7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 5 (962) від 31 січня 2013


Бог не створив нічого злого: ангели, люди, весь матеріальний світ – все це за природою є добрим і прекрасним. Але чому тоді в світі так багато зла, жорстокості, катаклізмів, чому щодня гинуть безневинні, до того ж молоді люди? Чому Бог, який є любов’ю, допускає все це?

Проблема людських страждань зрозуміла і прийнятна для тих, хто вірує, тобто для тих, хто має довіру до Божого слова, промовленого вустами Церкви, яка читає і тлумачить Святе Письмо. Але її не сприймає невіруючий, який вважає, що смерть Ісуса на хресті була не актом спасіння, а трагічною помилкою, ще одним доказом лицемірної і жорстокої людської підступності. Невіруючій людині сатана постійно підкидає думку: хіба можливо, щоб існував всемогутній і добрий Бог, котрий мовчить і пальцем не хоче поворухнути, дивлячись на страждання людей?

Пам’яті загиблих

під Крутами

 

В Івано-Франківську біля пам’ятника Степану Бандері відбулось віче пам’яті Героїв Крут.

Організатором віче-реквієму виступила Студентська рада Івано-Франківського фінансово-комерційного кооперативного коледжу ім.С.Граната. Студенти виклали з 300 свічок державний герб і запалили їх в честь загиблих під Крутами юнаків. Після цього була відслужена Панахида за загиблими, яку очолили священики парафії св. Архистратига Михаїла о. Михайло Віхоть та о. Ярослав Рожак, а вихованці коледжу виконали прозові, ліричні та музичні твори поминального і патріотичного змісту.

Прес-служба Архієпархії.

Цього року, 14 січня, о. Василь Чередарчук, парох сіл  Межигірці та Медуха Галицького деканату, відзначив 80-літній ювілей.


Святий Йосафат для своїх священиків написав правила, серед яких читаємо: священики зобов’язані прикладом свого життя навчати людей побожності, бо добре життя священика є успішною проповіддю для простих людей.

Добрим наше життя може бути лише тоді, коли у серці живе Ісус, Який у ньому любить наших ближніх, через діла і слова виявляє своє милосердя до інших, навчає і провадить.

Гарним звичаєм у нашій Церкві є пастирські відвідини з благословенням йорданською водою. Це чудовий час для кожного пастиря – священика відвідати своїх парафіян, поспілкуватися, ближче познайомитися з родинами.

З цієї нагоди вже декілька років поспіль ми організовуємо зустрічі у місцях праці та навчання, а відтак священик всіх благословляє окропленням свяченою водою. Так протягом цього тижфня о. Йосафат Бойко, ВС поблагословив різні організації, місця навчання та праці.

20 січня 2013 р. відбувся гала-концерт мішаних хорів і заодно завершився двотижневий ІV Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях» при храмі Царя Христа м. Івано-Франківська, на який завітало чимало глядачів, зокрема Митрополит і Архієпископ Івано-Франківської Митрополії Кир Володимир Війтишин.

У Брошнів-Осадській церкві Вознесіння Господнього відбувся перший обласний Різдвяний фестиваль духовної пісні

 

Минулої неділі Брошнів-Осадський храм УГКЦ Вознесіння Господнього приймав чимало гостей як з району, так і з окремих міст Прикарпаття. Тут вперше проводився обласний Різдвяний фестиваль духовної пісні, організаторами якого є настоятель вказаної церкви о. Зеновій Божик, о. Володимир Майка, керівник народного аматорського колективу місцевого НД, яка, до слова, є регентом одного з церковних хорів Іванна Терлецька, директор селищного Народного дому Любов Ваків.

2.2. Становище Греко-Уніатської Церкви за правління

імператорів Павла І та Олександра І

2.2.2. Лібералізація ставлення самодержавства

до греко-уніатів у першій чверті XIX ст.

 

(Продовження. Початок у чч. 42-49 за 2012 р., ч. 1-4 за 2013 р.)

