7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 9 (885) від 21 квітня 2011


У селі Опришівці Південно-східного деканату м. Івано-Франківська відбулася пам’ятна подія: Преосвященний Владика Кир Іриней Білик ЧСВВ передав з Риму на постійне перебування та для привселюдного почитання і отримання ласк мощі св. Параскеви для храму парафії, який названий на честь цієї святої.

1 травня 2011 р. Б. у Ватикані відбудеться беатифікація слуги Божого Івана Павла II, Папи Римського

13 квітня в Меморіальному сквері (на території колишнього цвинтаря по вул. Незалежності) відбувся черговий екуменічний Духовний майдан, який вже третій рік у великопосний час проводиться в вигляді Хресної дороги Марії. На 15-ти стаціях по черзі розважали отці Андрій Кашецький (УГКЦ) та Петро Дуб’як (УПЦ КП), стараючись почуття та переживання Матері Божої на стражденному шляху Свого Сина  до Голготи донести до мирян, які з хвилюванням вслухались у кожне слово цих глибоких роздумів. На такій Хресній дорозі, йдучи слідами Христа, в розважаннях, в особливий спосіб зустрічаємося із Скорботною Матір’ю. Адже Пречиста Богоматір, ступаючи Хресною Дорогою  Ісуса, терпить усі Його муки, приймаючи таким способом участь у справі спасіння світу.

З дитинства дуже полюбив гори. Не розлучався з ними і як Папа. А щодо плавання, то, як сам казав, — пересів з байдарки на човен Петра.

З 22 по 24 березня в с. Петранка Горішня Рожнятівського деканату проходила Свята Місія біля мощей св. Апостола Андрія у храмі св. Василія Великого. Ця місія стала для кожного з нас чудовою можливістю збагатитися духовно і відчути на собі силу Божого слова.

В тиші серця я роздумувала над своїм життям... Мене охопило почуття безмежної вдячності Творцеві за те, що я живу на цьому світі.
Господи, безмежно дякую Тобі за дар життя. Незважаючи на щоденні клопоти, а часом і негаразди, хвороби, воно все ж – прекрасне.

Мабуть, у кожної людини настає мить, коли вона міркує над життям, проте іноді ця мить може наступити дуже пізно.
Ще змалечку матір прищеплювала нам любов до молитви та до Бога. Водячи за руку до храму, вона показувала нам пресвяті ікони, на яких зображувались події із Святого Письма. Вдивляючись в них, ми, стаючи на коліна, складали наші долоні і тихенько шепотіли нашу молитву. Іноді робили це без жодного бажання. Молитва була, мов віршиком, котрий ми знали напам’ять, тому, молячись, могли думати про інші речі.

м. Івано-Франківськ  

«…Сьогодні всі ми йшли за Христом …. Йшли за Христом, щоб набратися сили в Христа, щоб навчитися в Христа, щоб любити Христа, щоб бути з Христом…» - з такими роздумами в м. Івано-Франківську молитовно пройшла Хресна Дорога, яку очолив Єпископ Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир Війтишин. Хресний хід пролягав від парафії Христа Царя (Майзлі) до Катедрального Собору Святого Воскресіння УГКЦ центральними вулицями міста.

На початку квітня 2005 року християнський світ попрощався з Папою Іваном Павлом II — Каролем Войтилою. Він був 264-м Папою на Римськім Престолі і третім щодо тривалості свого понтифікату: з 16 жовтня 1978 до 2 квітня 2005 року, тобто 26 з половиною років. У траурні дні упокоєння і похорону Папи багато мовилося й писалося про його безпрецедентний внесок у світові зрушення й перетворення кінця XX — початку XXI століть.

More Articles...