7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 36 (993) від 26 вересня 2013


Наші читачі вже звикли до того, що з початком вересня розпочинається передплатна кампанія на газету на наступний рік. Та цього разу нове керівництво «Укрпошти» вирішило, що передплата має бути суттєво „покращеною”. Тож на початку серпня у цьому відомстві заявили про намір різко (на 45 відсотків!) підняти тарифи з доставки періодичної преси, що змусило Голову Національної спілки журналістів України Олега Наливайка звертатися зі спеціальною заявою до уряду країни. Потім у керівництві «Укрпошти» довго не наважувалися піти на цей крок, не опублікували національного каталогу з передплати, тож практично до 20-х чисел вересня обласні дирекції „Укрпошти” також не змогли розпочати процес укладання договорів на доставку, не друкували обласних передплатних каталогів. Відповідно редакції газет та журналів не могли обрахувати свої фінансові плани. І нарешті газетярів таки „ощасливили”: тарифи з доставки періодичної преси піднімаються на все ті ж 45 відсотків. І це при тому, що угоди на наступний рік з обласними дирекціями „Укрпошти” редакції уклали ще у червні 2013 року. Цими днями редакції у спішному порядку робили нові фінансові розрахунки і вносили зміни у договори.

З нагоди 1025-річчя Хрещення Руси-України і Року віри 5-6 жовтня 2013 року Божого в монастирі Успіння Матері Божої с. Погоня Тисменицького деканату Івано-Франківської Архієпархії відбудеться XVIІІ Міжнародна  проща Вервиці за єдність Церкви 

Програма прощі:

Субота, 5 жовтня

13.30 — Реєстрація учасників прощі

14.00 — Співана вервиця — радісні таїнства

15.00 — Молодіжна програма і складання

            Дарів для Цариці Покуття

Сьогодні християни втомилися від церковних поділів. Це відчувається і серед православних, які не можуть зрозуміти, чому вони поділені на три Церкви, і серед вірних УГКЦ, котрі дедалі частіше запитують, коли ж буде єдина помісна Церква. Про це сказав Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, в інтерв’ю для газети Львівської обласної ради.

За словами Глави Церкви, екуменізм буде можливий тоді, коли ми не «підлаштовуватимемо Церкву під якісь геополітичні проекти».

— «Русскій мір» не має нічого спільного з Церквою. Це чергові пута, які хтось намагається накинути на УПЦ (МП) і використати в інтересах іноземної держави. Вірні цієї Церкви і самі це розуміють», – прокоментував він.

Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці, що в мікрорайоні Пасічна м. Івано-Франківська, відома серед греко-католиків не тільки обласного центру, але й інших місць Прикарпаття. З часу освячення цього храму минуло три роки і завдяки старанням настоятеля о. Василя Забойського та сотрудника о. Богдана Ватащука, церковної управи й парафіян постійно зростає кількість мирян. Адже крім святкових та недільних Богослужінь, у храмі служаться Служби Божі за оздоровлення хворих і немічних, узалежнених від алкоголю та наркотиків. Наші парафіяни мали можливість молитися до мощей св. Миколая, а зараз у храмі знаходяться мощі св. священномученика Йосафата Коциловського.

22 вересня Митрополит Володимир Війтишин освятив новий храм в с. Старуня Солотвинського деканату.

У новоосвяченому храмі Вознесіння Господнього, який за короткий термін був збудований, єднались у молитві велика кількість парафіян та гостей,  духовенство Івано-Франківської Архієпархії, які цього дня прибули, щоб розділити радість з нагоди освячення Божого дому у с. Старуня, повідомив для прес-служби бр. Богдан  Тачинський.

20 вересня вранці світові (також і українські) видання рясніли заголовками, що «Папа Римський розкритикував позицію Церкви щодо абортів та сексуальних меншин». Слова Папи жодним чином не розходяться з традиційним віровченням Церкви, з яким можна ознайомитися в Катехизмі Католицької Церкви. Ось що відповів Святіший Отець на запитання о.Спадаро в інтерв’ю журналу «Ля чівільта саттоліка» про пастирський підхід до таких ситуацій, як розлучення і гомосексуалізм.


