7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 46 (1146) від 22 грудня 2016


Уже не перший рік спостерігаю за поведінкою і життям сучасної молоді й бачу, як легко і швидко молоді пари отримують Боже благословення на щасливе, праведне, благочестиве подружнє життя. А потім, через якийсь проміжок часу, так само легко і швидко, не задумуючись, безвідповідально розривають своє подружнє життя і кожен з подругів згодом будує нову сім’ю, забуваючи пересторогу Господа Ісуса Христа: «Що, отже, Бог злучив, людина хай не розлучає» (Мт. 19, 6).

 

Високу оцінку дає Апостол Павло, закликаючи обох подругів шанувати і берегти свій подружній стан, бути вірним одне одному, не допускатися гріха перелюбства: «Подружжя хай у всіх буде в пошані, і ложе їх хай буде без плями, бо Бог буде судити блудників та перелюбців» (Євр. 13, 4).

За один день роздивитись унікальні карпатські церкви і монастирі, пам’ятки гуцульської архітектури, Чорногірський хребет, високогірні озера, водоспади, кам’яні мости («віадуки») та залізничні тунелі – таке задоволення влаштував мені, спеціальному кореспонденту «Нової Зорі», Андрій Хомин, екскурсовод парку-музею «Карпати в мініатюрі», що в м. Яремче.

 

Більше року на території Карпатського національного природного парку працює новий туристичний об’єкт – парк-музей «Карпати в мініатюрі». Він облаштований просто неба у місті Яремче, на березі річки Жонки. Подібні парки мініатюр вже працюють у Києві, Львові та особливо популярні в Європі.

Наприкінці 2016 року лемки Прикарпаття відзначили 25-у річницю створення Івано-Франківської обласної організації «Лемківщина» і Народної аматорської лемківської хорової капели «Бескид». У храмі св. Кирила і Методія м. Івано-Франківська відбулась подячна Свята Літургія, а в Народному домі по вулиці Шевченка, 1 – святковий концерт за участю кількох колективів.

 

Бажання згуртувати лемків та зберегти їх самобутню культуру надихнуло педагога і мовознавця Петра Пиртея на створення осередку товариства “Лемківщина”, а секретар товариства Іванна Сенко як професійний музикант-хормейстер зініціювала створення хорового колективу. 
Спочатку назва хору була “Потічок”, а першим керівником став Орест Турок. Нова назва “Бескид” з‘явилася у 1992 році на міжнародному фестивалі “Лемківська ватра” в м. Ждиня (Польща). За 25 літ капела зросла насамперед професійно, здобула звання народної аматорської. 

В центрі патріотичного виховання учнівської молоді ім. Степана Бандери м. Івано-Франківська відбулись науково-літературні читання учителів основ християнської етики та педагогічної громадськості.

З програмою роботи та мотивацією окресленої теми ознайомила Світлана Сміх, методист лабораторії національного виховання Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (ІФОІППО), яка є методистом учителів основ християнської етики та організатором даного дійства. В організаційній частині допомагала також Галина Кіт, учитель–методист міста Івано-Франківська. Отець Володимир Духович благословив на плідну працю і невеличкою наукою сконцентрував усіх на важливості Божого слова для нас.

Його називають Князем Церкви і Апостолом Віри, а поруч із митрополитом Йосипом Сліпим, єпископом Григорієм Хомишиним, єпископом Йосипом Коциловським зараховують до сучасних мучеників за Христову Правду. Це митрополит Андрей Шептицький.

 

І справді, на церковному тлі та суспільно-громадському і політичному горизонті не лише Галичини, але й всієї України в першій половині ХХ ст. не знайдено особистості, рівної Андреєві Шептицькому. Немає жодної ділянки його життя, в якій не було його впливу, сприяння, наставництва, допомоги.

Митрополит Андрей Шептицький усі свої можливості використовував на розвиток медицини, культури, освіти, «Просвіти», «Рідної школи», дбав про розвиток «Пласту», видання тижневиків та журналів для молоді, церковних згромаджень; ініціював створення українських банків, позичкових товариств, спілок і кас, основою діяльності яких було покінчити на селі з лихварством.