7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 12 (969) від 21 березня 2013


Великопосне послання 2013 року Божого Високопреосвященного Кир Володимира Війтишина, Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ

Всечесні отці, преподобні монахи та монахині, дорогі семінаристи, возлюблені брати і сестри у Христі!

 

Той факт, що ось ще ніби «вчора» всі ми з Вами тішились часом різдвяних святкувань, а вже сьогодні стоїмо на порозі Великого Посту, свідчить про швидкоплинність на скороминучість світу, в якому живемо. Саме тому Церква, як добра та любляча мати, дбаючи про найвище добро нас усіх – про наше вічне спасіння та про те, щоб ми не загубились у бурхливому морі житейських турбот, протягом року встановила чотири пости - «духовні ­оазиси». Піст, який встановлений перед Пасхою, по-особливому покликаний допомогти нам усім призупинитись і відпочити від швидкоплинного ритму, заданого споживацьким суспільством та за допомогою посиленої молитви, посту і діл милосердя заново віднайти своє справжнє (автентичне) місце серед Божого створіння та щоб разом з ним воістину возрадуватись подією Воскресіння. Час Великого Посту є насправді радісним часом, адже саме в ньому Свята Церква допомагає нам підготуватись до кульмінаційної події в житті кожної людини – до Воскресіння Христового, в якому і через яке кожен з нас віднаходить не лише зміст багатьом своїм труднощам, стражданням і поневірянням, але передусім зміст власного існування (буття).

Цьогорічного 13-го березня для Католицької Церкви та для всіх людей доброї волі у світі пролунала радісна новина: конклав кардиналів у Ватикані обрав 266-м Папою Римським аргентинського архієпископа Хорхе Маріо Бергольо. Святіший Отець вибрав собі ім’я Франциск і цим самим проголосив, що усе своє апостольське служіння присвятить бідним, знедоленим і переслідуваним.

 19 березня приблизно 300 тисяч вірних з усієї земної кулі, представники 132 країн світу, десятки делегацій різних Церков та релігій взяли участь у початку Петрового служіння Папи Франциска. А сотні мільйонів мешканців планети Земля стали молитовними співучасниками інавгураційної Служби Божої Святішого Отця, яка у прямому етері транслювалася з Папської Базиліки св. Апостола Петра у Римі через телебачення та інтернет. Вже перші слова і дії нового Папи засвідчили, що у його особі дивовижним чином поєднуються надзвичайна простота, широта душі та глибина розуму.

Як повідомляє Офіційний сайт Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату, Голова цього Відділу, митрополит Волоколамський Іларіон Алфєєв, коментуючи для журналістів новину про вибір нового Папи, знову назвав українських греко-католиків перепоною до нормалізації відносин між РПЦ та Католицькою Церквою.

Відповідаючи на журналістське запитання стосовно можливої зустрічі Папи Франциска і Московського патріарха, митрополит Іларіон сказав наступне: «Я думаю, що така зустріч можлива, але час і місце такої зустрічі будуть залежати від того, наскільки скоро ми зуміємо побороти наслідки конфліктів, які відбулися в кінці 80-х – початку 90-х років і відкинули православно-католицький діалог далеко назад».

Він народився в час найоптимальнішої покори тіла і душі, приборкання бажань і спокус та найбільшого розуміння Христової любові через розп’яття заради спасіння людства. Це сталося у дні Великого Посту, а саме 25 березня 1867 року.

 

Можливо, час народження і визначив його долю як священнослужителя. Видно, його благословив патрон – святий Григорій і все життя опікувався ним, був Ангелом-хоронителем.

Його батьківщина – село Гадинківці на Тернопіллі. Богословську освіту здобув у Львівському університеті. Докторат з теології захистив у Відні.

У неділю, 17 березня, з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина у с. Березівка Тисменицького району відбулася велична процесія. З побожністю та радістю вірні зустріли та внесли у храм Різдва Пресвятої Богородиці копію Чудотворної римської ікони Санта-Марія-Маджоре та Фразької Чудотворної ікони. З цього моменту ця ікона-копія стала також і Березівською іконою Матері Божої.

Численна громада парафіян з хоругвами та піснями, вийшовши на початок села, вітали Небесну Гостю. Передав ікону генеральний вікарій Івано-Франківської Архієпархії о.-митр. Олег Каськів, який разом з парохом Березівки о. Богданом Рудницьким та о. Василем Барнасем  очолили святкову процесію.

