7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 24 (1029) від 26 червня 2014


Не знаю, чиї це слова, тож наводжу їх з пам’яті і без посилання на автора: «Кожен, хто себе робить милосердним до дійсно жорстоких, зрештою робить себе жорстоким до милосердних». Тобто, зло, яке залишається непокараним, рано чи пізно обертається проти добра. Така його природа. Іншими словами: милосердя без справедливості породжує вседозволеність.

Згадаймо свіжі приклади з новітньої України: непокарані фальсифікації на виборах 2004 року породили щедрий урожай зловживань в часи Януковича. У цьому світлі і сьогоднішня ситуація на Донбасі – то наслідок непокараного у 2004 – 2005 роках фальшування виборів та Сєвєродонецького збіговиська.

МОЛИТВА

у важких особливих обставинах

Святий Юдо-Тадею, близький родичу з Найсвятішою Матір’ю Божою, великий Апостоле і Мученику, славний Чудотворче, що помагаєш Своїм шанувальникам, які вірують у Твоє успішне заступництво перед Богом у важких особливих обставинах, порятуй нас, благаємо, прийди з допомогою, Ти, що одержав від Бога привілей помагати у розпачливих і безнадійних обставинах, змилуйся над нами.

21 червня 2014 року відбулася II Всеукраїнська проща медичних працівників до храму святого Пантелеймона у с. Шевченкове Галицького деканату.

 

Очолив прощу Митрополит Івано-Франківський Преосвященний Кир Володимир Війтишин. Владика Володимир відслужив святочну Літургію, в часі якої звернувся до медиків і наголосив, що їхня професія є служінням ближньому і побажав, щоб святий Пантелеймон був для лікарів та медсестер прикладом відданості та самопожертви.

Хто осуджує ближнього, помиляється й буде так само суджений. Єдиним суддею є Бог, а той, хто Ним суджений, може завжди розраховувати на захист з боку Ісуса.

Про це Папа Франциск говорив під час проповіді, виголошеної у понеділок, 23 червня, в каплиці резиденції «Дім святої Марти». Коментуючи відому євангельську притчу про скалку в оці брата та колоду у власному, Святіший Отець зазначив, що людина, яка осуджує, «помиляється, заплутується та зазнає поразки», тому що «займає місце Бога, Який є єдиним суддею».

22 червня у парохії святого Димитрія села Пробабин, що на Городенківщині, відзначили три події: душпастирський візит Правлячого Архієрея Кир Василія Івасюка, 10-річчя ієрейського служіння місцевого священика о. Богдана Сілецького,
а також всі присутні у храмі побачили як єпископ уділив дияконські свячення.

Після урочистої зустрічі громадою у співслужінні священиків єпарх очолив Божественну Архієрейську Літургію, під час якої уділив дияконські свячення випускникові Івано-Франківської духовної семінарії Любомирові Мандзюку.

За словами директора Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, УГКЦ зараз виконує величезну просвітницьку національну місію  на Сході та Півночі України. «Я часто їжджу містами України і простежив, що переважно єдиним осередком українства на Сході країни є УГКЦ», — додав він, зазначаючи, що ще на початку XX століття УГКЦ зуміла поєднати церковне життя з активним громадським.

У минулий четвер, у свято Пресвятої Євхаристії,  Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин освятив храм в с. Угринів, що був переобладнаний з будинку священика о. Івана Демушки, який в час підпілля УГКЦ провадив душпастирську працю. Даний будинок слугував як дім священика та підпільний храм УГКЦ в с. Угринів.

 

«Сьогодні будемо освячувати святиню і молитись за Вас, парафіян, та за мир у нашій Батьківщині Україні», - наголосив Митрополит Володимир в час зустрічі перед освяченням храму.

Парох о. митр. Михайло Залеський запросив Митрополита освятити церковцю і очолити святкову Літургію.

«Борітеся — поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!».

Ці  слова переживає сьогодні кожен українець, небайдужий до долі своєї держави, яка віками боролася і виборювала свою волю, свободу, мову, культуру, ідентичність серед різних народів світу. 17 червня у «Просвіті», з благословення о. Юрія Козловського, відбувся тематичний вечір, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. Головною метою заходу було відзначити велич генія і пророка нашого народу, слова якого будять і піднімають дух нації в теперішній непростий час.

Спільноті  „Матерів в молитві” парафії Христа Чоловіколюбця і Блаженних  Мучеників Григорія Хомишина, Симеона Лукача, Івана Слезюка м. Івано-Франківська виповнилось чотири роки.

 

У 2010 році на нашій парафії побувала копія Гошівської чудотворної ікони. З великої ласки Гошівської Богородиці та благословення о. Ігоря Пелехатого було створено нашу спільноту. Спільною молитвою матері моляться за нашу неньку-Україну, навернення грішників, хворих, узалежнених – усіх материнських потреб і прохань не злічити, але вони вірять, що Бог вислуховує їхні прохання і зсилає  їм ласки.