7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 27 (1033) від 31 липня 2014


П’ять років тому уряд Росії офіційно проголосив 28 липня державним днем Хрещення Русі. Яким же було здивування і самих православних росіян, і багатьох апологетів РПЦ МП поза межами імперії, коли вони цьогоріч побачили на екранах телевізорів не помпезний патріярший хресний хід, не фальшивий блиск софрінської біжутерії на головах і грудях архієреїв, а… велетенське море віруючих мусульман, які вщерть заповнили  не тільки всю центральну частину, але й мікрорайони Москви.

На цей день припало одне з найбільших свят ісламу – Ураза Байрам, яке визнавцями цієї релігії відзначається з нагоди завершення священного місяця посту Рамадан. Не тисячі, не десятки, а сотні тисяч мусульман завмерли у коліноприклонній молитві біля своїх мечетей. Ця картина, можливо б, не виглядала так вражаюче, якби не одне «але». Отож, вона спостерігалася у місті, яке вважається столицею «руского (читай – православного) міра». Але з сотень православних церков північної столиці у цей день віяло пусткою, а навколо вирувало свято іншої релігії, яка не має жодного відношення до Хрещення Русі. На жаль (для православних), і на щастя (для мусульман), така віровизнавча палітра для «столиці Святої Русі» зовсім не нова, а навпаки - типова. 

Вже п’ятий рік поспіль, 5 серпня 2014 р., у Гошівському монастирі св. Переображення Господнього оо. Василіян відбудеться свято Чудотворної ікони Матері Божої, а саме – 5-а річниця коронації Чудотворного образу. Цей день також є днем Марійської єдності, у якому беруть участь усі найбільші Марійські святині світу, які духовно споріднені з Папською Базилікою – Собором св. Марія Великої (Маджоре)
у Римі.

З нагоди 100-річчя від дня народження четвертого в історії УГКЦ Кардинала Мирослава Івана Любачівського у м. Долині встановлено і буде освячено погруддя Главі УГКЦ (1984 – 1996 рр.). Урочистості відбудуться 10 серпня за участю Блаженнішого Святослава Шевчука.

19-20 липня відбулася 100-тисячна Всеукраїнська проща до Зарваниці

Цьогорічна проща до Зарваниці, незважаючи на загрозливі події на сході України, виявилась однією з наймасовіших за останні роки. Особливо вразила небачена досі присутність молоді: впродовж кількох днів до славетного відпустового місця стікалися безперервні струмочки юнаків і дівчат чи не з усіх куточків України: і в спеку, і в зливу, і вночі, і вдень.

Саме тому, віддаючи шану юним паломникам, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав насамперед зустрівся з їх багатотисячною громадою у надвечір’я 19 липня на подвір’ї парафіяльного храму Зарваниці. «Як боротися зі злом, піднятися з колін, подолати корупцію та змобілізуватися під час війни» - про це навчав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, молодих учасників цьогорічної Всеукраїнської та Молодіжної прощі.

«Ця проща особлива, бо наш народ перебуває в особливій небезпеці, – сказав Предстоятель Церкви. – Ми щодня чуємо про нові й нові жертви. Ми усвідомлюємо, що це молодь підняла наш український народ із колін. Це молодь сьогодні своїми грудьми затуляє свою вільну державу. Це молоді хлопці та дівчата сьогодні йдуть під кулі, щоб наша країна, наш народ були вільними.

 Десятилітній ювілей парафії відсвяткувала громада святого Юди-Тадея в м. Івано-Франківську.

З цієї нагоди та нагоди храмового свята Митрополит Володимир Війтишин 7 липня очолив Архієрейську Літургію. В час спільної молитви Митрополит звернувся з пастирським словом до всіх парафіян та гостей: «….наполеглива праця, молитва та міцна віра дасть добрий результат у розвитку громади. Єдність і розуміння у відповідальності прередання батьківської віри наступним поколінням дають щедрі плоди. На завершенні - будівництво нового парафіяльного храму, який скоро будемо відкривати. Головним аспектом і центром є результат Вашої віри»…

Після Літургії  відбулось водосвяття, в якому взяли участь усі парафіяни.

