7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Напевно, читачі знають, що на початку нового церковного року, а саме 14 вересня ми відзначали день Бога Творця. І напевно, не дарма це свято встановила Церква на початку осені. У вересні ми також збираємо врожай та плоди людської праці. Тоді ми молимось і дякуємо Богу за природні багатства, які Він нам подарував.

Кожному з нас хочеться дихати свіжим повітрям, в якому відчувається запах достиглих яблук, а не паленого листя, пити чисту воду і вживати екологічно чисту їжу. Тому у своєму щоденному житті ми повинні любити і дбати про природу. Це не так важко, як здається, просто ми дуже звикли до певного комфорту і навіть не задумуємося, що могло б бути по-іншому і навіть може бути по-іншому. Трошки екологічніше. Ось кілька простих нагадувань, як кожен з нас може подбати і про природу, і про заощадження власних фінансів.

 Найперше нагадування стосується води: будьте ощадливі у використанні води, перевіряйте справність кранів, не забувайте закривати кран, коли, до прикладу, намилюєте руки. Якщо є можливість, то збирайте дощову воду і використовуйте її у господарстві, наприклад, для поливання городини.

Економте електроенергію. Якщо замінюєте лампочки, то старайтесь вибирати енергозберігаючі. Не забувайте виключати світло в кімнаті, де Вас нема. Не включайте телевізор чи магнітофон просто для фону. Не забувайте витягувати зарядні пристрої на ніч з розеток.

Не спалюйте сміття. Дещо з нього можна відсортувати і як макулатуру здати у відповідні пункти прийому. На виручені гроші, до прикладу, можна купити молоді саджанці дерев, кущів, квітів чи вазонів у квартиру. Органічні рештки можна компостувати.

Ідучи в магазин за покупками, беріть з дому екологічні торбинки чи ті пакети, що ви придбали раніше. Старайтеся упаковувати продукти в паперові пакети, які теж можна використати кілька разів. Складайте список необхідних речей, ідучи за покупками. Так ви зекономите свій час і гроші.

менше використовуйте одноразовий посуд. А якщо вже в цьому дійсно є потреба, то хоча б використовуйте паперовий. Якщо ви любите пити каву, ідучи по вулиці, то варто брати з собою термокружку.

Викидаючи сміття, робіть це у відповідні контейнери. Тобто скло і пластик окремо.

Використані батарейки здавайте в пункти прийому.

Без нагальної потреби не користуйтеся власним транспортом. Інколи можна скористатися комунальним чи прогулятися. А якщо вже і користуєтесь власним, то стежте за його технічним станом. Плануйте маршрут поїздки наперед, обираючи найоптимальніший шлях.

Старайтесь зайвий раз і без нагальної потреби не говорити по телефону. Надавайте перевагу живому спілкуванню. Бережіть свій час і своє здоров’я.

Стараймося пам’ятати ці поради і не нехтувати ними через брак часу чи власну лінь. Напевно, кожен з нас ще може доповнити цей загальний перелік власними спостереженнями і порадами щодо ефективного використання природних ресурсів та збереження екології. Не забувайте про ці прості правила. Нагадуйте один одному. Підтримуйте одні одних у прагненні зберегти красу і щедрість природи для майбутніх поколінь.

Тетяна ШУСТОВА.