7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 31 (1036) від 28 серпня 2014


ЗВЕРНЕННЯ ГЛАВИ УГКЦ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА ДО СВІТОВОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ З ПРИВОДУ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ

 

Католицьким єпископським конференціям

Світовим релігійним та політичним лідерам

Усім людям доброї волі

 

Впродовж дев’яти місяців українці перебувають на важкому шляху від постсовєтського страху до свободи і Богом даної гідності. Травмовані Світовими війнами двадцятого століття, коричневим та червоним тоталітаризмами і геноцидом, вони прагнуть справедливого суспільства та демократичного, європейського майбутнього. З терпеливістю, витривалістю та великими людськими жертвами вони подолали в лютому брутальний режим Віктора Януковича. У відповідь на цей моральний тріумф у березні відбулась російська територіальна анексія Криму.

Ця розповідь про українців, які практично все життя прожили за межами своєї історичної батьківщини, але ніколи не поривали з нею духовних зв’язків, гідно репрезентували світові державу, ім’я якій – Україна.

 

Декілька років тому у видавництві «Нова Зоря» вийшла книжка Святомира Михайла Фостуна «Над Галичем гримить». Це — історичний твір, який належить перу визначного українця, людині, що пройшла крізь горнило воєнних лихоліть, гордо несучи у своєму серці аж до остан­ніх миттєвостей життя жовто-синє знамено, національно-визвольний дух. Він все життя праг­нув побачити Україну справді квітучою, заможною, соборною і незалежною.

Мати Життя, молися за нас

О, дивне чудо! Мати Життя до гробу покладається і гріб стає драбиною до неба. Радій, Гетсиманіє, свята оселе Богородиці! Заспіваймо, вірні, маючи за провідника Гавриїла: Радуйся, Благодатна, з Тобою Господь, що через Тебе подає світо   ві велику милість.

Як повідомляє  Офіційне інтернет-представництво Президента України Петра Порошенка, Святіший Отець Франциск привітав Президента та всіх українців з Днем Незалежності України. Папа висловив Президенту та всім українцям „сердечні побажання благополуччя та миру”.

«В нинішній ситуації я хочу побажати, щоб український народ зміг прямувати дорогою розвитку, примирення та миру. Прошу Всемогутнього Бога, щоб Він щедро поблагословив усіх мешканців країни, а також керівників, даруючи їм ласку жити у злагоді та братерстві» – передає зміст Папського вітання прес-служба глави української держави.

Тілесна смерть звичайно сприймається людьми як найбільше нещастя. Але кончина Богоматері, за своїм характером і значенням, більше заслуговує назви Успення.

 

Церковне передання оповідає, що Божа Мати переставилася від Свого дочасного земного життя тихо і мирно, наче заснула ненадовго, в оточенні жінок-мироносиць. Згідно з волею Богоматері, тіло Її було поховане в Гетсиманському саду в новій печері і вхід до неї був закритий великою кам’яною плитою. Святі апостоли перші дні після поховання Пресвятої Богородиці провели в Єрусалимі, в молитві за Неї. Сталося, що при похованні Богоматері не було апостола Фоми. Прибувши третього дня після Її успіння до Єрусалима, він, засмучений, побажав востаннє подивитися на Її останки. Апостоли відкрили гробницю, але вона була порожня, в ній лежав тільки поховальний одяг. Того ж вечора, коли апостоли зібралися на вечірню трапезу, засмучені відсутністю тіла Богородиці, Сама Пречиста в сяйві Божественної слави з ангелами Божими з’явилася їм і, втішаючи, сказала: «Радуйтесь, бо Я з вами по всі дні!». Святі апостоли радісно озвалися: «Пресвята Богородице, помагай нам!».

У неділю, 10 серпня, парафіяни церкви Різдва Христового м. Галича на чолі з о. Володимиром Кузюком урочисто зустрічали мощі Станиславівських мучеників Івана Слезюка та Симеона Лукача. Їх привезли до Галича о. Олег Каськів, протосинкел Івано-Франківської архієпархії та сестри Мироносиці.

 

Три дні тривала у нашій церкві катехитична місія. Упродовж цього часу щодня відправлялися Божественні Літургії, відмовлялись вервиці, молитви в наміренні за мир і спокій в Україні. В тому, що ці молитви засилались до Божого престолу через блаженних новомучеників, був особливий зміст. Хто, як не душі, які пройшли через пекло більшовицьких катівень, міг краще зрозуміти і розділити наш біль, сльози і нашу велику надію на Божу допомогу?

