7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 42 (1142) від 24 листопада 2016


(сценарій вистави)
Драма-історія, присвячена видатному церковному, культурному та громадському діячу Митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому, з великим успіхом крокує селами та містами Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Її уже побачили у смт. Ворохта та у с. Криворівня. На черзі – с. Поляниця та м. Коломия. Сценарій підготувала вчитель-катехит Оксана Зеленюк, ролі виконували старшокласники Ворохтянської ЗОШ. Реалізувати задум допоміг настоятель парафіяльного храму о. Василь Михайлюк.
Даний сценарій допоможе учителям-катехитам здійснити постановку на своїх парафіях, у катехитичних школах.

До Ворохти,  колись всесвітньовідомого туристичного, спортивного та оздоровчого центру, вирушаю автобусом «Івано-Франківськ - Верховина». Їду в гуцульський край, де востаннє була на Йордан 2008 року. З того часу запам’ятала, що там живуть дружні люди, ревні християни, що бережуть віру своїх предків. На цей раз їду до школи, до старшокласників, котрі під керівництвом вчителя-катехита Оксани Василівни Зеленюк здійснили постановку драми «Благословляю і молюся», присвячену Митрополиту Андрею Шептицькому...

Співпраця Церкви і школи

«Містерія Різдва», вистава про Святого Миколая, «Хресна Дорога», «Благословляю і молюся», конференції про шкідливість алкоголю, тютюну, абортів – заходи, які щороку проходять з великим успіхом у стінах Ворохтянської середньої школи. Завдяки згуртованій команді та титанічній праці (Любов Білоус – директор школи, о. Василь Михайлюк – парох, Оксана Зеленюк – катехит, Валентина Дземюк – вчитель географії, Тетяна Молдавчук – медична сестра школи, Ірина Кіб’юк – бухгалтер селищної ради) зростає духовність серед молоді у Ворохті.

Церкві Введення в храм Пресвятої Богородиці с. Поляниця – 25 років
Село Поляниця, нині Яремчанської міськради, лежить у високогірній чашоподібній долині річки Прутця на висоті 860 м над рівнем моря. Його територія – 1544 га, населення – понад 800 мешканців. З усіх сторін воно оточене гірськими хребтами і вершинами гір: праворуч – гора Хом’як (1542 м) та Синяк (1645 м), ліворуч – гірський хребет Діл, довжиною 4 кілометри.

Християнська церква, храм Божий – найсвятіше місце для кожного християнина, це дім молитви, Святої Літургії. Складним і тривожним був шлях історичного розвитку духовної святині Поляниці. Село має давні традиції активного релігійного і національного життя. Про це свідчать розповіді старожилів, архівні документи, друковані матеріали. У Центральному державному історичному архіві України у Львові зберігається «Інвентар Богослужебної каплиці Введення в храм Пресвятої Богородиці в Поляниці Поповичівській», де сказано: «Каплиця, взглядно церковна філійна (від матірної церкви в Микуличині), збудована у формі хреста з дерева м’якого, на підмурівку, з копулою, критою бляхою». Ця подія відбулась у 1873 р. В деканальній візитації парохії Микуличина в грудні 1896 р. вказано, що каплицю Богослужебну в Поляниці застраховано в товаристві «Дністер» на 300 злр.

У понеділок, 21 листопада, відбулося подвійне свято на парафії св. Архистратига Михаїла, що в Івано-Франківську. Тут святкували не лише храмовий празник, а також ювілей – 60-річчя настоятеля храму о. Михайла Білінського.
Апогеєм святкування храмового празника була Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Разом з Предстоятелем нашої Архієпархії молились парох о. Михайло Білінський, о.-митр. Іван Козовик, о. Михайло Віхоть,
о. Зеновій Слоїк та інші священнослужителі.

П’ять років тому в одному зі своїх повчань тодішній Папа Бенедикт XVI (нині емерит) сказав дуже цінні слова про ангелів-охоронців: «Господь завжди поруч і Він діє в людській історії та супроводжує нас за допомогою особливої присутності Своїх ангелів». Багато з нас ще з дитинства молимося до ангелів-хоронителів, багато хто практикує молитву заступництва до Архангела Михаїла, якого цими останніми листопадовими днями особливо вшановуємо. Тому хотів би коротко зупинитися на важливій ролі, яку мають ангели в житті християнина.