7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 41 (949) від 25 жовтня 2012


Наші читачі уже звикли, що традиційно, наприкінці року, редакція звертається з нагадуванням і проханням про оформлення передплати на рік наступний. Але сьогоднішнє наше звернення особливе. Воно зумовлене реальними загрозами, які вже нині постають перед усією україномовною пресою та видавництвами, і, зокрема, - перед „Новою Зорею”.

За двадцять два роки виходу у світ наша католицька газета неодноразово опинялася у скрутному становищі з незалежних від неї причин. Ми пережили гіперінфляцію 1992-1993 років, дефолт 1996 року, економічну кризу 2008-2009 років, і майже щороку - цінову лихоманку на ринку паперу і поліграфічних матеріалів. А ще – неослабний морально-психологічний тиск з усіх боків: за тверду і несхитну позицію редакції у відстоюванні правд св. католицької віри, гідності Церкви, нації і кожного українця. Але кінець 2012 року має свою специфічну особливість. Внаслідок виборів до Верховної Ради у жовтні папір раптово „зник” по всій Україні, а його ціна почала стрімко зростати. З грудня очікується черговий різкий ціновий стрибок. А що буде з 1 січня 2013 року, коли на рахунок редакції нарешті надійдуть передплатні кошти, не можуть спрогнозувати навіть досвідчені фахівці.

МОЛИТВА ДО ЦАРЯ ХРИСТА

«Політика – це одна із найвищих форм служіння»

У четвер, 18 жовтня, в Івано-Франківську відбулася доволі непересічна подія. Місто відвідав Блаженніший Любомир кардинал Гузар.

Візит Владики Любомира до Івано-Франківська відбувався на запрошення ректорів місцевих вузів та за сприяння обласної ради за участі голови Олександра Сича. В обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка екс-глава УГКЦ провів зустріч із молоддю та громадськістю краю, відповів на їх численні запитання, дав свої поради та настанови.

Освячення відновленого істо­ричного хреста зібрало багатьох мешканців села Клубівці. На розі вулиць І. Франка і Стародорожна, на обійсті Пронюків – Мирослава Романовича, Ольги Андріївни, Марії Федорівни – постала гарно споруджена фіґура (на підмурівку – залізний хрест із сонячними променями, розп’яття Ісуса Христа і три троянди). Сюди ж прибула церковна процесія. Відправив Молебень, освятив фіґуру та виголосив промову отець Володимир Ковалишин.

Слава тим, хто не спав,

Хто знівечений тягся до зброї,

Вічна слава УПА! І шумить

хай трава.

Вічна слава загиблим героям!

 І знову осіння казка засяяла жовто-багряними барвами. По-новому стрепенувся ліс. Насторожився. Чому так нині багато людей? Всіх захопив своїми незвіданими стежками. А листя тріпотіло, як на осичині, кружляло, стелилося в танці, щасливе, що нарешті дочекалося зустрічі через роки, через віки. А стяги жовто-сині і червоно-чорні тріпотіли на вітрі величаво й переможно. Прекрасне сонце по-літньому гріло, через віття дерев прокрадався промінь сонця і світла, вигравав, як веселка. Котилися підводи з людьми старшого віку, поспішала молодь, дорослі і діти. Такого величного дійства давно не було у селі, а ще у лісі.

Урочистості з нагоди відзначення 70-річчя створення УПА та святкування Покрову Пресвятої Богородиці відбулися в с. Тишківці Городенківського р-ну на Прикарпатті.

 Розпочалося відзначення у селі Тишківці, біля пам’ятника головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу. А це глибоко символічно, адже Р. Шухевич походить з цього села. Місцевий священик УГКЦ о. Руслан Озарко  відслужив панахиду за борців  за волю України. Продовжили дійство виступи місцевих аматорських колективів школи, гурту «Ровесниці».

14 жовтня в селі Пилипи, що на Коломийщині, в лісі, біля могили, де за доносом зрадника у криївці від рук енкаведистів загинули вояки УПА, було відправлено панахиду. Згадали всіх, хто ціллю свого життя поставив побудову незалежної Української держави, хто боровся проти московських окупантів та віддав своє життя за святу волю. Напередодні вночі біля могили на честь полеглих героїв було запалено ватру.

У Долині відбувся перший фестиваль-конкурс української духовної сучасної пісні ім. Кардинала Мирослава Любачівського «З піснею до Бога».

Для участі в конкурсі з’їхалися учасники як з Івано-Франківської, так і з сусідніх областей. Боже благословення новій справі висловив о. Вітольд Левицький. Голова журі – відомий композитор, член Національної ліги композиторів України, Заслужений діяч мистецтв України, професор, уродженець Долинщини Володимир Домшинський побажав усім творчих успіхів і любові до української духовної пісні.

З ініціативи Бюро Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ із питань екології у конференційному залі Івано-Франківської Теологічної Академії відбулась презентація книги «Відповідальність за створіння у вченні Папи Венедикта XVI».

Участь у презентації взяли: АрхіЄпископ-емерит УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар, секретар синоду Єпископів УГКЦ Преосвященний Владика Богдан Дзюрах, ректор Івано-Франківської Теологічної Академії Владика Софрон Мудрий, керівник Бюро УГКЦ з питань екології д-р Володимир Шеремета, представники Церкви, влади та державних природоохоронних структур.

На території державної пожежно-рятувальної частини №1 міста Івано-Франківська відбулося освячення каплички, збудованої спільними зусиллями  рятувальників та меценатів.

На урочистому освяченні були присутні начальник Територіального управління МНС в області  полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький, міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, начальник служби цивільного захисту в місті Івано-Франківську полковник Василь Мацалак, особовий склад пожежно-рятувального підрозділу,  меценати  та спонсори,  зокрема – директор НДІ «Діпромісто» Василь Турко, голова правління благодійного фонду «Рятувальник Івано-Франківщини» Петро Івановський, голова обласної організації Добровільного пожежного товариства України Михайло Андрійків, представники духовенства та засобів масової інформації.

20 жовтня у селі Березівка відбулася інтелектуальна гра «Брейн-ринг» учнів катехитичних шкіл Лисецького деканату на тему «Святі Тайни».

„Пресвятая Покровонько, покрий мою головоньку: ласкою, опікою, святою любов’ю і земним життям!” — так розпочали святковий концерт члени гуртка „Милосердя” у Снятинському будинку-інтернаті.

Це була наша чергова зустріч — тепла, щира і дуже жадана, про яку так мріють і на яку  чекають з нетерпінням діти-інваліди, бо для них це свято — радість, надія і життя. Це відчувається, як тільки-но вступаємо на інтернатське подвір’я. Щирість і доброта панує у душах цих знедолених дітей, хоча по віку більшість з них могли би бути вже батьками. Несуть вони важкий хрест і при цьому не нарікають на долю. Люблять свого директора Леонтія Шимчука і називають його татом, бо знаходить для кожного час, щоб  вислухати і пригорнути; з  нетерпінням чекають на Галину Гуцуляк — заступника директора, чекають на гостей, які їх провідують. А ще — щиро моляться і дякують Господу за кожний прожитий день і за добрих людей, які їх не забувають і віддають частинку свого серця тим, хто цього так потребує.