ВІДПОВІДЬ: Таїнство Хрещення, яке робить нас дітьми Божими, стирає всі гріхи і передає нам освячуючу благодать. Разом з нею ми, звичайно, не можемо успадкувати можливі прокляття, адресовані батькам або предкам. Все зло в момент Хрещення знищується, все стирається без сліду. Сила благодаті сильніша усякого прокляття.

Хрещення, за допомогою якого ми знову відроджуємося як діти Божі, — це найперший і найрадикальніший екзорцизм. Не треба забувати, що саме таїнство Хрещення включає в себе обряд екзорцизму. Якщо охрещуваний — дитина, то він через промовлене публічно зречення батьками, хресними і всієї церковної громади звільняється від будь-якого зв’язку з прокляттями, сатаною і всіма його ділами.

 

Вселенський Патріарх Константинопольський Вартоломій I скерував особистого листа Папі Франциску з нагоди свята верховних першоапостолів Петра і Павла.

 

«Наче дорогоцінний скарб, ми зберігаємо в серці пам’ять про наші недавні особисті зустрічі з Вашою Святістю в Єрусалимі та Римі, які відновили і зміцнили братські узи, підтверджуючи також наше бажання продовжувати шлях до повної єдності та спілкування, якого хотів Господь», — зазначено у листі.

Український народ з відомих причин сьогодні, як ніколи, переживає важкі часи закріплення своєї державності. Ворог споконвічний не спить. Апостол Петро закликає: „Будьте тверезі й чувайте. Противник ваш диявол, ходить навколо вас, як лев ревучий, шукаючи, кого б пожерти” (I Пт. 5, 8).

Кажуть, що над нашою країною нависла загроза: бути чи не бути державою. Але запитаймо себе, коли цієї загрози не було? І зараз як її подолати?

 

На Балканах у 1981 році перед розпадом Югославії відбуваються у Меджугор’ї об’явлення Матері Божої. Біля самого підніжжя схилу гори видно величезний червоний хрест, а вираз обличчя Діви був сумним і Вона вимовила: „Мир, мир, мир! Нехай буде мир між Господом і людиною, нехай мир повернеться” (26. 06. 1981 р.).

«Не відходи від Церкви, тому що нема нічого сильнішого від Церкви. Церква – твоя надія. Церква – твоє спасіння. Церква – твій захист. Вона вища від неба, обширніша від землі. Церква ніколи не старіється, але завжди цвіте. Тому Святе Письмо, підкреслюючи її твердість і непорушність, називає її скелею»

(св. Йоан Золотоустий,

Гомілія на Псалом 44)

Нещодавно я слухала „Громадське радіо”. Дуже і дуже болюче вразило мене те, що в студію був запрошений гість-гей (не буду називати імені та прізвища, як і ведучої радіопередачі), який бідкався, що цьогоріч в Києві не відбувся „Марш рівності” (гей-парад), бо силовики не змогли гарантувати їм безпеки. Ведуча потішила гостя планами на наступний рік.

У Тернополі презентовано збірку поезій про патріарха Йосифа Сліпого, яка побачила світ у видавництві «Нова Зоря»

Зустріч з антологією поезій під назвою «Серця живе джерело» відбулася 16 липня у приміщенні фундації «Справа Патріарха Йосифа», що по вул. Листопадовій, 7 м. Тернополя. До збірки увійшли твори різних авторів, присвячені Блаженнішому патріархові Йосифу.


Отець Марко Семеген, президент релігійного товариства «Свята Софія», у вступному слові розповів про актуальність постаті патріарха Йосифа в сучасних реаліях українського суспільства. За його словами, патріарх був живим прикладом непохитної людини, яку переслідувала радянська тоталітарна система. «Ні святої віри, ні духа його вона не захитала, ні не зламала. «Через терни до зірок» — саме такий шлях пройшов патріарх Йосиф, який вірно і віддано служив Україні та Церкві до кінця життя», — зазначив о. Марко.