7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 7 (1060) від 26 лютого 2015


Високопреосвященні та Преосвященні владики! Всесвітліші, високопреподобні та всечесні отці! Дорогі в Христі брати і сестри!

Великий Піст – це особливий період літургійного року, час духовного пробудження і очищення. Сам Господь спонукає нас до особливої уваги та роздумів над особистим життям, нашим ставленням до Бога і ближнього; запрошує нас перевірити, наскільки правильно ми переживаємо ті історичні обставини, в яких нам доводиться проходити цьогорічний шлях Великого Посту.

Від 16 до 21 лютого єпископи УГКЦ на чолі з Верховним Архієпископом Києво-Галицьким Блаженнішим Святославом перебували у Римі з метою паломництва до гробів Верховних апостолів. Такі паломництва до Апостольської Столиці, які в Католицькій Церкві прийнято називати
visita ad Limina, єпископи здійснюють кожних 5 років для зустрічі зі Святішим Отцем як символ єдності з наступником святого апостола Петра.

Під час візиту ієрархії УГКЦ до Вічного міста відбулася окрема аудієнція у Святішого Отця, а також відвідування різних ватиканських міністерств-дикастерій. Окрім цього, українські єпископи звершили Євхаристійні Богослужіння у найголовніших папських соборах Риму: 17 лютого – в Лятеранському соборі; 18 лютого – в соборі Святого Павла; 19 лютого – в соборі Санта Марія Маджоре; 20 лютого – на гробі святого Петра.

Слово Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, з нагоди зустрічі зі Святішим Отцем„Взиваю від стогону серця мого. О Господи, перед тобою все моє бажання” (Пс. 37, 9-10).

Святіший Отче! Ці слова псалмопівця виражають найглибші почуття пастирів нашої Церкви, які із синівською пошаною та вдячністю прийняли запрошення Вашої Святості прибути до Риму в паломництві до гробів святих Апостолів, і щоб зблизька пережити спасенне сопричастя нашої Церкви з Наступником святого Петра.

З нагоди святкування 150-річчя з дня народження Митрополита Андрея Шептицького Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав відновити розмову з Митрополитом Андреєм, запитуючи його про те, що нас сьогодні найбільше болить, занурюючись у Божу мудрість, яка лунає з його постаті.

Глава УГКЦ просить кожного з нас пригадати собі, в яких обставинах святкувала наша Церква і наш народ сторіччя з дня народження великого Митрополита. «Це були часи переслідуваної Церкви за колючим дротом таборів, за закритими дверима підпільних Богослужінь, – каже він. – І ось 150 років ми святкуємо, знову ж таки утверджуючи вільну і незалежну державу. Як багато сьогодні Митрополит має нам що сказати! Найперше пригадаймо собі, що цей великий пастир Церкви перевів наш народ через дві світові війни. Війни, які прокотилися смертоносним смерчем по території України через душі повірених його душпастирському служінню людей».

Так жартома назвав цьогорічну Стрітенську Службу Божу о. Володимир Лось. Він правив її у церкві Святого Миколая, збудованій для міської клінічної лікарні №2, що на вул. Матейка в Івано-Франківську. Так назвав тому, що обов’язки дяка у цій відправі виконував 82-річний академік Іван Климишин, професор Прикарпатського національного університету, астроном зі світовим іменем.

 

Скрута й сухоти, зароблені в колгоспнім «раю», не дали Іванові здійснити дитячу мрію – стати священиком. Він з одинадцяти років читав на крилосі «Часи», над покійниками – «Апостола» і «Псалтир», вчився церковного співу в сусідньому селі. Навіть у Львові, куди поїхав учитися в університеті, вибирав час, коли нема сексотів, і дякував. Поки  був у Львові, не переставав ходити до церкви.

Я помолюся за тебе, солдате,

А ти іди в бій і мужньо стій.

Вкраїну нашу треба захищати

Від ворогів, від навісних катів.