7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 14 (1067) від 23 квітня 2015

9 квітня, у Страсний Четвер, парламент України схвалив 4 законопроекти, умовно названі пакетом законів з «невідкладної декомунізації». Невідкладної, бо вони мали бути прийнятими ще майже чверть століття тому, з настанням відновлення державної незалежності 1991-го року. Тоді, може, нам не були би потрібні революції 2004 та 2013-2014. Тоді, безперечно, Крим був би з Україною, а на Донбасі не палахкотіла б кривава війна. Але краще пізно, ніж ніколи…

Перший з них найбільш актуальний, адже стосується річниці, яку відзначатимемо вже через два тижні. Це закон «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945». Він є логічним продовженням нещодавно виданого Указу Президента, приуроченого тій же події. Цей акт врешті ставить крапку у використанні в законодавчому полі сталінського пропагандистського терміну «Велика вітчизняна війна».

Коментуючи у понеділок, 20 квітня, під час ранкової Служби Божої в каплиці «Дому святої Марти» євангельську розповідь про те, як люди шукали за Ісусом після чуда помноження хлібів, Папа Франциск зауважив, що у вірі існує небезпека не зрозуміти справжню місію Ісуса, зловживаючи Його Іменем у пошуках влади.

«Багато хто ходив за Ісусом, керуючись якимись інтересами», – зауважив Святіший Отець, додаючи, що це траплялося і серед апостолів, наприклад, сини Заведея хотіли, так би мовити, стати міністрами в Христовому царстві, тобто, отримати владу. Схожі спокуси диявол пропонував Ісусові, спокушаючи Його в пустелі: спокуси хліба, видовищ та відступництва.

19 квітня в селищі Солотвин Богородчанського району відбулось відкриття та освячення скульптурної композиції Ісуса Христа.

В цей день Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин очолив Архієрейську Літургію. Співслужили з владикою Солотвинський декан о. митр. Дмитро Гірняк, адміністратор парафії о. Віталій Луцак та священики Івано-Франківської Архієпархії. Серед присутніх були також представники районної та місцевої влади.

16 квітня 2015 р. Б. в залі бібліотеки Івано-Франківської Духовної Семінарії відбулась наукова конференція, присвячена 130-річчю з дня заснування Станиславівської єпархії.

У конференції взяли участь Архієпископ та Митрополит Володимир Війтишин, єпископ-помічник Йосафат Мощич, ректорат та професорський склад ІФБУ, семінаристи разом з отцями-настоятелями, викладачі та завідувачі кафедр Прикарпатського національного університету  ім. В. Стефаника.

Напередодні свята Воскресіння Христового парох церкви Серця Ісуса і Серця Марії м. Долини, радник Архієпископа і Митрополита Івано-Франківської митрополії, лауреат 1 премії 4-го фестивалю-конкурсу “Пісні незабутого краю” о. Вітольд Левицький зустрівся з педагогічним та учнівським колективом ВХПУ №3
м. Івано-Франківська.

Під час духовної місійно-пісенної зустрічі вчителі та учні мали змогу не тільки сприймати пісню у виконанні о. Вітольда та духовно-молодіжного зразкового аматорського ансамблю “Діти Світла”, яка передає страждання Христа, прославу Бога, але й слухати Боже слово, приймати зерно Христової науки та глибше її розуміти.

Папа Франциск оголосив про проведення Надзвичайного Ювілейного Року, приуроченого Божому Милосердю.

 

У суботу, 11 квітня 2015 р, в навечір’я Неділі Божого Милосердя – свята, встановленого святим Іваном Павлом ІІ і включеного в церковний календар на неділю після Пасхи – відбулось офіційне проголошення надзвичайного Святого Року Милосердя.

ПИТАННЯ: Оскільки Ісус Христос - істинний Бог та істинна людина, у Нього повинна бути людська душа. Що сталося з цією душею після Воскресіння?

ВІДПОВІДЬ:  Згідно з Катехизмом Католицької Церкви, що роз’яснює основні поняття нашої віри, після Воскресіння справжнє реальне тіло Ісуса Христа володіє новими властивостями прославленої плоті (645). Прославлене означає, зокрема, «духовне», про що пише святий апостол Павло в 1-му Посланні до Корінтян: «Сіється тіло звичайне, встає тіло духовне» (1 Кор. 15,44). Ісус вже не знаходиться у владі простору і часу, але може бути присутнім де, як і коли Він хоче, бо Його людську природу більше не можна втримати на землі, вона належить вже тільки Божественному Царству Отця - в той час як земні реалії розташовані в  просторі і є в часі.

У світлу середу, 15 квітня 2015 року, о 06.15, у італійському місті Брешія на 42-му році життя і на 18-му році священства спочив у Бозі протоієрей Василь Поточняк, виконавчий секретар Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, перший Національний координатор душпастирства для українців в Італії.

Народився о. Василь 9 липня 1973 року в селі Лімна Турківського району Львівської області в багатодітній сім’ї, в якій було п’ятеро дітей. Після закінчення середньої школи навчався у Вищій духовній семінарії при Люблінському католицькому університеті. В 1995-1997 рр. продовжив студії в Люблінському католицькому університеті,  здобувши науковий ступінь «ліценціат догматичного богослов’я».