7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 12 (1017) від 28 березня 2014


Московська патріярхія стала ініціатором та ідеологом військової інтервенції Росії в Україну

Вже місяць Україна перебуває у стані брутальної військової окупації північним агресором нашої суверенної території – поки що півострова Крим. Але попри цей видимий збройний фронт, існують щонайменше ще два інші, не менш потужні, хоча й віртуальні: тотальна інформаційна війна російських ЗМІ та авангардні «бойові» дії ідеологічного сектора «русского міра» - Московської патріярхії РПЦ.

 

Ще задовго до падіння режиму Януковича, а саме 28 січня ц. р., глава синодального відділу по взаємозв’язках Церкви і суспільства протоєрей Всеволод Чаплін, виступаючи у Раді Федерації, заявив: «Країни Русского міра (Росія і Білорусь. – Ред.) повинні найактивнішим способом впливати на події в Україні і докладати максимальних зусиль, щоб захистити законну українську владу».

А далі звернувся з прямим закликом:

«Народи, скріплені історичним вибором, який зробив св. князь Володимир в "київській купелі", повинні помагати тим, «хто переживає кризу свободи перед обличчям нашестя нової "орди" (нашого Майдану гідності. – Ред.). …Подолати те, що відбувається, можливо «тільки через участь всієї цивілізації (читай: російської імперії – Ред.), скріпленої спільною історією, у долі народу України». «І цю участь треба брати, не звертаючи уваги на жодну нову «орду» і не думаючи про те, що нам скажуть або що про нас скажуть…».

Великий Піст – це чудова нагода, щоб заглянути в глибину своєї душі, щоб відчути наші глибокі й найістотніші духовні прагнення та в молитві прохати у Господа допомоги. На цьому наголосив Папа Франциск, промовляючи до десятків тисяч римлян та прочан Вічного Міста перед проказуванням молитви «Ангел Господній» опівдні в неділю, 23 березня 2014 року.

Коментуючи Євангельське читання тієї неділі, яке розповідало про зустріч Ісуса з жінкою-самарянкою, Святіший Отець підкреслив, що Господь перевищує всі упередження і всі ми шукаємо живої води милосердя, а кожна зустріч з Христом перемінює наше життя і дозволяє нам жити у радості. 

У Коломиї довершений чин інтронізації на престіл єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії Владики Василія Івасюка

“Попри всі негаразди і незгоди Українська Греко-Католицька Церкви розвивається і росте. Господь Бог посилає свого Святого Духа, щоби це церковне Христове Тіло було запевненням стабільності, непорушності нашої української незалежної держави”, - наголосив Блаженніший Святослав під час інтронізації єпископа Коломийсько-Чернівецького, яка відбулась 22 березня 2014 р. у м. Коломиї Івано-Франківської обл. у катедральному храмі Переображення Христового.

3. Зловлення Ісуса в Оливному городі

(Закінчення. Початок у ч. 11)

Що довело Юду до такого лячного упадку? Одна неопанована зла схильність, лакімство до грошей. Вважайте добре на себе, чи в нашій душі нема якої злої схильності, що приводить нас до упадків в гріхи, і хоч сповідаємося, не стараємося поправитися з того гріха, або не уникаємо злих нагод упадку в той самий гріх. Тоді сповідь є неважна і Причастя є святокрадські. Якщо маємо поважний сумнів, чи ми гідні причащатися, то спочатку висповідаймося. Якщо відчуваємо лише деяку тривожність без ясної свідомості вини, можемо спокійно причащатися і при нагоді найближчої сповіді порадьмося зі священиком.

ПИТАННЯ: Чи не є святотатством брати участь в Літургії  і приймати Причастя без попередньої Сповіді?

ВІДПОВІДЬ: Щоб відповісти на це питання, необхідно повернутися до теми смертного і буденного гріха, якій ми присвятили одну з наших попередніх розмов.

Якщо віруючий знає за собою тільки повсякденні гріхи, то, приступаючи до Причастя, він не робить ніякого святотатства, оскільки повсякденний гріх не позбавляє людину стану благодаті. Повсякденні гріхи відпускаються також в обряді покаяння, який ми здійснюємо під час Літургії. Повсякденні гріхи відпускаються через освячуючу благодать, яку ми приймаємо в момент причастя.

На Інститутській у Києві будують каплицю

 

На вулиці Інститутській у Києві, на місці масового розстрілу учасників Майдану, будують дерев’яну каплицю. На місце майбутнього будівництва вже підвезли колоди, дерев’яні купол і хрести.

Каплиця буде побудована там, де було вбито найбільше учасників Майдану - біля виходу зі станції метро Хрещатик на вулицю Інститутська, де люди безуспішно намагалися ховатися за деревами і металевими стовпами.

Нагадаємо, 20 лютого силовики розстріляли беззбройних демонстрантів на вулиці Інститутській у Києві.

Через газету „Нова Зоря” хочу скласти велику і щиру подяку Всемилостивому Господеві, Матері Божій, св. Ап. Юді-Тадею, св. Марті, св. Шарбелю, св. Йосифу Обручнику, св. Арх. Михаїлу, св. Пантелеймону, св. Івану Христителю, блаж. Миколаю Чарнецькому, св. сестрі Фаустині та всім Небесним Силам за ті великі ласки, які отримуємо я та моя родина за їхнім заступництвом.

Злоначинающих спини,

У пута кутії не куй,

В склепи глибокі не муруй.

 

А доброзиждущим рукам

І покажи, і поможи,

Святую силу ниспошли.