7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 33 (1133) від 22 вересня 2016


Благодійному фонду «Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ» виповнилось 25 літ. Цю подію відзначили Архієрейською Службою Божою у храмі Успіння Пресвятої Богородиці с. Крихівці.  В ній взяли участь Андрій Васькович, Президент «Карітасу України», директори єпархіальних та парафіяльних «Карітасів України», влада міста, партнери, жертводавці, набувачі та друзі фонду.

 

Історія становлення

Священик Остап Дмитрук у підпіллі належав до Чину Отців Василіян. Тепер на схилі віку, як пенсіонер, проживає в крихітному церковнім будиночку по вулиці Одеська, 15 в Івано-Франківську. Отець Остап – своєрідний літописець катакомбної греко-католицької Церкви, який тримає у пам’яті історії чернечого та священичого подвигу десятків і сотень мужніх визнавців Христової віри. Сьогодні священик ділиться своїми спогадами про Згромадження сестер Мироносиць з Івано-Франківська.

 

Будучи підлітком, я читав  «Місіонар Серця Христового». З нього довідався про с. Анну Стадник зі Згромадження сестер Мироносиць. Від сестер Служебниць з Бучача почув, що таке  Згромадження існує в  Станиславові.

У богослужбових книгах, у требниках ми можемо зустріти слово «раб» і слово «слуга», залежно якого видавництва цей требник чи служебник. Слова «раб» і «слуга» мають своє значення.

У рабовласницькому суспільстві раб – це підневільна людина, яка була повністю позбавлена прав і засобів виробництва та перебувала в повній власності свого господаря-рабовласника, який навіть міг її продати чи купити як товар.

Відомо, що Святе Письмо і богослужбові книги були перекладені з грецької на слов’янську мову, де всюди фігурувало слово «раб». Але Московії це слово було дуже вигідним, бо до сьогодні там всі християни вважаються рабами Божими і рабами, як було заведено, царя-батюшки. І не дивно, що всі московські видання дуже строго дотримуються «каноніческого» слова «раб».

Слово «слуга» має дещо інше значення. Слуга – це особа, яка захищає чиїсь інтереси. Так воїн, урядовець чи службовець служить державі, до якої він належить, і навіть дехто складає присягу у вірності свого служіння.