7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 3 (1103) від 21 січня 2016


Членкині спільноти «Матері в молитві» с. Пнів, що діє при церкві Непорочно Зачатої Діви Марії, вчергове провели нічні чування напередодні храмового празника. Рік 2016-ий оголошений роком Божого Милосердя. Тому нічні чування були присвячені темі «Боже Милосердя, спаси Україну та все людство від війни».

 

З огляду на ситуацію в державі, коли війна щодня підкошує молодих і доблесних українських синів, потреба в такій молитві стала просто необхідністю. Окрім того, пересічні громадяни (що гріха таїти?) уже дещо збайдужіли до подій на Сході, уже дещо вивітрився їх патріотизм, у багатьох вичерпалися матеріальні запаси. Але духовні запаси у християн вичерпуватися не сміють. Відчувати біль характерно для людини, а відчувати чужий біль – це риса християнина.

Господь в усі віки посилав пророків, мучеників, проповідників, учителів, які боронили святу християнську віру і мораль.

 

Таким був св. Василій Великий (329-379), пам’ять якого кожного року вшановуємо 1 (14) січня. Вселенська Церква нагородила св. Василія титулом «Великий». Справді він був Великим у своїх ділах: великий проповідник, великий письменник, великий законодавець монашого уставу.

Життя св. Василія Великого пробігало в Малій Азії, де в Кесарії Каппадокійській він був архієпископом. Через славну й активну церковну діяльність св. Василій був залічений до благородного сонму Святих Отців Вселенської Церкви і став одним з найбільш пошанованих святих на території сучасної України.

Хочу торкнутися дуже болючої для нас, українців, теми-рани, яка кровоточить протягом років, десятиліть, століть, – теми рідної мови. З її заборонами, емськими циркулярами, валуєвськими указами, тайними і відверто цинічними, багаточисленними і нескінченними.

І ось, нарешті, на зорі Незалежності в 1989 році був прийнятий Закон про мови, про захист рідної мови! Дочекалися! Елементарної справедливості, порядності… Але радість затьмарив незрозумілий термін впровадження рідної мови в усі інституції рідної держави – 10 років!!! Це – як на сміх курям.

Шановні працівники редакції «Нова Зоря»! Висловлюю щиру подяку за змістовні й повчальні статті, які читаю з великим задоволенням та багато корисного отримую для себе. Якщо б усі були такі відкриті й нелицемірні, то напевно наша Україна була б тепер не в такому жалюгідному стані.

«Залиши на Господа свою турботу і Він тебе підтримає» (Пс. 55, 23)

У мальовничому покутському селі Джурків, що на Коломийщині, з волі Божої і за натхненням Святого Духа започаткувала свою роботу спільнота «Матері в молитві».

На спільну молитву матері зібралися в школі у кабінеті християнської етики, де багато християнської літератури та великий образ Матінки Божої. Директор школи п. Ярослава Сеньків радо зустріла матерів, адже вона викладає християнську етику.

Цього року новим викликом для Церкви постало бажання багатьох християн святкувати свято Різдва разом 25 грудня. Про те, наскільки виправданим є таке бажання християн і чи реально на практиці святкувати Різдво всім разом, розповідає о. Василь Рудейко, доктор літургійного богослов’я, викладач УКУ, заступник голови Патріаршої літургійної комісії УГКЦ.

Коли ти все життя стараєшся бути сильною, підтримувати інших, давати поради, а своєму життю не можеш дати ради, тоді виникає безліч запитань, на які ти не можеш знайти відповіді.

Тобі вже далеко за 30, радше, близько
40-а. Ти, здавалось би, успішна жінка, щаслива мати, але це не так, коли поруч знавіснілий чоловік, коли ти вкотре боїшся засинати, бо, не дай, Боже, не прокинешся…

В дитинстві я не почувалася щасливою. Жодного разу не почула від матері: «Я тебе люблю!», натомість – постійні нарікання. Жодного разу не запитала, чого хочу я, натомість завжди зверталася увага на потреби інших.

На Різдво Ісуса Христа членкині громадсько-просвітницької організації Союз Українок м. Івано-Франківська за сприяння управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міськради відвідали військовослужбовців льотної частини.

 

З вітальним словом звернулися голова Союзу Українок м. Івано-Франківська Мирослава Микитюк та голова СУ Івано-Франківщини Уляна Шведюк.

Отець Миколай Микосовський ЧСВВ з церкви Царя Христа м. Івано-Франківська поблагословив хлопців на добру службу, здійснив чин освячення святим єлеєм та окропив свяченою водою.

Понад п’ятнадцять років я читаю газету «Нова Зоря», з якої багато почерпнула і багато чого навчилася.

Спостерігаючи за сім’ями, які мені знайомі, та стосунками у них, вважаю, що вірш, який подаю нижче, буде комусь наукою.

Мені уже близько сімдесяти і цей вірш – моя сповідь.

18 січня, у навечір’я свята Богоявлення, в Базиліці Успіння Матері Божої монастиря ОО. Василіян у с. Погоня на Тисмениччині відбулося відкриття Святих Дверей, що знаменує початок Року Божого Милосердя.

 

Незважаючи на пізню і морозну вечірню годину та на значну віддаленість до найближчих міст і сіл, до славетної святині прибуло настільки багато прочан, що вони ледве вмістилися у просторому храмі.

Український народ багатий на національні обряди та традиції. Першим та одним із найвеличніших свят зимового циклу є Різдво Христове. Так, 8 січня 2016 р. у храмі Воздвиження Чесного Хреста села Негівці Калуського району відбулася постановка Різдвяного вертепу  за участю учнів школи.

Маленькі колядники під керівництвом сестри Маркелли із  Войнилівського  монастиря Пресвятого Серця  Ісуса організували  справжнє різдвяне шоу, присвячене народженню маленького Ісусика. Були тут Йосиф і Марія, Звіздар та Ангели, три Царі і Пастушки, не обійшлося без Ірода, Чорта і Смерті. Учасники виконали кілька колядок, які допомагали донести до слухачів ідею вертепу.