7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 11 (1064) від 26 березня 2015


«Молитва і піст допомагають вилікувати наше невірство»

Молитва і піст допомагають вилікувати наше невірство, допомагають нам відкрити, побачити нашу надію, яка присутня поруч із нами - відкрити особу Сина Божого, якого Дух Святий уприсутнює в нашому житті.


На цьому наголосив 22 березня, у четверту неділю посту, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Маю більш ніж десятилітній досвід священичого служіння. Ніколи не думав, скільки за цей час висповідав людей. Напевно, сьогодні ця цифра вимірюється тисячами. І лише нещодавно я спіймав себе на думці, що є гріхи, які трапляються в людському житті, на які майже ніхто не звертає ніякої уваги. Натомість вони деформують наше суспільство і мають далекосяжні наслідки.

 

Хтось навчився маскувати ці гріхи під чесноти, а хтось перестав на них звертати увагу зовсім. Хтось думає, що якщо це поширене явище, той перестає мати ознаки гріха.

Видавати таємницю сповіді для священика є тяжкий гріх, з якого отримати розрішення не так вже й легко. Тому я буду настільки обережний, що повідаю вам те, чого я на сповіді ніколи не чув. Наприклад, я ніколи не чув на сповіді про такий гріх, як засмічування навколишнього середовища. У мене ніколи не сповідалася людина, яка б згадала про те, що після пікніка не поприбирала після себе, або хтось, хто визнав, що вивіз своє сміття до лісу чи річки. Мені у сповідальниці ніколи не траплялися люди, які вибивали рибу струмом, тротилом чи в інший варварський спосіб. Я не стикався ніколи із людиною, яка б посповідалася, що вирубує ліс без чийогось на це дозволу. Знаю, що такі люди є навіть і серед моїх парафіян, але чомусь люди думають, що «годувати сім’ю» в такий спосіб не є тяжким гріхом.

24 березня в Івано-Франківській обласній науковій медичній бібліотеці відбувся «круглий стіл» на тему: «Владика Андрей – князь Церкви і Народу», присвячений 150-річному ювілею Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького.

У заході взяли участь та виступили: сестра Надія-Тетяна Голейко зі Згромадження Сестер Непорочного Серця Матері Божої Фатімської, яка розповіла про маловідомі епізоди з біографії Митрополита; головний редактор видавництва «Нова Зоря» о. Ігор Пелехатий, який висвітлив роль Слуги Божого Андрея в розбудові Церкви та в культурному і суспільно-політичному житті Галичини І-ї половини ХХ ст.; педагог Галина Литвин, яка продемонструвала на мультимедійному екрані та прокоментувала трагічні сторінки з життя Митрополита і його родини, а також його меценатську діяльність.

та над своїми дітьми...

Хресна Дорога ненародженої дитини зібрала біля пологового будинку в Івано-Франківську близько 300 мешканців міста. Керівник Душпастирської місії у сфері охорони здоров’я Івано-Франківської митрополії УГКЦ о. Руслан П’яста в присутності отців храму Різдва Пресвятої Богородиці, що по вулиці Чорновола, 63, разом зі спільнотою «Рух за життя» (очолює Мирослав Возняк) та іншими громадськими та релігійними організаціями міста вирушили вулицями обласного центру, щоб молитись за абортованих дітей.

Однією із стацій Хресної Дороги була зупинка біля «Вікна життя», яке знаходиться по вулиці Чорновола, 44, в приміщенні міської дитячої клінічної лікарні. За час його існування жодної дитини туди ніхто не поклав. А аборти лікарі продовжують робити, на превеликий жаль.

На зло, якого завдають християнським спільнотам плітки, та сіяння ненависті звернув увагу Святіший Отець під час св. Літургії в каплиці Дому св. Марти.

 

Свою проповідь Папа збудував на словах Ісуса, звернених до Петра, який втрутився в життя апостола Йоана: «Що тобі до нього?» Святіший Отець нагадав, що в попередніх рядках Євангелія знаходимо запис діалогу між Ісусом і Петром, але навіть попри це Князя апостолів не обминула спокуса втрутитися в життя іншого. Папа додав, що загалом ми таку поведінку називаємо «всовуванням свого носа».

ВІДПОВІДЬ: Справді, багато хто задає собі справедливе питання: чи завжди потрібно терпіти зло? Терпіння, як вчить св. Августин, - це «готовність переносити тягарі зі спокійною душею», тобто не бентежачись і не впадаючи в смуток. Терпіння «не дозволяє залишати в збентеженні душі ті речі, завдяки яким ми досягаємо ще більших благ».

Поки зло є і його неможливо винищити, необхідно нести його тягарі, за прикладом нашого Господа.

У видавництві «Нова Зоря» побачив світ перший випуск духовно-патріотичного журналу «Гарт Нації»

 

Поява нового видання дуже важлива і актуальна. Головне завдання часопису – виховання духовно-патріотичних почуттів у середо­вищі молоді на традиціях та історії національно-визвольних змагань українського народу, популяризація моральних і релігійних цінностей у житті та діяльності сучасного українського суспільства. Цілком природньо, що значна частина авторських матеріалів присвячена аналізу жорстоких реалій війни на Донбасі.