7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 13 (921) від 22 березня 2012

„Наш нарід має гідно понести свій хрест...”

 

25 березня минає 145 років від народження Архіпастиря,

який понад 40 років (1904-1945) очолював Станиславівську (Івано-Франківську) Єпархію 

З 9 по 11 березня в с. Пробабин Городенківського деканату проходили великопостні реколекції біля мощей блаженного Миколая Чарнецького у храмі св. влкмч. Димитрія Солунського.

Спомини Марти Ганушевської-Малкош

(Продовження. Початок у ч. 12)

Наше життя в тому пересильному пункті у Брошневі було жахливе, але всі мусіли терпеливо нести свій хрест. То був час Великого Посту. Людей з бараку забирали, а інших приводили. До нас привели вже нам знайомих з подвір’я Станіславської  тюрми о. Йосифа Петраша з родиною, о. Василя Кузя з сестрою, о. Михайла Матійціва з мамою (його три доби тримали в тюрмі). Також був о. Зінько, який захворів на атонію кишок і за три дні помер. Священика до нього не допустили: тільки через віконце в нашому бараці, яке виходило на вікно в ізоляторі, священики тихо відправляли похорон, а ми всі плакали і молилися.

Ми, молода сім’я, яка ще зовсім недавно почала відвідувати святий храм (церкву). Це сталося після того, як наш син, на превелике наше здивування, виявив бажання прислуговувати біля нашого духовного отця Богдана. Тоді, коли ми привозили сина на недільну Святу Літургію і самі залишалися у храмі, щоб вислухати її, ми помаленьку довіду­валися багато повчального із життя святих і наша віра щоразу зростала.

У вихідні повертався автом пізно ввечері зі Львова до Івано-Франківська. Дорогу „підсвічували” палаючі обочини. Горіла минулорічна суха трава, а з нею, мабуть, також кущі та дерева, комахи, плазуни, дрібні ссавці. В одному місці на обочині стояв протипожежний автомобіль – очевидно, була небезпека поширення вогню на ліс, або й на село.

Світ створений Богом з любові і для любові, а тому любов не може бути притаманна, як дехто вважає, лише молодим. Навіть, коли посрібнена сивиною голова, у серці має бути місце для любові. Вона – джерело життя. Вона зігріває людську душу. Вона, любов, — це Божий дар, найцінніший, найпотужніший. Все починається  в житті з любові!

Дякую всім працівникам „Нової Зорі”, які кожного разу готують нові випуски такого надзвичайно потрібного у наш час часопису.