 

З огляду на складну ситуацію, в якій опинилася Греко-Уніатська Церква, а також не бажаючи бути підлеглими римо-католицького митрополита, уніатські ієрархи ще 1801 р. надіслали Олександрові І меморіал, де висловили своє бачення причини конфліктів із римо-католиками. У цьому документі, зокрема, зазначалося, що «джерело колишніх розбіжностей між католицьким духівництвом походило і від безмірної влади, яка була вручена митрополитові Сестренцевичу, котрий під іменем архієпископа Могилівського, митрополита римо-католицьких церков у Росії та керівника відповідної колегії мав у руках сукупну владу, так що ті, які скаржилися, переносячи апеляції і від першої інстанції в іншу і в останню, скрізь знаходили Сестренцевича або у вигляді архієпископа, або митрополита, або керівника колегії, який мав вплив на кожен суд і був одним суддею». Зрештою, і уніати домоглися від уряду дозволу на участь їх представників у засіданнях римо-католицької колегії. Згідно з імператорським указом від 12 липня 1804 р., до її складу ввійшли уніатський єпископ та три асесори із середовища священиків. Усім їм надавалося право не одного, а двох голосів, «щоб зберегти тим самим рівність їх проти членів католицького духовенства». Членом колегії, зокрема, став Брестський єпископ Йосафат Булгак - «людина суто католицьких переконань». Указом Олександра І від 16 липня 1805 р. вона була поділена на два департаменти: римо-католицький та уніатський, головою якого став Єпископ Ірокій Лісовський. Відтак уніати вивільнялися з-під влади римо-католиків та отримали можливість самостійно управляти своєю Церквою. Цьому сприяло те, що 24 липня 1806 р. І. Лісовський став митрополитом «усіх Уніатських Церков у Росії». Однак новоутворена митрополія не стала відновленням давньої, бо не мала назви Київської й не була прив’язана до єпископської столиці. Лише 14 лютого 1809 р. вийшов імператорський указ, покликаний «відновити колишню Литовську митрополичу єпархію». Конкретні розпорядження щодо її облаштування містилися в сенатському указі від 3 лютого 1810 р. Зокрема, до останньої від Брестської єпархії переходили 300 церков, а також маєтки, надані окремими литовськими магнатами Віленській кафедральній і Новогрудській соборній церквам. Саме вони були «столовими митрополичими» володіннями, з яких мало здійснюватися утримування новозаснованої консисторії у Вільні.

 Техаський Університет підтвердив, що одностатеві пари небезпечні для виховання дітей

Нові дослідження показали, що одностатеві пари є небезпечним місцем для дітей. Дослідження американського соціолога Марка Реґнеруса з Університету в техаському Остіні (США), яке проведене на найбільшому дотепер, у подібних дослідженнях, взірці – 3000 респондентів, показало жахливі реалії дітей, яких виховували одностатеві пари. Це перше дослідження такого типу, оскільки воно в основному спиралося на уже дорослих людях, яких в дитинстві виховували одностатеві пари.

Різдвяна коляда – це свято віри

Рік віри, який нещодавно розпочався, зобов’язує нас задуматися над цілісним характером віри в Бога Творця – Спасителя світу і намагатись свідчити її у своєму повсякденному житті. Пам’ятаймо, що тільки віра, чинна любов’ю, провадить до спасіння. Із послання на Різдво Христове 2013 р. Б. Святішого Отця звучить:

«Той, Хто немає кінця, став Дитиною, прийшов між людей. Проте цей же Бог не зможе ввійти в моє серце, якщо я не відчиню Йому дверей! Дверей віри. Увійти в ці двері – означає вирушити в подорож, яка триватиме все життя».

«Праведник мій з віри буде жити»

(Євреїв 10, 38)

 

В одному європейському відпустовому місті є статуя бідного сліпця, який простягненою рукою доторкається хреста. Внизу біля статуї написано: «Відзискати віру – це важливіше, ніж відзискати зір». Глибокі слова! Бо без зору люди живуть, навіть є щасливими, а без віри людська душа не може жити і не може бути щасливою. Якщо людина втрачає майно, славу, приятелів, здоров’я, то все ж вона спроможна знайти мир, спокій і навіть щастя, коли має сильну віру. Якщо нема віри, то ані здоров’я, ані гроші, ані слава, ані вигоди не дадуть повного щастя. Віра є конечно потрібна в нашому житті – віра конечна до вічного щастя. Призадумаймося над цією правдою.

Патріярхи Кіріл та Ілія II гальмують скликання Всеправославного Собору, щоб досягти потрібного їм рішення про надання автокефалії

 

Предстоятелі Московської і Грузинської патріархій на зустрічі в Москві домовились про те, що скликати Всеправославний Собор немає сенсу, поки не досягнуто згоди всіх помісних Церков з конфліктних питань, повідомляє 25 січня інформ-агенція «Релігія в Україні».

