особливо тоді, коли на нашу землю насувається чорна хмара страху, а то і розпачу за свою країну, за своїм народом.

 

Ніхто інший, як наше серце є чутливе до болю матері чи батька, сестер, братів, до нашої нещасної України. Чи вистоїть вона перед Голіатом нових часів? Розпач огортає нас тому, що вже не перший раз після наших чвар по-своєму ворог втихомирює нас, непокірних дітей. І тоді кидає одним окрушину хліба чи кістку з м’ясом, а в цей час іншим – скручує руки, накладає кайдани і вивозить у далекі дикі сибірські простори, щоб навіть їхній ворог не залишався на рідній землі, бо він боїться навіть померлих, знаючи, що дух сильніший від тіла, що стає порохом.

Read more...

ВІДПУСТИ У РІК МИЛОСЕРДЯ

1 вересня 2015 р., у Ватикані оприлюднено Лист Папи Франциска про відпусти з нагоди Надзвичайного Ювілею Божого Милосердя:

Достойному братові архиєпископові Ріно Фізікеллі, президентові Папської Ради сприяння новій євангелізації.

Наближення Надзвичайного Ювілею Милосердя дає мені змогу звернути увагу на деякі питання, щодо яких вважаю важливим висловитися, щоби посприяти тому, аби відзначення Святого Року було для всіх вірних справжнім моментом зустрічі з Божим милосердям. Моїм бажанням, насправді, є, аби Ювілей був живим досвідом близькості Небесного Отця, немов бажаючи доторкнутися рукою до Його лагідності, щоби віра кожного віруючого скріпилася, а, тим самим, свідчення ставало ще дієвішим.

Моя думка лине, насамперед, до всіх вірних, які в кожній дієцезії, також паломників у Римі, які переживатимуть благодать Ювілею. Прагну, щоб ювілейний відпуст досягнув кожного, як справжній досвід милосердя Господа Бога, Який виходить назустріч кожному з обличчям Батька, Який приймає та прощає, повністю забуваючи вчинений гріх. Щоб пережити та отримати відпуст, вірні покликані здійснити коротку прощу до Святих Дверей, відкритих у кожному катедральному соборі або в храмах, визначених дієцезальним єпископом, а також у чотирьох Папських базиліках в Римі, як знак глибокого прагнення справжнього навернення. Одночасно даю розпорядження, щоб у санктуаріях, в яких відкриті Двері Милосердя, або в храмах, які традиційно визначаються, як Ювілейні, можна було отримати відпуст. Важливо, щоб цей момент був поєднаний, насамперед, із Святим Таїнством Примирення та служінням Пресвятої Євхаристії з призадумою на тему милосердя. Необхідно буде супроводжувати ці відправи визнанням віри та молитвою за мене й у наміреннях, які ношу в своєму серці для добра Церкви та всього світу.

Read more...

More Articles...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Start
Prev
1