7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 30 (1035) від 21 серпня 2014


Iз звернення Блаженнішого Святослава до вірних УГКЦ та всіх українців з нагоди Дня Незалежності України

Я є дорога, правда і життя (Ів. 14, 6).

Дорогі в Христі!

Свобода і незалежність України, як Божий дар, є водночас плодом багатовікових героїчних змагань наших предків. Неустанна боротьба за суверенність Батьківщини часто була сповнена жертвами і скроплена кров’ю героїв. Проте наш народ ніколи не звертав зі своєї дороги, що нею прямував до свободи, — дороги віри, — дороги, якою є Господь наш Ісус Христос, що сам про себе сказав: «Я є дорога, правда і життя» (Ів. 14, 6).

Ця євангельська істина була настільки глибоко закорінена у свідомості українців, що навіть виражалася переконанням: краще вмерти вільним, ніж жити рабом; краще вберегти гідність, жертвуючи собою, ніж втратити власне майбутнє та майбутнє народу, ідучи на внутрішні компроміси із злом та неправдою.

Не впала Україна на коліна.

Не впала! І ніколи не впаде!

Вже на брехні ганебної руїнах

Зродилось плем’я сильне, молоде.

 

За правду і життя народ повстав.

За гідність і свободу вийшли люди.

Бо вже здобути волю час настав.

Нехай зневіра душі нам не губить.

Приміщення монастиря Усіх святих українського народу Згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії (ЗССНДМ) в Донецьку (вул. Свідерського, 35) захопили терористи.

«Сестер у цьому монастирі зараз немає. На прохання Екзарха Донецького УГКЦ владики Степана Менька вони покинули Донецьк в липні з міркувань безпеки. А до того часу на цих теренах своє служіння виконували три черниці», – розповіла провінційна настоятелька ЗССНДМ в Україні Боніфатія Дяків. За її словами, в монастирі залишилися особисті речі сестер, церковні атрибути, авто.

Додамо, що цього року виповнюється 15-та річниця служіння сестер Служебниць на теренах Донецького і Харківського екзархатів УГКЦ. Ті монахині, які донедавна перебували в Донецьку, зараз продовжують своє служіння в Західній Україні. Так, нещодавно вони провели табір для сімей із Донецька в Карпатах. А зараз у Яремчі на Івано-Франківщині працюють із дітьми з інших регіонів.

У Марійському духовному центрі «Зарваниці» на Тернопільщині встановили перший архітектурний фрагмент на місці майбутнього пам’ятника четвертій хвилі української трудової міграції – ковану з металу стеллу  з образом–вітражем Богородиці Оранти. Основну частину композиції – фігуру української родини у часі злуки – планують, за інформацією авторів пам’ятника Андрія і Богдана Пилипівих із Рожнятівщини, створити до серпня 2015 року, щоб освятити монумент у день завершення Х Ювілейної Міжнародної десятиденної пішої прощі родин мігрантів «Самбір-Зарваниця».

ПИТАННЯ: Коли востаннє прозвучала анатема в Католицькій Церкві?

 

ВІДПОВІДЬ: В наші дні слово «анатема» часто з’являється в репортажах ЗМІ про Церкву, але вживається воно в непрямому значенні: наприклад, останнім часом щоразу, як Папа Франциск критично висловлюється на адресу певної категорії або по відношенню до якогось світогляду або вчинку, журналісти наповнюють свої нотатки «гучними» заголовками, такими як «Папа піддав анатемі корупціонерів». Або, кажучи про негативне ставлення до якогось явища, також говорять про «анатему», наприклад, «анатема жадібності». Зрозуміло, слово «анатема» в такому вживанні не відповідає еклезіологічному значенню цього терміна.

«Молитовна сторожа» вже рік «вартує» Рожнятівщину

Напередодні християнського свята Переображення Господнього у місцевій церкві Вознесіння Господнього УГКЦ селища Брошнева-Осади на Рожнятівщині відбулося незвичне духовне дійство — відзначення річниці створення нової спільноти «Молитовна сторожа».

