7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 18 (1071) від 22 травня 2015

17 травня Католицька Церква відзначила 49-ий Всесвітній день суспільних комунікацій

«ЗМІ можуть допомагати в спілкуванні, коли вони дозволяють людям ділитись своїми історіями, залишатись у відносинах з тими, хто далеко, дякувати і просити пробачення, роблячи зустріч наново можливою», - ці слова Папи Франциска є ключовими у його цьогорічному Посланні на Світовий день суспільних комунікацій. Святіший Отець закликає видавців і працівників ЗМІ бути відкритими на актуальні потреби сучасної сім’ї, яка у нинішні часи бурхливого розвитку інформаційних технологій піддається особливо агресивним викликам і ризикам: секуляризму, гендеризму, ювенальній юстиції тощо.

Від 21 до 31 травня в УГКЦ відбудеться Декада місійності  — духовне паломництво від Вознесіння до П’ятдесятниці.

Як зазначив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав, протягом цих десяти днів в усіх парафіях УГКЦ будуть роздумувати над тим, якою повинна бути місія християн третього тисячоліття у світі.

“Цими днями ми будемо готуватися здійснювати апостольське служіння відповідно до покликання охрещеного Божого люду. Ми не можемо затримати тільки для себе всі ті дари, які отримали від воскреслого Христа. Разом з апостолами слід проповідувати правду про єдиного Бога в трьох особах і робити Його учнями всіх тих, хто ще не знає правдивого Бога”, - сказав Блаженніший.

Рішуче викривати корупцію, не бути абстрактними та пустослівними у душпастирських зверненнях, активно залучати до співпраці мирян, перебувати у єдності та злагоді між собою, зі своїми священиками та з Папою. Такими й іншими побажаннями та закликами поділився Папа Франциск з італійським єпископатом, беручи у понеділок, 18 травня 2015 р., ввечері, участь у відкритті 68-ї Генеральної Асамблеї Італійської Єпископської Конференції, головною темою якої є втілення в життя Апостольського напоумлення «Радість Євангелія».

Щоби змогти виконати згадані завдання, як наголосив Святіший Отець, потрібно мати серце, яке б’ється у ритмі Христового серця, мати Його якості, такі як покора, співчуття, милосердя, конкретність та мудрість. Все це, за словами Єпископа Риму, означає мати «церковну чутливість», та, як добрі пастирі, «виходити до Божого люду, щоб захищати його від ідеологічних колонізацій, які намагаються позбавити його ідентичності та гідності».

17 травня у Свято-Успенській Унівській лаврі відбулася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Йосафат Мощич, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії.

Літургію було відправлено на завершення молодіжної прощі до Чудотворної Унівської ікони Божої матері. В Архієрейській Божественній Літургії співслужили також ігумен Унівського монастиря та отці з Унівської Лаври.

Напередодні християнського празника Вознесіння Господнього, який у Брошневі-Осаді на Рожнятівщині є ще й храмовим святом, у церкві Святого Вознесіння УГКЦ селища відкрили і освятили навчальні приміщення недільної катехитичної школи «Діти Марії».

17 травня – День прощі вірних Івано-Франківської архієпархії до відпустового місця – Зарваниці. Велика чисельність духовенства, вірних та молоді зібрались на площі перед Собором, щоб взяти участь у Літургії та отримати відпуст.

Очолив прощу Митрополит Івано-Франківський Преосвященний Кир Володимир Війтишин у співслужінні Преосвященного Владики Роберта Москаля, єпископа-емерита Чиказької єпархії св. Миколая (США), протопресвітерів, куріальних священиків, настоятелів семінарії та багатьох священнослужителів з парафій Архієпархії. У пастирському слові до прочан Митрополит Володимир наголосив: «…цього року ми переживаємо тривожний час в нашій Батьківщині Україні. Сьогодні ми повинні старатися боронити своє духовне і національне надбання, яке передали нам наші рідні, діди і прадіди.

17 травня відбулося освячення храму Перенесення мощей святого Миколая у смт. Стара Ушиця Кам’янець-Подільського деканату Хмельницької області. Освятив церкву владика Василій Семенюк, архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський.

У події взяли участь священики деканату на чолі з деканом о. Антоном Федиком. Владику вітали діточки парафії, селищний голова, а також настоятель о. Тарас Хом’юк.

Загальний: За емігрантів і біженців. Щоб вони були прийняті з повагою і знайшли розуміння.

Місійний: За покликання - щоб зустріч з Христом вела молодих людей до священства або монашества.

16 травня мешканці кількох будинків по вул. Марійки Підгірянки та Відкрита, що в Івано-Франківську, встановили на спільному подвір’ї статую Богородиці. 17 травня священик її освятив, а вже 18 травня представники фірми-забудівника обговорювали, щоб перенести її в інше місце. Справа в тому, що забудівник планує на 14 арах землі, що є двориком для мешканців трьох аварійних будинків, спорудити багатоповерхівку.

З 2008 року мешканці прилеглої території обороняють свої 18 дерев і клаптик землі з травою, де відпочивають діти, розвішують білизну мешканці, бо балконів у будівлях, споруджених у 1935 році, немає. Перед цим ще одна фірма придивлялась до екологічно чистої зони, але, зважаючи на малу територію, відмовилась від забудови. Нинішні забудівники виявилися наполегливішими.

Сонячним сяйвом світить

пора ясна,

То Ченстоховська Мати

Божа Свята

Всіх кличе з довірою

разом прийти,

Молитви сердечні на

вівтар принести.