7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 9 (917) від 23 лютого 2012

Темою тижня є, безперечно, нові ініціативи міністра освіти України, прізвище якого навіть не будемо називати. Тепер уже ні в кого з українців не виникає сумнівів, що цей українофоб поставив перед собою завдання (або таке завдання перед ним поставили) остаточно знищити українську мову, державний статус якої закріплено Конституцією, перекрити всі канали, якими ще живляться українська національна свідомість та мовно-культурне середовище. Скорочення вивчення української мови в школах до двох годин на тиждень, а також плани ліквідувати історію України (вона, за наполеонівськими планами, мала би стати частиною курсу всесвітньої історії) — це черговий дикий експеримент над українськими дітьми, яких намагаються не тільки позбавити історичної пам’яті, а й перетворити на неписьменну масу з комплексом меншовартості.

Будьмо «сторожами» наших братів 

Великий Піст дає нам ще одну нагоду замислитися над серцем християнського життя – любов’ю. Адже це справді сприятливий час, щоб через Слово Боже і Святі Тайни ми відновили свій шлях віри, як особистий, так і спільнотний. Це шлях, позначений молитвою, діленням, тишею і постом, час очікування пасхальної радості.

Сьогодні ми не маємо серйозних, наукових, аналітичних досліджень постаті Йосифа Сліпого. А велика постать Патріарха потребує і серйозного підходу, і багато часу, щоб осягнути велич цієї людини та висвітлити різні аспекти. Донедавна досліджувати період його ув’язнення було неможливо через відсутність чи закритість джерел. Але вивчення цієї постаті необхідне.

Сімнадцятого лютого в Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. І. Франка відбулася святочна академія: «Per aspera ad astra… Через терни – до зірок…» з відзначення 120-річчя з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.

«Брак почуття і розуміння єдности в основних питаннях життя Церкви і Народу — це наше нещастя, це наш споконвічний гріх!»

(Із “Заповіту” Патріарха Йосифа Сліпого)

У понеділок, 13 лютого, в Катедральному соборі Святого Воскресіння відбувся екуменічний спільний молебень за участю отців та мирян УГКЦ, УАПЦ, тема котрого — «Патріарх Йосип Сліпий та Його прагнення до церковного єднання».

16 лютого в Івано-Франківському музеї визвольної боротьби ім. С. Бандери  відкрито виставку, присвячену 120-літньому ювілею Патріарха Йосифа Сліпого. За основу експозиції послужили особисті речі  та філателістичні стенди, надані Єпархіальним музеєм Самбірсько-Дрогобицької єпархії, що у м.  Трускавці.

Пам’ятний знак Патріарху

17 лютого Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин на відзначення 120-го ювілею від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого освятив пам’ятну дошку на фасаді будинку по вулиці Патріарха Йосифа Сліпого, що в м. Івано-Франківську («Майзлі»).

«Віра-це щит. І в трудних обставинах, і в нещасті будемо шукати потіху у вірі» (св. І. Золотоустий).

13 лютого 2012 р. Б. в реколекційному домі сестер Служебниць в Надвірній з благословення Правлячого Архієрея Владики Миколи Сімкайла  відбулася чергова зустріч монашества Коломийсько- Чернівецької єпархії.