Згромадження налічує і об’єднує у служінні понад 200 молільників з багатьох сіл району, а головно — з селища Брошнева-Осади та Нижнього Струтина, є навіть із сусіднього Калуського району. Завдяки їх служінню вже понад рік у регіоні триває безперервна цілодобова молитва у різних потребах, яка, як і відома біблійна молитовна сторожа на стінах Єрусалима, є могутньою і незримою фортецею і бойківського Підгір’я, і всієї України. Тому що Бог —- її Будівничий і її Кріпость.

висловлює щиру подяку за пожертви на українське військо та спільну працю УГКЦ з нашими волонтерами в Івано-Франківську.

13 серпня - церква Благовіщення Пресвятої Богородиці в Пасічній (о. Василь Забойський) -1624 грн.

17 серпня - церква Різдва Христового (о. Софрон Зелінський) - 6425 грн.

14 серпня благодійний фонд «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії» завітав до Городенки, щоб допомогти чотирьом сім’ям із південно-східних регіонів України.

Як повідомила журналіст Людмила Стражник, нині в краї проживає 15 сімей, або 41 особа з числа тимчасово переміщених. Не всі вони потребують допомоги, але є такі, яким вона необхідна. Завдяки тісній спів­праці із благодійним фондом «Карітас», що діє при Коломийсько-Чернівецькій єпархії, ці питання вдається вирішувати. Протягом липня-серпня до цього фонду було скеровано дев’ять сімей, які потребували забезпечення продуктами харчування, побутовою хімією, засобами особистої гігієни, ліками.

У с. Брошнів у церкві св. Параскеви, де парохом
о. Василь Пастернак, з 8 по 13 липня 2014 р. було організовано літній табір «Веселі канікули з Богом».

Цю літню християнську програму проводили сестри монахині Міріям Голуб та Тадея Кланца  із монастиря Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії (м. Надвірна). Також разом із сестрами у таборі гостювали дівчатка-аніматори Христина Бакота, Іванка та Христинка Понайди, Вероніка і Софія Будзаки. Метою табору «Веселі канікули з Богом» було ознайомлення з Божественною Літургією,  щоб заохотити дітей, молодь та дорослих брати участь у Службі Божій. Адже Божественна Літургія, за словами сестри Міріям, — це мандрівка до щастя.

«Ми маємо розуміти, що Патріарх Кирило керується інформацією з джерел російської пропаганди. Тому вигаданий персонаж: капелан УГКЦ, який у Слов’янську буцімто увірвався під час Богослужіння до храму УПЦ, для нього є реальним».

 

Так прокоментував слова Предстоятеля Російської Православної Церкви із його заклику 14 серпня до Предстоятелів помісних Православних Церков піднести свій голос на захист православних християн Східної України від «уніатів» і «розкольників» о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

До свята Переображення Господнього (в народі — Спаса), до дня Незалежності лікар за фахом, провізор Тетяна Білокрилець власноруч виготовляє ляльки-мотанки.

Кожна, на перший погляд, дрібничка – чи то колір стрічок, вплетених у волосся, ґроно винограду у руці, кошик квітів, глечик з водою, хліб на рушничку, – має символічний, свій певний та особливий зміст. Деталі купує і на базарі,  і в магазині, де тільки щось побачить. На виготовлення однієї йде тиждень. Шиє їх жінка з особливою любов’ю, не спішить.

Майдан у Києві — це унікальне явище, яке ще довго залишатиметься у пам’яті українців та інших націй, які захоплювалися ним. Майдан і сьогодні надихає, мобілізує, кличе, бо тут почала зароджуватися нова Україна.

Ці вірші надіслали жителі с. Нижній Березів Косівського району. Написані вони щирим серцем талановитих українців-патріотів.

 

Ридають Ангели


Сховалось сонце якось несподівано,

Замерзла темрява, як крижана ріка,

Спіткнувся страх, в який більше не віримо,

Затанцювали тіні у руках.