«Було заторкнуте питання про Святий Собор, який повинен відбутися в майбутньому, і я думаю, ми дійшли єдиної думки, що поки не будуть врегульовані всі питання, котрі стоять між православними Церквами, скликати Собор нема змісту», — сказав 22 січня на зустрічі з російськими журналістами грузинський патріарх, який днями перебував з візитом у Москві.

Нарада катехитів

26 січня катехити Івано-Франківської архієпархії зібрались в цокольному приміщенні церкви Різдва Богородиці, що по вул. Чорновола обласного центру, на чергову методичну зустріч та семінар по активних методах катехизації.

В рамках методичної зустрічі присутні мали можливість ознайомитись із планом заходів для проведення Року віри УГКЦ на різних рівнях, розроблених спеціально створеним оргкомітетом, обговорити план роботи Катехитичної комісії на перше півріччя 2013 року та взяти участь у презентації «Душпастирського катехитичного порадника», який є інструментом для здійснення катехитичного служіння в нашій Церкві.

Практичною частиною засідання були роздуми про причини проявів негативної поведінки у дітей, вивчення нових пісень, руханок, танців, прикрашення предметів з допомогою техніки квілінгу та виготовлення об’ємної вітальної листівки.

Шановна редакціє! Звертається до Вас парафіянка церкви Покрови Пресвятої Богородиці Любов Уренюк. Я давно отримую газету «Нова Зоря» і не уявляю собі ніякої іншої. Я думаю, що тільки через Вашу газету я можу передати той біль, який залишився у моєму серці до цієї хвилини.

Мого батька забрали у 1944 році. Він був засуджений військовим трибуналом за ст. 54-1«а» і 54-ІІ КК УРСР до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Ходили чутки, що його розстріляли. Мій батько Пізнак Іван Онуфрійович так і не повернувся. Не знаємо де він помер, де його могила? Можливо, хтось з людей сидів з ним у тюрмі, то напишіть, будь ласка, ми Вам будемо дуже вдячні.

Папа Іван Павло II буде причислений до лику святих Католицької Церкви вже в нинішньому році, важає впливовий італійський кардинал

Блаженний Папа Римський Іван Павло II може бути причислений до лику святих Католицької Церкви вже у нинішньому році. Про це заявив кардинал Джованні Батіста Ре (Giovanni Battista Re), вислужений префект Ватиканської Конгрегації у справах єпископів, який свого часу був доволі наближеним до покійного Папи Римського, а сьогодні зберігає тісні взаємини зі співробітниками Римської курії, повідомляє агентство ANSA.

Незабаром вийде у світ перша аудіокнига Блаженнішого Святослава Шевчука, в якій Глава УГКЦ відповідає на 100 запитань молодих людей. Слід зазначити, що із 9 листопада до 5 грудня 2011 року, з ініціативи Департаменту інформації УГКЦ та Комісії УГКЦ у справах молоді, молоді люди з України та з-за кордону надсилали до Першоієрарха Церкви запитання, які стосувалися міжособистісних стосунків, практичного життя християнина та пояснення Божого Слова.

У нашій свідомості мультфільм - це те, що апріорі призначено для дітей. Тоді чому ж у батьків є сумніви відносно безпеки іноземної мультпродукції?

На жаль, ці сумніви не безпідставні. Адже казка - це те, що формує у дитячій свідомості модель навколишнього світу, образи мами і тата, друга і ворога, добра і зла, всього того, на що малюк орієнтуватиметься усе життя, як на духовний компас.

Візьмемо до прикладу найголовніший орієнтир для майбутнього життя дитини - образ жінки. Тут криється справжня бомба уповільненої дії. Тому що систематичний перегляд американських мультфільмів призводить до згасання у дітей функцій продовження роду.

Дуже часто можна почути, що тепер не така молодь як була колись. Для неї не важливі моральні цінності, культура поведінки, а про Бога у своєму житті взагалі не згадує. Причиною цього найчастіше називають новітні відкриття, а особливо інтернет, який вважають джерелом гріха. Напевне так і є, бо в цій всесвітній мережі є доступ до будь-якої інформації, але кожен вибирає для себе сам, як використати такі можливості. Все залежить від самої людини і від того, що для неї є важливим у житті. Хто шукає поганого, той знайде і без новітніх технологій, а хто прагне вдосконалення, той зможе в усьому, що є довкола нього, знайти щось вигідне для себе. Святий Апостол Павло говорить: «Все мені можна», та не все корисне. «Все мені можна», та я не дам нічому заволодіти надо мною» (1Кор. 6,12).