Йшов 1945 рік. Війна. Початок квітня. На фронті батько, а я, шестирічна дитина, сестра, мама і бабуся чекали, коли все це закінчиться.

Одного дня, після обіду, я прибігла до хати і побачила, що мама тримає в руках лист-трикутник і дуже плаче. Я вибралася мамі на коліна, витираю її сльози і питаю: «Чого, матусю моя, плачете?». Вона зі сльозами промовила: «Нема, Оксаночко, вже нашого татка. Прийшло повідомлення, що загинув».

Я обняла маму і з щирою вірою сказала: «Неправда. Мій татко повернеться».

РОЗДІЛ 2

 

2.3. Завершення процесу «возз’єднання» уніатів Правобережної України з Російською Православною Церквою 1839 р.

 

 (Продовження. Початок у чч. 42-49 за 2012 р., ч. 1-11 за 2013 р.)

 

Європа, зокрема Апостольська Столиця, надто скупо відгукнулася на «возз’єднання уніатів» з православ’ям у Росії. Остання використала європейські засоби впливу, щоб нав’язати свою точку зору на «возз’єднання уніатів». Папа Григорій XVI мав надію дипломатичним шляхом владнати справи з царським урядом і тому утримувався від публічного осуду насильства над уніатами в Росії. Він намагався умовити канцлера Австрії Меттерніха, щоб той виступив на захист уніатів перед російським царем, але Меттерніх «дипломатично викручувався», заявляючи, що «Господнє натхнення допоможе Святійшому Отцеві в цій справі».

У Нижньострутинській школі створено куток духовності

Понеділок четвертого березня став знаменним у літописі Нижньострутинської ЗОШ І-ІII ст. Він назавжди залишиться у свідомості учнів та вчителів.

Саме цього дня тут відбулося величне дійство — освячення куточка духовності у храмі знань. Ініціатором його створення став настоятель місцевої церкви св. Миколая УГКЦ о. Микола Андибур. Перед початком занять учні та вчителі численно зібралися на Молебень до Пресвятої Богородиці. Це і були надзвичайно зворушливі та урочисті хвилини. Кожен переживав їх по-своєму. У когось стискалося серце від побаченого, у когось — від почутого, зробленого, а у когось на очах бриніли сльози від безмежного щастя присутності на цьому дійстві.

Минулої неділі, яка в християнському світі має назву «Прощення» і передує Великому Посту, в селі Чернятині Городенківського району повісився дев’ятнадцятирічний юнак. Його, ще теплим, намагалися визволити з петлі у хліву брат-близнюк та мама, але було вже пізно…

Хлопці навчалися в Заліщиках. Хоч батько помер, сім’я вважалася благополучною. Нічого певного про причини суїциду не відомо, ведеться розслідування. Це вже другий такий випадок у селі від початку року, а загалом за останні кілька років так звело рахунки із життям аж четверо молодих мешканців цього села.

Сестра Юліана Дзюбата (голова Катехитичної комісії Івано-Франківської  архієпархії УГКЦ) про Міжнародний конкурс сучасної релігійної пісні

 

— В чому особливість цьогорічного конкурсу «Пісня серця»?

— Цьогорічний конкурс «Пісня серця» присвячується Року віри та святкуванню 1025-ліття хрещення України, тому відбудеться під гаслом «Віра, якою я живу».

Громадська організація «Івано-Франківський Християнський Рух за Життя» відзначає міжнародний День молитви проти абортів, День пам’яті абортованих дітей і проводить ряд акцій під назвою «Тиждень за життя» (25-31 березня 2013 р.).

Заплановані заходи:

1. Хресна Дорога ненародженої дитини та молитовна ходьба (25.03, перехрестя вулиць: Ак. Сахарова, Є. Коновальця, В.Чорновола, поч. о 15.00)

2. Молитовне стояння «Аборт - вбивство! Збережи життя!» (27.03., навпроти міського пологового будинку, вул. Чорновола, поч. о 12.00)

наша невтомна дописувачка, вчителька християнської етики з Богородчан п. Оксана Вербовська. Редакція щиро здоровить Вас, п. Оксано, та бажає міцного здоров’я, творчої наснаги і рясних Господніх благословінь.

Пропонуємо увазі наших читачів нові вірші ювілярки.

 

Молитва – сила!

 

О молитво вічна, пресвята,

Наче мати, до грудей нас

пригортаєш,

Даєш життя, наснагу, віру –

І кожну мить даруєш нам

щасливу.