7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 2 (878) від 13 січня 2011


Минає місяць з часу, як у старовинному селі Сапогів Галицького деканату освячено красень-храм на честь св. Миколая Чудотворця, Архієпископа Мир Лікійських. І хоча в Сапогові є старенька дерев’яна Свято-Миколаївська церква, Боже провидіння благословило спорудження нової святині.

Великий патріот і ревний священик, який присвятив своє життя служінню Богові і рідному народові, отець Василь Фроляк народився 4 жовтня 1884 року в селі Карлів (з 1947 – Прутівка) Снятинського повіту Станіславського воєводства в заможній селянській родині. Здобувши початкову освіту в рідному селі, вступив до гімназії. Іспит зрілості склав у 1905 році в Коломиї.

Історики та свідома українська громада неохоче заглядають в нетрі дволітнього панування большевизму в Галичині в 1939-1940-му роках. Мабуть через те, що тоді галицька еліта виявила свою неосвіченість щодо мети та методів діяння большевицької Росії, котра представляла себе як союз народів – СССР; викрила також свою неспроможність із самого початку сталінського вторгнення організувати хоча би мінімальний опір населення новоявленим окупантам.

Напередодні Різдва Христового у новозбудований храм святих рівноапостольних Кирила й Методія, що почав діяти в Калуші на свято Миколая, з Риму привезли мощі п’ятьох святих. Відтепер вірні моляться у своїх потребах біля мощей святого Апостола Юди-Тадея, святих Домініка, Йосафата, Томи Аквінського й Марії Боретті, а заодно й збагачуються духовно.

Бог обдаровує людей різними талантами, щоб, розвиваючи їх, вони прославляли Свого Творця. Часом це відбувається у дивний спосіб. Навіть звичайне каміння, викладене вмілою рукою, перетворюється у справжні мистецькі шедеври, які не тільки вражають правдивою красою, але й пробуджують в душі бажання молитися і прославляти Всевишнього у Його величі. Воістину, все, що сотворив Господь на цій землі, є надзвичайно важливим і потрібним.

More Articles...