7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 24 (1124) від 23 червня 2016


Велична подія об’єднала у спільній молитві вірних сіл Кунин, Бір-Кунинський і Цитуля Жовківського району Львівської області.

 

Боже Слово – це духовна їжа для душі. Нещодавно тією духовною їжею кормив нас усіх о. Матей Химинець ЧСВВ, який проводив духовні реколекції у нашій парафії, приїхавши із Жовківського монастиря. Його слова, немов добірні зерна, засіяли наші серця: «Кожного разу, наповнюючи свою безсмертну душу духовним кормом, відчуваємо велике бажання бути тією доброю землею, бо знаємо, що, виходячи з храму Божого, ми маємо виносити з собою духовне зерно і ділитися ним з іншими..!»

з обмеженими можливостями21 червня 2016 року відбулося урочисте відкриття Консультативного центру з підтримки неповносправних осіб та їхніх батьків в Івано-Франківську та Івано-Франківській області. В ньому взяли участь представники «Карітасу» м. Фульда (Німеччина). Освятив приміщення Митрополит Івано-Франківської Архієпархії Володимир Війтишин.

«Карітас» єпархії Фульда з 2009 року підтримує партнерські стосунки з Івано-Франківським «Карітасом». За сім років партнерства в Івано-Франківську, Бурштині, Богородчанах, Отинії, Рожнятові, Калуші та Тисмениці відкрито центри з підтримки неповносправних осіб. Завдяки підтримці благодійників з Німеччини діти та молодь з обмеженими можливостями здобули професійні навики та навики самообслуговування, мали можливість отримати кваліфікацію, яка сприяє їх подальшому працевлаштуванню.

Учителі Павлівського НВК вирушили в паломницьку подорож до Гошева разом з настоятелем церкви св. Миколая о. Василем Сеньком.

На Ясній Горі була організована цікава екскурсія територією святого місця, яку провів о. Натанаїл ЧСВВ. Він розповів про історію монастиря та чудотворної ікони Гошівської Богородиці. Духовне оновлення продовжилось молитвою до Найсвятішого Серця Ісуса – Молебнем.

Завершився офіційний візит до України

Державного Секретаря Святого Престолу

У понеділок, 20 червня 2016 р., завершився офіційний візит до України Державного Секретаря Святого Престолу кардинала П’єтро Пароліна, який відвідав Запоріжжя, Київ і Львів.

В останній день перебування в столиці України кардинал Паролін вшанував пам’ять загиблих на Майдані під час Революції Гідності. Після покладання квітів та хвилини мовчання біля портретів героїв Небесної Сотні, він помолився у капличці на вул. Інститутській. Він також поклав квіти біля пам’ятника Невідомому солдату і на меморіалі пам’яті жертвам Голодомору та відвідав там музей. Державний Секретар Апостольської Столиці побував на Володимирській гірці біля пам’ятника Володимиру Великому – христителю Київської Русі та відвідав Києву-Печерську Лавру.

у Божій любовіМи вже повідомляли, що на початку червня на Ясній Горі в Гошеві Владика Йосафат Мощич очолив Архієрейську Божественну Літургію з нагоди V Національного з’їзду, в рамках святкування 25-ї річниці молитовної спільноти «Сім’ї Найсвятішого Серця Ісуса» в Україні.

 

Ціль таких з’їздів – допомогти кожній душі стати в присутності живого Бога, котрий є Любов’ю, і будувати своє життя як відповідь на цю Любов, яка випливає з Найсвятішого Серця Ісуса. Це покликання, якому варто присвятити себе повністю: всі сили розуму, волі, серця, духа і тіла.

в нашому життіСлово Боже живе й діяльне і є джерелом нашої правдивої віри. Апостол Павло каже: «Тож віра від слухання, а слухання через Слово Христове» (Рим. 10, 17). Завдяки вірі у звичайному тексті ми бачимо Слово Боже, в частичці Євхаристійного Хліба – Живого Бога, у своєму ближньому – брата, у смерті – початок життя. Ми можемо розуміти Боже Слово тоді, коли просимо Бога, щоб відкрив нам таємниці Своєї Любові і Премудрості, адже автором Святого Письма є Святий Дух.

 

У Святому Письмі ми читаємо, що робить Ісус, як Він зцілює, чого навчає, як допомагає жити. Пізнавати Христа ми можемо через читання Його Слова, через розважання над ним, через молитву Божим Словом. Святе Письмо – це лист Любові Бога до людини.

З 21 по 23 червня в Івано-Франківській обласній філармонії проходила книжкова виставка-продаж «Український простір». Її ініціатором  є письменник, видавець, киянин (уродженець Івано-Франківська) Вадим Карпенко.  З осені 2014 року, відколи в Україні почались сумнозвісні події, він організовує по різних містах України такі виставки. Його мета – зміцнити український національний простір в умовах інформаційної війни.

За два останні роки з україномовними книгами було здійснено дуже багато подорожей на Донбас, де потрібна тривала роз’яснювальна робота. Книга формує стале бачення, змінює світогляд.

й Небесній Сотні19 червня,  в день П’яти­десятниці, в селищі Обертин на Тлумаччині урочисто відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку і Героям Небесної Сотні. Данило Книшук, скульптор, півтора року творив монумент. Парох церкви св. Кирила і Методія о. Ярослав Біляїв та сотрудник о. Юрій Друляк освятили скульптуру.

Монумент вирубаний з цiльної брили свiтлосiрого гранiту вагою понад 45 тонн, 4.5 метри заввишки.  За прототип героїв взяли образи прикарпатців – героїв Небесної Сотні та героя АТО Михайла Погорєлова, уродженця Обертина, який загинув в Іловайському «котлі». Над героями  - зображення  Пречистої Діви Марії з Фатіми.