«Ми повинні сповіщати Євангеліє на всіх дорогах, проповідуючи Добру Новину про Царство і зцілюючи, також і нашою проповіддю, кожен вид хвороби чи рани. У Буенос-Айресі я отримував листи від гомосексуалістів. Вони «зранені соціально» і кажуть, що Церква їх завжди засуджувала. Але у Церкви немає таких намірів. Повертаючись з Ріо-де-Жанейро, я сказав: якщо гомосексуаліст має добру волю і шукає Бога, я не маю права його засуджувати. Тим самим я повторив сказане в Катехизмі. Релігія має право висловлювати свою думку в ім’я служіння народу, але Бог у Творінні наділив нас свободою: духовне втручання в особисте життя неможливе. Одного разу мені задали провокаційне питання: чи я схвалюю гомосексуалізм? А я відповів питанням на питання: «Скажіть: коли Бог дивиться на гомосексуаліста, Він з любов’ю схвалює його існування чи з осудом його відштовхує?». Потрібно завжди брати до уваги особистість. Тут ми входимо в таємницю людини. Бог супроводжує людей по життю, і ми теж повинні супроводжувати, враховуючи їхній стан. Потрібно супроводжувати з милосердям. Тоді Святий Дух підказує священику правильні слова».

13-15 вересня відбулося V Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці. Цьогорічна проща, приурочена 1025-річчю Хрещення Руси-України, пройшла під гаслом «Один Господь, одна віра, одне Хрещення» (Еф. 4, 5). Уже вкотре в паломництві взяли активну участь військовослужбовці Зенітно-ракетного полку м. Євпаторії.

Паломницьку групу в складі офіцерів-командирів, офіцерів-вихователів, членів родин офіцерів-жінок і дітей очолював підполковник Анатолій Гончарук, командир дивізіону. У прощі також взяли участь військовий капелан, настоятель Покровського храму УГКЦ в Євпаторії протоієрей Богдан Костецький та катехит для військовослужбовців Людмила Григор’єва.

ПИТАННЯ: Чому Бог ніколи не чує мої молитви і не відповідає на них?

 

ВІДПОВІДЬ: Причини, чому наші молитви здаються нам непочутими, бувають різні. Молитва не потрібна для того, щоб давати Богові вказівки. Молитва служить для нашого повчання. Коли на наші молитви немає відповіді, ми повинні задатися питанням: що не так у моєму житті і що в ньому повинно змінитися?

На сторінках „Нової Зорі” хочу розповісти про своє спасіння від гріха пияцтва.

Після служби в армії на Китайському кордоні почав пиячити з колегами по роботі. Не слухав ні маму, ні тата, до церкви не ходив. Мама просила навернутися, одружитися. Та кому потрібен був пияк, що вже лікувався в психлікарні?

Аж тут раптово помер мій товариш – афганець Петро. Він щоночі мені снився і просив допомоги, бо не хотів потрапити в пекло. Це мене дуже непокоїло і я не знав що маю робити. Але уві сні мені явився сивий старець і сказав: „Сину, тобі туди не треба”, і за великими воротами показав мені як мучаться грішники. В ніч на Велику п’ятницю мені уві сні явилася Богородиця і застерегла: „Люди, чому не вірите? Покайтеся, бо буде пізно”. Це стало моїм остаточним наверненням. Через молитву і піст за допомогою Погінської Богородиці я залишив пити назавжди, і наступного року буде 20 років як не вживаю горілки та й іншим не раджу нищити своє здоров’я.

19 вересня в академічному корпусі Івано-Франківської Теологічної Академії відбулася презентація підручника під назвою: «Таїнство Подружжя». Проводив цю презентацію о. д-р Василь Гоголь, який є автором цього підручника.

 

Розпочав презентацію рецензент книги Владика Йосафат Говера, Екзарх Луцький. Він наголосив на важливості Тайни Подружжя в людському житті та на проблемі подружжя в сучасному світі. Владика Йосафат подякував отцю-доктору Василю Гоголю, який найперше приклався до створення цього прекрасного посібника та всім його помічникам.

Бути добрим пастирем, який щодня дбає про своє стадо, означає великодушно його приймати, йти вперед разом з ним та постійно з ним перебувати.

Про ці характеристики єпископського служіння Папа Франциск говорив єпископам, що брали участь у традиційних щорічних спеціальних курсах, організованих Конгрегацією в справах єпископів та Конгрегацією для Східних Церков для ієрархів, висвячених протягом минулого року.

Приймаючи у Климентинському залі Апостольського палацу приблизно 120 новоархієреїв, Святіший Отець процитував 132 Псалом, який говорить «Як добре й любо, коли брати живуть разом». За його словами, дні, проведені в Римі, були для єпископів нагодою пережити саме цей досвід братерства, основою якого є сакраментальна спільність в Єпископській Колегії та сопричастя з Єпископом Риму. А це повинно бути орієнтиром у щоденній праці та спонукати кожного запитувати себе: «Як саме жити духом колегіальності та співпраці у єпископстві?»