7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 15-16 (891-892) від 29 липня 2011


Землетрус і цунамі у Японії 11 березня 2011 року були передбачені у посланнях Матері Божої Акітської

 Останні кілька місяців увага всього світу зосередилась на Японії, що пов’язано із землетрусом та цунамі, яке цей землетрус спровокував 11 березня 2011 року. Ця трагедія нагадала нам про повідомлення Діви Марії в м. Акіта, Японія, що мали місце у 1973 році, в яких Богородиця закликала людство до покаяння. Вражаюче, але губернатор Токіо Шінтаро Ішіхара заявив журналістам, що катастрофа була небесною карою, оскільки японці стають надто жадібними (за повідомленням Асошіейтед пресс).

Ми ще добре пам’ятаємо ті часи, коли християнин мріяв відвідати церкву, щоб віддати шану своєму Творцю, помолитись, не криючись, приступити до Святої Сповіді і прийняти Спасителя в своє серце під час Святого Причастя. І ось уже понад двадцять років як все стало на свої мiсця. В наш час кожна церква або навiть i капличка стають осередками ду­ховного вiдродження духовно понівеченого минулого. І кожна церква має свого покровителя на небі, який допомагає своїм вiрним iти тим шляхом, що його вказав Iсус Христос у своїх Заповiдях. Такого покровителя має також церква, яка знаходиться на Каскаді в м. Івано-Франківську, де парохом є о. Ярослав Гринюк, а сотрудником – о. Дмитро Макушак. Не дивлячись на те, що парафія наша відносно молода, вона вже має свої певні традиції, має свою історію, має своє храмове свято, яке вже неодноразово святкувала, прославляючи свого Покровителя — св. Апостола Юду-Тадея. Не був винятком і цей рік.

15 серпня 2010 року він мав святкувати ювілей – 20 років свого священства, але Господь покерував інакше, забравши отця 10 липня того ж року до себе. Це була справжня несподіванка для його парафіян. Здавалося, що такі люди як о. Броніслав не помирають, а живуть вічно. Заходячи в храм Господній, наші очі знову й знову шукали його і було таке враження, що він ось-ось зайде, як це було зазвичай. Довгий час не можна було звикнути до думки, що нашого пароха вже немає з нами, але як говорив сам отець: «Земне життя є тільки тією сходинкою до вічності, до Царства Небесного». Тепер він уже там і, мабуть, випрошує ласки у Бога і для нас.

28 червня у Генеральному домі Сестер Мироносиць черниці молитовно згадували пам’ять довголітньої настоятельки у часи підпілля сестри Антонії Івашків. Заупокійну Літургію і парастас служили отець-митрат Іван Репела та о. Василь Полек. 25-літня настоятелька спільноти Мироносиць, відрікшись світу та поклавши руку на плуг, не оглядалася назад, але вірно виконувала службу Богові, співсестрам, священикам і ближнім.

З виступу на міжнародній конференції в Ужгородській Богословській Академії 28.06.2011

Блаженний Теодор Ромжа був духовним і національним лідером Греко-Католицької Церкви (ГКЦ) Закарпаття. Його можна поставити в один ряд з такими визначними постатями УГКЦ, як Й. Сліпий, А. Шептицький. 10 років то-му, під час свого візиту в Україну, Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив Теодора Ромжу Блаженним нашої Церкви.

Таку назву мав XVI Міжнародний семінар для священиків, який з 4 по 9 липня проходив у Марійському паломницькому центрі у Меджугор’ї, Боснія і Герцеговина. Семінар проводив о. д-р Тончі Матуліч, професор морального богослов’я та соціального вчення Церкви католицького теологічного факультету Загребського університету, Хорватія, визнаний фахівець з питань біоетики. Пропонуємо увазі наших читачів основні проблеми сповіді в наш час, на яких зосередив свої виклади о. Т. Матуліч.

У червневі дні минуло десять років, як Святіший Отець Іван Павло II з пастирським візитом відвідав Україну і проголосив Блаженними новомучеників Української Греко-Католицької Церкви. Одним з тих, чиї заслуги Церква визнала перед цілим світом, є уродженець Покуття Єпископ Миколай Чарнецький.

На жаль, діти в нашому глобалізованому сучасному світі потребують захисту, адже проблем, пов’язаних з порушенням дитячих прав, існує безліч. Сумні факти статистики говорять самі за себе: понад 10 мільйонів дітей в світі кожного року вмирають від виліковних хвороб через брак медикаментів і медичних установ, більше 15 мільйонів дітей залишаються сиротами, втративши одного або обох батьків через вірус СНІД. Понад 100 мільйонів дітей у всьому світі не ходять до школи просто тому, що її немає. Близько 300 тисяч дітей-солдатів проводять свій день у війнах, але не іграшкових, а справжніх ... Мільйони дітей в усьому світі не мають даху над головою і шматка хліба на обід. У багатьох країнах, що розвиваються, дітей експлуатують як дешеву робочу силу, продають у рабство ...

 Вихід прочан із Самбора від храму Різдва Пресв. Богородиці 5 серпня
о 9.30 (Св. Літургія о 7.00). Прихід до Зарваницю у суботу, 13 серпня, в обідній час.

More Articles...