7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 22 (930) від 31 травня 2012


Готуючись до ювілею 1025-річчя Хрещення Русі-України, Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ поблагословив проведення 2012 року Святих Таїнств з особливим наголосом на Євхаристійному тижні в усіх парафіях і затвердив план проведення цього тижня

у справі передплати Християнської газети „нова зоря” на 2012 рік

Дорогі у Христі Брати і Сестри,

Всечесні Духовні Отці!

 

У цей відповідальний для нашої Церкви та України час пригадую Вам, що настала найвища пора продовжити передплату щотижневого всеукраїнського греко-католицького часопису „Нова Зоря” на друге півріччя 2012 року. Цей рік для нас особливий, бо ознаменований створенням Івано-Франківської греко-католицької митрополії. А тому газеті „Нова Зоря” належить важлива місія - всеохопно інформувати наших вірних і духовенство про формування і діяльність митрополичих структур згідно із стратегією розвитку УГКЦ, затвердженої Синодом Єпископів. Наша газета покликана сповнити це завдання якнайкраще, бо вона здобула добрий авторитет серед читачів, стала своєрідним літописом відродження Української Греко-Католицької Церкви, несучи вже понад два десятиліття правдиву інформацію про історію і сьогодення Христової Церкви в Україні.

Згідно з розпорядженням Патріаршої Комісії священичого виховання УГКЦ з 22 по 26 травня в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. священномученика Йосафата відбувалися засідання ректорів та духівників всіх Українських Греко-Католицьких семінарій світу.

Перший робочий день розпочався із привітального слова ректора ІФДС о. Олександра Левицького, який побажав всім учасникам радісної та плідної праці. Засідання очолив Преосвященний Владика Кен Новаківський – Єпарх Нью-Вестмінстерський (Канада), який є головою Патріаршої Комісії Священичого Виховання. Владика Кен у своїх вступних заувагах окреслив мету та ціль засідань, а саме: обговорення фундаментальних принципів формаційного процесу майбутнього душпастиря перед викликами часу.

Парафія Вознесіння Господнього, що розташована в м. Івано-Франківську по вулиці Чорновола 136-б, відзначила своє храмове свято.

З цієї нагоди на парафію з архіпастирським візитом завітав Преосвященніший архієпископ і митрополит Івано-Франківської архієпархії УГКЦ Кир Володимир Війтишин. Він очолив Божественну Літургію й звернувся до вірних із святковою проповіддю, в якій ще раз нагадав, що Христос у своєму Вознесінні засвідчив людям, що Небо – наш дім.

Після Літургії відбулося освячення св. миром. Потім духовенство і вірні вийшли з богослужбової каплиці і біля хреста відбувся чин малого освячення води й благословення всіх вірних.

У місті Глиняни, де є прославлений Чудотворний образ розп’яття Ісуса Христа, на свято Вознесіння Христового відбувся відпуст.

Молитву розпочали напередодні Молебнем до відновленого образу Розп’яття Ісуса Христа у старенькій церкві Успіння Пресвятої Богородиці.

7 травня 2012 року, з нагоди 350-річчя надання м. Станіславу Магдебурзького права, на вул. Низовій, 3-Б в Івано-Франківську було урочисто відкрито кімнату-музей „Руської Трійці” (о. Маркіян Шашкевич, Іван Вагилевич, Яків Головацький).

Музей відкрито на подвір’ї колишньої Станіславської гімназії, в якій у 20-х роках ХІХ ст. протягом семи років навчався наш земляк, уродженець Рожнятівщини, Іван Вагилевич. Музей було відкрито на пропозицію члена Національної Спілки краєзнавців України, головного історика м. Івано-Франківська, доцента Богдана Гавриліва, який став автором експозиції та поділився ілюстративним матеріалом.

Парохія св. Великомученика Юрія Переможця, що в с. Вістова Боднарівського деканату, відсвяткувала перше в своїй історії храмове свято.

Мальовнича святиня відчинила свої двері для вірних 27 листопада 2011 р. Була вона освячена того дня аж трьома владиками, а саме Владикою Володимиром Війтишиним – правлячим архієреєм Івано-Франківської єпархії, владикою Софроном Мудрим ЧСВВ – єпископом емеритом та владикою Миколаєм Сімкайлом – єпархом Коломийсько-Чернівецьким.

У с. Ворона Коломийського району святкували 5-ту річницю з дня заснування спільноти «Матері в молитві».

Цей рух започаткували тут ще з благословення пароха о. Івана Коваля, який служив на парафії.

