7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 34 (1086) від 24 вересня 2015


Мене зворушують два уривки зі Старого Завіту, в одному з яких Господь говорить: «Слухайте, небеса, вважай, земле, бо Господь говорить: «Дітей я виховав і виростив, а вони збунтувались проти мене. Віл знає господаря свого, а осел - ясла пана свого. Ізраїль нічого не знає, народ мій не розуміє.» (Іс. 1, 2-3), а в іншому: «...покинули мене, джерело води живої, і повикопували собі копанки, копанки діряві, що води не держать» (Єр. 2,13)

 

Коли я чую ці слова, відчуваю, яку велику любов має до нас Бог. Думаю, найбільший біль відчуває людина, яка любить когось, хто не пізнає і не приймає її любові. Наш монастир ус. Павшино (Закарпатська обл.) опікується будинком перестарілих. Коли я запитую бабусь, які живуть у цьому будинку, що їх найбільше болить, то бачу, як їхні очі наповнюються слізьми. Часто вони відповідають: «Ми стільки життя вклали у своїх дітей, а тепер, коли вони виросли, ми стали їм непотрібними». Так говорять люди. А задумаймося, наскільки більшими є Божа любов, а значить і Божий біль через людську байдужість. Бог є джерелом Живої води, а люди шукають пустих колодязів, шукають чогось маленького, де нема любові, підмінюючи цим велику Божу любов. Богові це дуже болить, адже Він є живою люблячою Особою, Він усе відчуває.

Уже восьмий рік поспіль БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» дбає про проблеми осіб з обмеженими можливостями. Спільною працею «Карітас» допомагає молодим людям із розумовою неповносправністю легше переносити важку недугу. Під опікою благодійного фонду перебувають понад 80 неповносправних осіб, віком від 7 до 42 років, які проживають в м. Івано-Франківську та в області. Про особливості цієї співпраці розповідає виконавчий директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» Наталія Козанкевич.

 

- Пані Наталю! Що таке неповносправність? І в яких напрямках працює ваша організація?

- Неповносправність не є вадою душі, і це – найважливіше. Просто в частини людей існують певні фізіологічні та розумові відхилення, які потребують особливого ставлення, навиків та вмінь, щоби існувати в цьому суспільстві.