7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Так звані психотерапевтичні тренінги набувають в Україні усе більшої популярності. Однак, звертаючись до спеціаліста за оголошенням про тренінг або навіть за оптимістичною порадою тих, хто вже побував на занятті, ви ризикуєте опинитися в... секті.

«Я почала ходити до психолога з цікавості — моя подруга так багато розповідала про чудеса, на які здатна психолог Олена, що встояти було неможливо. Вже потім я зрозуміла, що варто було б проявити пильність на самому початку — психолог призначала зустрічі в кафе (свого кабінету в неї не було), не приховувала, що за фахом вона інженер, працює на заводі, а вечорами практикує терапію з клієнтами. Вже після першого заняття я, стараннями Олени, зрозуміла, що проблем у мене понад голову і тільки вона допоможе їх вирішити», — розповідає Тетяна із Запоріжжя.

За словами дівчини, вона почала відвідувати індивідуальні, групові та парні заняття, і дуже скоро все її життя почало обертатися виключно навколо психолога: «Олена вважала, що спілкуватися з друзями мені не потрібно, адже, за її словами, зустрічі закінчувались лише плітками та алкоголем. Водночас і друзям було складно зі мною, тому что кожну фразу я починала словами: «А Олена вважає, що…». В підсумку спілкуватися я продовжила тільки з тими, кого вдалося затягнути до Олени. Але тут почалось найжахливіше: вона розповідала іншим клієнтам про що ми розмовляли на наших сеансах, перекручуючи мої слова до невпізнання, тож у підсумку ми з друзями перестали навіть вітатися. Після занять з нею мені було погано, а моя подруга з групи навіть думала про самогубство. Ми пробували залишити „тренінг”, але Олена постійно повторювала: «Чим гірше тобі після сеансу, тим кращий ефект». Фіксованої «такси» за сеанс у цього психолога не було: «Олена сама визначає, скільки їй буде платити кожен клієнт — 100, 150 чи навіть 200 гривень за заняття. Причому, чим більше ти платиш, тим це престижніше.  До речі, багато людей ходять на „тренінг” не раз на тиждень, а мало не щодня, і роблять при цьому Олені дорогі подарунки».

Історія Тетяни — далеко не поодинока і дуже нагадує історії, які розповідають люди, що побували в релігійних сектах. Це -  ставлення до слів лідера як до абсолютної істини, сувора ієрархія підпорядкування, нетерпимість до будь-якої власної думки і жорсткий контроль над клієнтами в їх житті поза групою.

Правда, самі координатори тренінгів т. зв. особистісного росту переконують, що до сект вони ніякого відношення не мають: «Секти і тренінги — це різні речі. Тренінг, на відміну від секти, спрямований на досягнення людиною мети, на поліпшення її комунікаційних здібностей, на саморозвиток.  А секти мають відверто деструктивний характер, — твердить керівник одного з тренінгових центрів Дарія Шевченко.

Проте думка Церкви і медичної науки в подібних випадках однозначна: психолог не повинен втручатися в життя клієнта. «Праця терапевта у принципі полягає тільки в тому, щоб допомогти людині зрозуміти себе, але в жодному випадку – ніяк не впливати на нього.

Існує декілька критеріїв, за якими можна визначити, чи ви потрапили саме до фахівця. По-перше, після сеансу повинно бути відчуття позитивного результату від спілкування. По-друге, варто прислухатися до інтуїції: якщо ви відчуваєте хоч найменший сумнів, то слід негайно припинити відвідування.

Але найголовніше – перед тим, як іти за тією чи іншою психологічною порадою, насамперед зверніться до священика: добра Свята Сповідь – найкращий лік для душі!

Молитва матері - Число 11 (968) від 14 березня 2013