З нагоди величної події запросили зачинателя спільноти у Вороні о. Ігоря Андрусяка, який тоді дияконом починав своє священиче служіння в нашому селі. Також була присутня монахиня с. Пауля, п. Марія Андрусяк, мама о. Ігоря.

За останнє десятиріччя поширення алкоголізму в Україні набуло катастрофічних розмірів і рис соціального лиха, що загрожує національній безпеці країни.

 

Проблема алкоголізму, що вже давно перетворилася на масштабну медико-соціальну небезпеку для населення нашої держави, є направду реальною загрозою виродження нації. Адже алкогольна залежність призводить до найтяжчих психічних, особистісних і поведінкових розладів, адміністративних порушень і карних злочинів, розпадання сімей, сирітства дітей в сім’ях алкоголіків, бродяжництва, до венеричних захворювань та СНІДу. Невтішна статистика за 2011 рік це підтверджує: 22 тисячі українців померли від згубного вживання алкоголю, причиною 43% розлучень стала проблема з алкоголем у сім’ї, у 67% дітей з сімей алкоголіків спостерігались психічні розлади, діти алкоголіків в 4 рази частіше інших дітей з благополучних сімей вже в підлітковому віці також ставали алкоголіками. Це одна з причин чому Україна зайняла перше місце в світі з дитячого і підліткового алкоголізму.

Педагогічний колектив села Височанка Галицького району робить свій внесок у моральне та духовне оновлення.

Вчителі стараються достукатися до серця кожного, вчать дитину знайти себе. Так, започаткували «Велику обітницю» – дев’ятницю: дев’ять перших п’ятниць місяця сповідатися і приймати Святе Причастя, читати повчальні приклади і розповіді. Це вчить великої науки життя – бути чесними, моральними, відповідальними людьми, яких дуже потребує сучасна Україна.

Уже традиційно 8 грудня цілу годину вся шкільна громада молиться Годину Ласк. Кожного року діти колядують, щедрують, вінчують, ходять з вертепом і маланкою, засівають, хлопці чергують біля Плащаниці, а дівчатка плетуть віночки з барвінку, водять гаївки.

День матері – це свято найріднішої людини, тому діти та молодь «Карітасу» щорічно готують урочисту програму для матерів.

Молитвою, піснею і щирим словом 17 травня привітали своїх матерів, набувачів Клубу «Надвечір», підопічні Центру дозвілля та соціальної адаптації для молоді з особливими потребами, діти та волонтери. Волонтери та працівники «Карітасу» старанно трудились в організації свята, адже кожному близьке і дороге слово «мама». 

Працюючи над документами Армії Української Народної Республіки, часто доводиться звертатись за допомогою до сільських рад різних областей, їздити у краєзнавчі експедиції. Мета таких подорожей - пошук додаткової інформації. Питання прості: «Що відомо про ім’я односельця?», «Що чули про такі події?». Майже в усіх випадках місцеві дослідники та старожили стискають плечима. Та й що може знати старенька бабуся чи дідусь про події 1917-1921 рр.? У кращому разі пригадують лихоліття Другої світової війни. Про боротьбу Армії УНР не розповідали ні в школі, ні в церкві. Батьки боялись говорити на цю тему в присутності малих дітей. Раптом скаже де не треба?

Івано-Франківська митрополія УГКЦ, Головне управління у справах сім'ї, молоді та спорту Івано-Франківської ОДА, Івано-Франківська ОО ВУТ "Просвіта" ім. Тараса Шевченка, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, Івано-Франківський національний медичний університет проводять 15 червня 2012 року на базі Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника науково-практичну конференцію

"БОГ – РОДИНА – УКРАЇНА".

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до Верховної Ради України з проектом про заборону абортів, а синод УГКЦ та єпископи Римо-Католицької Церкви у своєму спеціальному посланні нагадують, що "перед християнською спільнотою лежить велика моральна відповідальність за тих, хто вважає аборт способом виходу зі скрутного становища – треба невтомно роз'яснювати християнську позицію щодо цього гріховного і ганебного вчинку, а зламаним відчаєм простягати руку допомоги. Перестерігаємо, що відповідальними за скоєння гріха аборту є не лише матір, а й батько дитини, лікарі, фармацевти, особи, котрі спричинилися до легалізації абортів та уможливили використання абортивних засобів. Вимагаємо від Української держави на законодавчому рівні підтвердити право ще ненародженої, але вже зачатої людини на життя, заборонивши аборти".