7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 45 (953) від 22 листопада 2012


Інтернет, з одного боку, є найбільш демократичним і швидким способом комунікації, а з другого — дає необмежену свободу входження в нашу свідомість будь-якої інформації, дуже часто шкідливої чи навіть небезпечної. Загалом, на переконання багатьох експертів у галузі цього новітнього (який за кільканадцять років перетворився у глобальний) засобу поширення і збереження інформації, корисними для збагачення та поглиблення інтелектуального рівня людини є лише 10 відсотків інтернет-повідомлень, а решта є непотребом, який однак є привабливим, бо замаскований під псевдо-сенсаціями або красивою візуальною й звуковою „обгорткою”. Водночас швидке розширення інтернет-мережі щораз більше витісняє такий традиційний засіб суспільного повідомлення як друкована преса. Власне найгірше те, що інтернет відучує своїх користувачів від культури мовлення й аналітичного мислення, перетворюючи наших сучасників у покоління кібер-невігласів.

ВІДДАВ ЖИТТЯ ЗА ЄДНІСТЬ ЦЕРКВИ

 

Наша суспільність не зжилася і не перейнялася духом св. Йосафата, а дух його – то дух досконалого католицизму. Змістом його життя був католицизм, на тлі католицизму довершилась його святість, на ґрунті католицизму виросла пальма його мучеництва. В цілім своїм життю і діяльності св. Йосафат мав перед очима тільки ідеал католицької Церкви.

Він далекий був від пристрастей національних, від всіляких суперечок партійних. Він видів і відчував ціле добро і спасіння свого народу тільки в католицькій Церкві. І тому наша суспільність перечулена настроями національними, захоплена виром пристрастей партійних, досі не змогла і не може зрозуміти й оцінити св. Йосафата, котрий, будучи вищим понад усі земні кличі, жив ідеалами Церкви католицької.

21 листопада виповнилося 60 років Правлячому Архієрею Коломийсько-Чернівецької Єпархії УГКЦ Преосвященнішому Владиці Миколаю СІМКАЙЛУ

 

Владика Миколай народився 21 листопада 1952 року в м. Караганді, де відбували заслання його батьки за участь в УПА. У 1963 році батьки повернулися в Україну. Микола закінчив школу, здобув технічну освіту, водночав ведучи сповнене небезпек молитовне життя у катакомбній УГКЦ. Пройшовши вишкіл у підпільній семінарії,  15 травня 1974 року в родинному с. Підпечари під час Божественної Літургії Владика Павло Василик уділив Миколі дияконські і священичі свячення. У той момент розпочався тернистий шлях підпільного священика: переважно вночі їздив по станицях УГКЦ Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей, несучи людям Боже Слово, відправляючи Святі Літургії, уділяючи Святі Тайни.

В Україні розпочалася громадська акція вшанування пам'яті жертв Голодомору

 

Зокрема, 24 листопада, у день пам'яті жертв Голодомору, на Вічевому майдані м. Івано-Франківська відбудеться громадська акція "Хліб життя". О 15.30 усі охочі матимуть змогу скуштувати страви, які змушені були споживати українці під час Голодомору-геноциду 1932-1933 рр., щоб вижити: з кори дуба, листя кропиви та кульбаби, каштанів, насіння льону, кропу та інших продуктів.

15-16 листопада 2012 р. в м. Івано-Франківську лікарняні та тюремні капелани взяли участь у семінарі "Посилення спроможностей діяльності установ охорони здоров'я, релігійних громад, громадських об'єднань та зацікавлених сторін у впровадженні заходів з діагностики, виявлення та лікування туберкульозу".

14 листопада 2012 року у приміщенні церкви Різдва Пресвятої Богородиці Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ відбувся семінар "Покликання до відповідального батьківства". Участь у заході взяли представники духовенства, влади, молодіжних християнських спільнот та громадських організацій міста.

Після молитви та благословення священиків з доповіддю про сучасне становище інституту батьківства, виклики, які перед ним постають, виступив голова Душпастирської місії у сфері здоров'я УГКЦ о. Руслан П'яста. За його словами, батьківство – це те, що даровано людині, однак сьогодні спостерігаємо його кризу. Часто молоді люди не розуміють змісту подружнього життя, не дотримуються дошлюбної чистоти та прагнуть якомога далі відтягнути момент народження дітей після одруження з тим, щоб "пожити для себе". Наслідком цього є те, що за даними Міністерства охорони здоров'я України, протягом минулого року у нашій державі зроблено 156 тисяч зареєстрованих абортів, а за роки незалежності їхня кількість сягає близько 40 мільйонів.

В Івано-Франківську відбулась

науково-практична конференція, присвячена пам'яті

блаженного Омеляна Ковча

 

19 листопада в Івано-Франківській духовній семінарії відбулася науково-практична конференція пам'яті блаженного священномученика Омеляна Ковча. На конференції були представники професорсько-викладацького складу Теологічної академії та духовної семінарії, Обласної державної адміністрації та Міської ради Івано-Франківська.

РОЗДІЛ 2

 

Основні етапи підготовки до скасування уніатства

та засоби його реалізації

 

2.1. Трансформації Греко-Уніатської Церкви на теренах

Правобережжя України внаслідок поділів Речі Посполитої (1772-1795 рр.)

 

(Продовження. Початок у чч. 42-44).

Вже зовсім скоро до нас завітають радісні, особливо для дітвори, християнські свята — день святого Миколая та Різдво Христове. Добра українська традиція та християнська любов спонукує нас готувати для рідних та близьких подарунки. Пам’ятаймо, що найкращим подарунком є книга. Книгарня „Нової Зорі” пропонує Вам не просто книги, а добрі християнські книги, календарі та образки. Запропонований набір Ви можете придбати всього за 50 гривень, тобто з 25-відсотковою знижкою (роздрібна ціна набору — 67 грн. 75 коп.).

Дякую за всі зусилля, що їх докладає редакція та особисто о. Ігор Пелехатий щодо насиченості та змістовності всіх тих матеріалів, статей, розповідей тощо, які друкуються в цій християнській газеті. І хоча я почав передплачувати "Нову Зорю" лише з січня цього року, але і за цей короткий час почерпнув з її сторінок багато корисної і навіть цікавої інформації. Особливо відзначив би історичні репортажі з життя церкви та простих людей в період більшовизму і комунізму.

Рік тридцять третій. Все поживне

Червона вимела мітла.

Світились з шкіри очі дивно

Серед опухлого села.

У «чорну дошку» записали

І оточили все село,

Напівживі щоб не втікали,

Щоб десь село не побрело.