7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 41 (998) від 31 жовтня 2013

З МОЛИТВИ ЗА УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД

1   листопада   минає   69   років

від  дня  смерті  Слуги  Божого

Митрополита Андрея Шептицького

Всемогутній Боже та Царю Всесвіту, Спасителю наш, Ісусе Христе, Який усім серцем любиш увесь людський рід і Своїм безмежним промислом опікуєшся кожним народом зосібна! Споглянь милосердно і на наш український нарід, і на кожний інший нарід, що з повною надією припадає до Тебе як до свого найліпшого Отця та премудрого Царя. Ми, діти цього народу, покірно слухняні Твоїй святій волі, любимо всі народи, що їх Ти відкупив Своєю святою кров’ю на хресті, а передовсім любимо щирою християнською любов’ю наш український нарід. Тим­то з любові до нього, а радше з любові до Тебе, наш Боже, благаємо:

Read more...

БУДУЙТЕ СВЯТИНІ В ЛЮДСЬКИХ ДУШАХ

Священики мають передовсім ужити всіх зусиль, щоби спершу в собі Боже царство берегти і скріпити, а котрі би се царство в собі занедбали або затратили, щоби його поновно в себе впровадили і відновилися духом: «Обновитись духом» (Ефес. 4, 23). А відтак священики, саме перейняті духом і життям Божого царства, мають те царство поширювати в душах вірних і в цілому народі. Се є найконечніша і єдино успішна справа. Усі інші заходи, чи то на полі просвітнім, чи економічнім, без того царства Божого не зарадять лиху і народу не двигнуть.

Перший конечний спосіб і середник до усунення лиха є пізнання, встановлення і відчуття небезпечного стану, подібно як до вилікування тілесної хвороби насамперед конче потрібне її виявлення і правильний діягноз. А се пізнання найкраще виявляє царство Боже всередині душі, бо де є царство Боже, там діє Св. Дух, котрий подає світло і правдиву мудрість. Священик, в котрому присутнє життя Божого царства, відразу зорієнтується в ситуації, відразу відчує, звідки вітер віє, чи дихає добрий дух, чи темний. Се конечно потрібне серед нинішніх різних кличів і напрямів, щодень то інших, а нераз таких звабливих і прикрашених добром, що тільки вправне око душі здатне розпізнати їх вартість, щоб не датися звести на блудну дорогу. Нераз сатана перемінюється в ангела: «Сам бо сатана вдає з себе ангела світла» (ІІ Кор. 11, 14). І тому св. Йоан нагадує, щоби розпізнавати духів: «не кожному духу вірте, але випробовуйте духів, чи вони від Бога» (І Йо. 4, 1).

Read more...

В МОЛИТВІ І ПРАЦІ

минають дні парафіян невеличкого, але дружного гірського села Лецівка Перегінського деканату

Це село в часи радянської окупації дуже постраждало від тієї влади, коли всі жителі були вивезені з рідних країв: хто в далекий Сибір, а хто в Миколаївську область. Проте кожен, хто народився тут, завжди прагнув повернення на рідну землю. Коли їх виселяли, то все поруйнували, залишилася пустка. Поволі почалася відбудова села. Люди, які повернулися, завжди дякували Господу Богу, що дозволив їм знову опинитися там, де народились, де поховані їх предки. А так як у той час була зруйнована також їхня святиня, то вони вирішили збудувати новий дім Господній, щоб мати де молитися.

Read more...

Місія католицької преси

5 листопада минає 5 років з дня відходу у вічність Ісповідника віри, св. п. Слуги Божого Владики Софрона Дмитерка ЧСВВ. Пропонуємо увазі наших читачів слово Єпископа  Софрона Дмитерка  про завдання і покликання католицьких журналістів, яке було виголошене 20 років тому у редакції часопису „Нова Зоря”.

 

„Споконвіку було Слово і Ним постало все” (Ів. 1, 3). Так пише Святе Письмо. І досі на початку стоїть слово і через нього все стається. Тисячі, сотні тисяч, мільйони лодей чекають щодня на це слово від преси і, згідно з ним, формують свої погляди, свій світогляд, своє політичне, суспільне і релігійне життя. Друковане слово має свою творчу силу. Воно наказує будувати і люди будують, воно наказує руйнувати і люди руйнують. Яке ж значення у цьому контексті має католицьке друковане слово?

Read more...

ДОРОГОЦІННІ СКАРБИ БОЖИХ ТАЙН

У Берлогах відбулася єпархіальна проща

з реколекційними

науками спільнот

«Матері в молитві»

 

Краще пізнати с. Берлоги Рожнятівського деканату краяни мали можливість нинішнього літа, коли у червні з ініціативи пароха о. Романа Наритника відбулася перша в районі молодіжна проща та перший фестиваль духовної пісні, які залишили свої сліди у приємних враженнях учасників подій. А у неділю, 13 жовтня, Берлоги приймали нових гостей: тут відбувалася єпархіальна проща з реколекційними науками спільнот «Матері в молитві» УГКЦ. Серед чисельних представниць, яких тільки офіційно зареєструвалося понад 500, а було їх набагато більше, сюди приїхали жінки буквально із кожного з районів Прикарпаття і навіть Буковини. Що ж турбувало їх? Про що спілкувалися на реколекціях?

Read more...

More Articles...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Start
Prev
1