7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 37 (945) від 27 вересня 2012


Із Пастирського послання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви до мирян

 

«Ми дякуємо Господу Богу за вас, мирян нашої Церкви, які спільно з єпископами, духовенством і монашеством завжди підтримували полум’я Христового світла, отриманого в Хрещенні, та зв’язок із рідною Церквою, даючи світові свідчення своєї стійкої віри, живої надії та діяльної любові...  Нехай буде прославлений Господь, який підтримав нас своєю благодаттю та допоміг усім нам витривати у святій батьківській вірі», – йдеться у Пастирському посланні Синоду Єпископів УГКЦ до мирян, який 9-15 вересня проходив у Вінніпегу, Канада.

Як зазначив Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, у цьому постсинодальному зверненні єпископи прагнули висловити вдячність мирянам за їхнє свідчення віри, яким вони підтримують УГКЦ і яким вони виражають своє «буття Церквою».

Представники 20 Марійських духовних центрів Європи 18-21 вересня зібралися в Римі (Італія) на 10-й Конгрес Марійського європейського зв’язку. Тема заходу: «Другий Ватиканський Собор та значення його постанов у житті Католицької Церкви».

23 вересня на окроплену кров’ю жертв НКВС землю урочища Дем’янового Лазу, що поблизу Івано-Франківська, вчергове завітав Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Преосвященний Володимир Війтишин. Його візит був пов’язаний із рядом важливих дійств, які він здійснив в каплиці музею-меморіалу „Дем’янів Лаз” (каплиця споруджена за проектом О. Козака в 1997 році як пам’ять про галичан, знищених радянськими каральними органами НКВС). На цьому місці діє музей, у відкритті якого в 2009 році брав участь президент України Віктор Ющенко. Відкриваючи музейну книгу відгуків, він зазначив: „Дорогі українці! Молюся за упокій душ українських мучеників Дем’янового Лазу... Царство небесне невинно убієнним комуністичним режимом”.

2012 рік УГКЦ в Україні проголосила роком Святих Таїнств. В рамках цього відзначення у ніч з 22 на 23 вересня в с. Березівка Лисецького деканату пройшли нічні чування, присвячені темі Святого Таїнства Подружжя. Ініціатором чувань є о. Богдан Рудницький, парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

 Глибока, змістовна і повчальна програма цього молитовного заходу дозволила присутнім більш свідомо застановитися над своїм покликанням до подружнього життя. Аудиторія була різна: діти, молодь і люди старшого покоління; було запрошено багато груп з різних куточків і парафій Івано-Франківської області. Думаю, не помилюся, якщо скажу, що кожен з присутніх прийшов на цю молитву зі своїми наболілими питаннями і «сімейними» проблемами, а по її закінченні повертався натхнений і вдячний Богові та організаторам за пережиту благодать і корисну інформацію. Програма чувань включала: Божественну Літургію; незабутню проповідь-повчання для жінок і чоловіків о. Ярослава Тимішака, духівника Івано-Франківської Духовної Семінарії; благословення сімейних пар, які проживають ювілейні роки спільного подружнього життя; молитву за родини, які не можуть мати дітей; виступ молодіжної спільноти «Світло вервиці» с. Перерісль, концертну програму молоді з Джублика тощо. Зворушливим і для багатьох незнаним був обряд благословення сімей, які прожили разом вже не один десяток років. Відновлюючи подружні обіцянки один одному, вони були промовистими свідками для сучасної молоді і молодих подруж.

У Москві розпочався збір підписів за „всенародний референдум Росії, України і Білорусі з питання про возз’єднання”

 Підписання хартії про возз’єднання почалося 21 вересня, в чергову річницю перемоги на Куликовому полі, повідомив у понеділок глава синодального відділу РПЦ із взаємин Церкви та суспільства протоєрей Всеволод Чаплін.

Перед підписанням хартії її ініціатори зайшли в московський храм Святителя Миколая на Трьох горах, настоятелем якого є Чаплін, і «звернулися до Бога з молитвою про дарування успіху у справі об’єднання братів-слов’ян».

11 вересня, в свято Усікновення голови Івана Христителя, громада с. Ямниця, що біля Івано-Франківська, разом зі своїм парохом о. деканом Богданом Курилівим радо вітали о. Руслана П’ясту — голову підкомісії «За тверезість життя» Івано-Франківської архієпархії, духовного опікуна консультативно-просвітницького центру для допомоги залежним від алкоголю та членам їхніх родин.

 Отець Руслан прибув до ямничан, серед яких розпочинав шлях свого священичого служіння, щоб взяти участь в Божественній Літургії та спільно молитись за зцілення від недуги пияцтва. В часі Служби Божої голова підкомісії виголосив проповідь, у якій разом з вірними роздумував над подією Усікновення голови Івана Христителя, а саме над злочином, який був вчинений в часі бенкету. «Так, саме в той час, коли всі веселились і, насолоджуючись, догоджали своїм пристрастям, той, хто був зразком чесноти тверезості, був жорстоко вбитий», — сказав проповідник, додаючи, що «кожен з нас в житті перед собою має завжди подвійну можливість: жити за прикладом чеснотливого життя Івана Христителя, чи іти широкою дорогою непоміркованості».

Прикарпатський край славиться чудотворними іконами і завжди привітно запрошує завітати на святі землі. Однією із таких місцин є Гошів, історія якого бере початок ще з ХVІІ століття. Цю святиню називають також Ясною Горою.

20 вересня 2012 року відбулася поїздка до Гошівського монастиря для 36 підопічних Івано-Франківського „Карітасу”: молодих людей з вадами розумового розвитку, дітей трудових мігрантів та волонтерів. Спільний відпочинок і молитва – це найголовніше для взаєморозуміння між набувачами та приятелями.

Сонячний день 16 вересня став довгоочікуваним та благословенним для парафіян с. Серафинці Городенківського району. Після Святої Літургії при церкві св. Миколая відбулося урочисте освячення та відкриття Катехитичної школи св. Миколая чудотворця.

Отець Михайло Івасюк поблагословив та привітав катехита Ольгу Сеневич, а також учнів з початком навчання у новій катехитичній школі. Парох подякував за співпрацю Степану Бовтюку, котрий раніше проводив катехизацію у приміщенні храму. Оскільки в церкві не було відповідних умов для навчання, тому усі з нетерпінням чекали на відкриття катехитичного класу.

Найціннішим даром для померлих є жертва — Божественна Літургія. У Католицькій Церкві досить відомою і поширеною є також інша жертва — так звана Григоріанка. Що означає Григоріанка?

Повнокольорові настінні календарі на 2013 р. Б. (формат А-3, горизонтальні та вертикальні).

Замовлення можна надсилати листом, по телефону чи електронною поштою e-mail: nz@com.if.ua; gazeta.nova.zorya@gmail.com