7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

«Хіба ж не знаєте, що ваше тіло – храм Святого Духа, який живе у вас. Його ви маєте від Бога, тож уже не належите до самих себе. Ви бо куплені високою ціною!

Тож прославляйте Бога у вашому тілі!» (1 Кор. 6, 19-20).

Кожній дівчині Господь дав незрівнянну і неповторну красу, ніжність, лагідність. У наш час багато дівчат не приймають цих Господніх подарунків і шукають для себе чогось «особливого». Сьогодні є кричуща потреба поговорити про куріння дівчат, яке вбиває не тільки загальний зовнішній образ дівчини, а й завдає непоправної шкоди її здоров’ю та здоров’ю її майбутніх дітей.

Багато представниць слабшої половини вважають, що дівчина чи й жінка з сигаретою виглядає ефектно, по-дорослому, тобто куріння є модним доповненням до їхнього сучасного образу. Але та дівчина не хоче думати, що вже через кілька років від її ефектності і краси залишаться лише спогади. Не у всіх вистачає здорового глузду і елементарних медичних знань, щоб зрозуміти, якої шкоди своєму здоров’ю вони завдають, взявши в руки сигарету. А ще виникає неабиякий ризик залишитися безплідними. З цього випливає, що куріння є гріхом.

Оксана з м. Івано-Франківська розповіла про свою залежність від куріння і як Господь звільнив її та подарував справжню свободу.


Перший раз дівчина вдихнула сигаретний дим ще в одинадцятому класі. Спочатку це було як гра. Однолітки говорили Оксані: «Попробуй, тут немає нічого страшного». З часом ця «гра» переросла у залежність, яка тривала двадцять років.

Пані Оксано, чи виникало у Вас бажання протягом цих довгих років кинути курити?

– Так, але я сама не могла подолати цю залежність. Дуже було соромно приступати до Святої Сповіді і говорити один і той самий гріх. Також старша дочка завжди докоряла мені, що у мене немає сили волі, щоб позбутися цієї згубної звички. Я пробувала різні засоби: намагалася викурювати менше сигарет, але це мені не вдавалося. Господь допомагав мені не курити під час вагітності. Я розуміла, що це дуже шкодить дитині і тому в молитвах просила в Бога сили. Але коли переставала годувати дитину, то набирала вагу, а викурюванням сигарети перебивала апетит, я мало їла і худла. Тому й курила, щоб схуднути. Потім я почала ходити до церкви на молитви однієї спільноти, члени якої моляться один за одного. Ця спільна молитва насправді є дуже сильною і творить чуда. Бог почав діяти в мені і мене відвернуло від цього. Я курила двадцять років, а одного дня прийшла додому і зрозуміла, що більше не тягне до сигарет. Це просто чудо! Зараз уже чотири місяці як я не курю. І з Божої ласки думаю: Господь допоможе мені вистояти, щоб навіть не виникало бажання до цього гріха.

– На Вашу думку, що найважливіше на шляху до звільнення?

– Найперше – це бажання подолати цю згубну звичку. Я знаю таких дівчат, які не хочуть і навіть не звертаються до Бога з цією проблемою. Потрібно, щоб людина розуміла, побачила в собі це зло і звернулася до Бога, Який обов’язково дасть сили вистояти перед спокусою. Сигарета, так само як наркотики чи алкоголь, викликають дуже сильну залежність, від якої не просто звільнитися, а ще тяжче – усвідомити свою проблему. Сигарети так опановують людиною, що вона навіть не знає, що з нею робиться. Спочатку здається, що зможеш кинути у будь-яку хвилину, але насправді це зовсім не так. Просто топишся у залежності, яка тобою володіє наскільки, що ти не можеш керувати своєю волею. Проблема дуже серйозна.

– Зараз Ви кинули курити. Яке у Вас відчуття?

– Мене наповнює надзвичайна свобода. Я вільна від сигарети, можу спокійно розмовляти з людьми, не боячись, що хтось відчує запах диму. Я стала більш відкритою.

– Що б Ви сказали тим дівчатам, які мають цю згубну звичку?

– Відкидайте усі свої погані звички, більше звертайтеся до Бога в наміренні позбавлення від своїх залежностей. Господь дасть силу і міць, щоб не повертатися до гріха. Треба молитися. Потрібно любити Бога, вірити і надіятися на Його поміч. Якщо у тебе є якийсь гріх, а ти молишся, ходиш до церкви, то Господь показує тобі це і допомагає побороти, забирає все погане, очищає.

Розмовляла Віра КАПЧУК.

 

Молитва матері - Число 11 (968) від 14 березня 2013