22 серпня минуло 50 років з дня мученицької смерті Блаженного Єпископа Симеона Лукача

Пан Василь Лукач – авторитетний в Івано-Франківську лікар-терапевт, нині пенсіонер. Окрім медичного фаху, він дуже добре орієнтується у різних сферах людських знань, зокрема ж у релігійній. І не випадково, бо він – племінник Блаж. свмч. Симеона Лукача, довгі роки зростав під його духовною опікою. Тому п. Василь охоче поділився своїми спогадами про співжиття з цим мужнім визнавцем святої віри і ревним пастирем переслідуваної УГКЦ.

 

У Благодійному Фонді  «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», що знаходиться на території с. Крихівці, зараз людно, як у вулику. Хтось спілкується з психологом, хтось отримує пакет з ліками, комусь надають юридичну консультацію. З 10 до 18 години туди за допомогою приходять все нові й нові люди. Це – переселенці зі Сходу та Криму. Вони вже добре вивчили сюди маршрут, можуть і провести, і показати дорогу тим, хто тут вперше. Адже саме тут ці люди, які волею долі опинились на Прикарпатті,  в чужому для себе місті, найбільше отримують  психологічну, моральну та матеріальну допомогу. 

Переселенці

 

Соціальний працівник «Карітасу» п. Людмила Демчук розповіла, що на території області зараз проживає близько однієї тисячі триста переміщених осіб. Усього за два місяці їхній фонд надав надзвичайно велику допомогу цим людям. «Ми охопили допомогою такі міста, як Івано-Франківськ, Долина, Калуш, Верховина, Богородчани, Бурштин, Тисмениця, Перегінське та райони: Богородчанський, Надвірнянський, Снятинський, Долинський, Калуський, Тисменицький, Галицький, Рогатинський, Рожнятівський.

«Злі сили вкоротили віку о. Лесіву, але його Слово, Слово отця Сонечка, як ласкаво називали парафіяни о. Ярослава, залишилося з нами. Ми були, є і будемо доти, доки будуть серед нас такі лицарі Слова», – так сказав про нашого славного земляка видатний художник, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Опанас  Заливаха.

 

Побратим по неволі, він добре розумів думки і прагнення мужнього бойківчанина, відчував силу його поетичного слова, яке народилося на етапах боротьби за волю і правду.

Цього  року  виповнюється  70  років  з  часу  відходу  у  вічність  митрополита  Андрея  Шептицького. Тож  варто  згадати  про  його  меценатську  діяльність  на  ниві  української  культури.

 

Вже в перші роки свого єпископського правління митрополит Андрей Шептицький став душею культурного життя Галичини. Він допомагав дитячим садкам, сиротинцям та приватним школам, заснував Богословське наукове товариство і Богословську академію, “Академічний дім” у Львові ( спільно з Є. Чикаленком), за свої кошти посилав молодих священиків на навчання до Риму, Відня та інших міст Європи, підтримував українські видавництва.

10 порад Папи Франциска

 

Сповільнися, відпочивай, бався з дітьми, не працюй у неділю, дбай про довкілля. Нікого не навертай, живи і дай жити іншим – Папа Франциск радить, як бути щасливим

Список своїх способів мати радість і щастя в житті Папа Римський представив в інтерв’ю аргентинському тижневику «Viva», що його цитує портал Catholic News Service.

«Живи і дай жити». – Кожен повинен застосовувати цей принцип.

На мою думку – такий, котрий допоможе всім громадянам України жити так, як це проголошують постулати практично всіх релігій, як і настанови, сформульовані з точки зору загальнолюдських цінностей.

 

Чесно кажучи, мене мало цікавить «календарна» богословська аргументація: адже я світський релігієзнавець і не люблю втручатися поза межі моєї безпосередньої професійної компетенції. Але, як людині віруючій, патріотці своєї держави і мамі, мені небайдуже, що, як і коли святкують співгромадяни, адже наші свята належать до важливих маркерів та формотворів нашого духовно-культурного поля. Я хочу, щоб воно відповідало українським націєдержавним інтересам та здоровим моральним нормам.