7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 8 (1108) від 25 лютого 2016


Дорогі читачі! Друковане слово – цінний подарунок для вас, ваших рідних та близьких. Книгарня «Нової Зорі» пропонує вам набір з десяти видань, які допоможуть належно підготуватися у святому Пості до Воскресіння Христового. Ви можете придбати їх  всього за 50 гривень. У цю суму включено також поштові витрати.

До набору входять зручні у користуванні книжечки кишенькового формату:

Крім своїх батьків, ми є також синами свого народу. А Христос говорить: «Я прийшов не праведників, а грішників кликати до покаяння» (Лк. 5, 32). «Покайтесь, бо Царство Небесне близько» (Мт. 4, 17).

Будучи на Закарпатті, одного разу у неділю Блудного сина я почув проповідь священика з Виноградова, яку він виголошував закарпатським діалектом – милою мовою: «Няньку, я прогрішився проти неба й проти тебе. Я недостойний більше зватись твоїм сином». А нянько кликнув до слуг своїх: «Притьмом принесіть найкращу одіж, одягніть, дайте на руку йому перстень і сандалі на ноги ...» (Лк. 15, 21-22).

В селищі Обертин на Тлумаччині 19 лютого урочисто увічнили пам’ять 22-річного сержанта Михайла Погорєлова, який загинув в Іловайську під час АТО, відкривши меморіальну дошку на будівлі місцевої школи. Згадати його подвиг прибули Єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії Василь Івасюк, священики Обертинського деканату, керівний апарат Тлумацької РДА, освіти та районної ради, вся родина героя, бойові побратими, учні, вчителі та багато односельців.

Право відкрити меморіальну дошку надали матері Михайла п. Мирославі. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять та віддали честь патріоту, що поклав власне життя за Україну. Висловили співчуття родині очільники Тлумацького району. Сестра Михайла Анна зачитала власного вірша, присвяченого брату-герою. Під супровід останніх акордів державного гімну  України Владика Василій здійснив освячення.

У райцентрі Ріпки, на батьківщині славетної просвітительки, письменниці, членкині уряду УНР Софії Русової, з нагоди 160-річчя від дня її народження, відбулася церемонія відкриття першого в Україні пам’ятника (скульптор - Петро Пікуль). Ініціатором створення пам’ятника була багаторічна голова Чернігівського Союзу Українок Раїса Решетнюк-Костарчук (1948-2014), яка наснажилася цією шляхетною ідеєю в Болехові на Івано-Франківщині ще далекого 1994 року.  Пам’ятник збудовано на кошти, зібрані Союзом Українок.

Урочистості відвідали гості з усієї України: зокрема, з Київського педуніверситету ім. Бориса Грінченка, Хортицької національної академії, а також з Чернігівського національного педуніверситету. У приміщенні гімназії відбулася літературно-мистецька програма «Ясна зоря її життя», а також відзначення кращих педагогів Чернігівщини премією ім. Софії Русової. Тоді ж у Ріпках відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Вплив педагогічних ідей С. Ф. Русової на інноваційний розвиток закладів освіти». Одним із організаторів цього заходу став музей «Центр педагогічної спадщини Софії Русової» (завідувачка – пані Н. Корж). В урочистостях взяв активну участь голова Чернігівської обласної «Просвіти», учасник бойових дій проти московських окупантів Олександр Шевченко.