7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 25 (933) від 21 червння 2012


«Без священиків сама Церква не зможе існувати», - заявив у інтерв’ю італійській газеті «Avvenire» префект Конгрегації у справах духовенства кардинал Мауро П’яченца, з нагоди Міжнародного дня святості священиків. Цей день тісно пов’язаний з празником Пресвятого Серця Ісуса, який в УГКЦ відзначається 22 червня. На тему святості священиків відповідно до Серця Ісуса багаторазово розмірковував Папа Венедикт XVI, особливо впродовж Року священства.

 Церква і світ потребують святих священиків. Це невтомно, від самого початку свого понтифікату повторює Святіший Отець Венедикт XVI. За його словами, існує нагальна потреба у священиках, які уподібнюються до Пресвятого Серця Господа Ісуса. Таких, яким був французький святий Іван-Марія Віанней, приклад для повсякденного життя кожного священика:

9 червня відбулася ІІІ Архієпархіальна проща учнів катехитичних шкіл Івано-Франківської архієпархії до Чудотворної ікони Богородиці-Одигітрії, що знаходиться у с. Липівка  Тисменицького деканату.

Очолив Божественну Літургію Високопреосвященний Архієпископ Володимир Війтишин. У прощі взяли участь 350 учнів із 19 катехитичних шкіл архієпархії. Діти привезли Пресвятій Богородиці свої дарунки, які зложили до Її стіп у молитовно-мистецькій програмі. Відтак, творячи чотири великі групи, мали змогу грати рухливі ігри, переживаючи час щасливого дитинства, творячи живу спільноту християн, які постійно причащаються Тіла і Крові Господньої.

В неділю Всіх Святих паломники монастиря святого Андрія Первозванного м. Івано-Франківська (вул. Селянська, 6) разом з отцем Назарієм здійснили поїздку до Крехівського монастиря отців Василіян.

По дорозі до святого місця ми заносили свої щирі молитви до Ісуса Христа, Матері Божої та всіх святих, благаючи здоров’я, навернення та всяких Божих ласк для своїх родин, близьких і всього українського народу.

Ось і Крехів – прекрасне місце, вибране Господом, де перебуває Божа благодать і блаженство. У лісі, за монастирем, є святе джерело Божої Матері, де ми напились цілющої води, помолились і поклонились Пречистій Діві Марії.

Потім відбули Святу Літургію у храмі, яка кожному з нас запам’ятається на все життя,  а особливо проповідь отця Івана Лубіва ЧСВВ.

На майдані Андрея Шептицького 13 червня відбувся Духовний майдан на захист оборони життя ще ненароджених дітей.

Молитву розпочали екуменічним молебнем до Матері Божої, який відправляли: о. Василь Рак (УГКЦ), о. Петро Дуб’як (УПЦ Київського Патріархату), о. Роман Козак (УАПЦ).Після молебню отці проповідували про аборт як гріх, злочин і найбільшу загрозу для людства. Про обов’язок і способи протистояння громадськості узаконеному перериванню вагітності говорили п. Надія Джус, представник духовно-благодійної спільноти «Милосердя» церкви Матері Божої Неустанної Помочі, Ярослав Дубас, депутат міської ради, голова оргкомітету з проведення заходів «Рух за життя», та п. Любомир Стринаглюк. Зокрема, мова йшла про головні тези листа-відповіді від заступника Міністра охорони здоров’я України п. Мойсеєнко на звернення активістів «Руху за життя» про законодавчу заборону абортів. Мойсеєнко і все Міністерство охорони здоров’я є великим поборником прав жінок, але не є поборником прав захисту дітей. Тому що вони, наводячи статистику, говорять, що тоді, коли у нас було заборонено аборти, то було аж 90 випадків в рік смертей матерів від кримінальних абортів, але вони не говорять про те, що коли дозволили аборт, то кількість смертей дітей налічує вже мільйони. Чи можна це зіставляти? Вони говорять, що турбуються про здоров’я жінок, дозволяючи аборт, але про яке здоров’я може бути мова, коли жінка, після того як учинила аборт, є потенційним пацієнтом гінекологічних клінік? У неї починається постабортний синдром, проблеми у сімейному житті через депресії. Де  тоді є п. Мойсеєнко, коли жінка опиняється у страшній фізичній і духовній депресії?

У неділю Всіх Святих в Микитинцях, що належать до Південно-східного деканату м. Івано-Франківська, урочисто освячено новозбудовану каплицю св. Олени.

Не так давно „Нова Зоря” писала про те, що незрячий священик о. Ігор Іванів з благословення Митрополита Володимира Війтишина почав зведення каплиці на власному подвір’ї. І ось наполеглива праця отця, меценатів та всіх людей доброї волі дала вагомий плід: на вул. Грицишина, 112, впритул до хати священика, постала святиня, у якій від цього дня замешкав Ісус. При вході на таблиці вигравіювано надпис: „Каплиця св. Олени. Фундатор Богдан Зарицький”.

Калуш


На закінчення навчального року у м. Калуш більше двохсот дітей четвертого класу приступили до першої Святої Сповіді і урочистого Святого Причастя. До цієї важливої події школярів готували катехити, науки давав о. Михаїл Бігун, декан Калуського деканату.

Свято провели у храмі св. Архистратига Михаїла.

(Вл. інф.).

Хочу розповісти про те, як на собі відчула силу молитви.

Ще недавно я була в дуже важкому стані. Здавалось, що виходу вже немає. В мене почали відмовляти нирки, потім ноги. Я була в такому стані, що лікарі не знали, що зі мною робити.

До того часу я ходила в церкву Благовіщення Пресвятої Богородиці і коли це зі мною сталося, то отці Василь Забойський та Богдан Ватащук, спільнота „Матері в молитві”, всі парафіяни і спільнота „Як Марія” молилися за мене.