7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

У травні, коли світом переможною ходою йде весна, приходить до нас свято Матері. Вона приходить тихо і непомітно, як це робить завжди мама.

 У нашому народі здавна живе любов і пошана до матері. Її жертовний труд заради дітей, безкорислива любов, що нічого не вимагає взамін, її безперестанні гарячі молитви, що часто рятують від блуду і непевних доріг її дітей, — вражають. Перед матір’ю схиляють голови мудреці, поети і президенти, бо чого навчить мати, що вбере дитя разом з її молоком, — те на все життя.

Т. Г. Шевченко з трепетною любов’ю і ніжністю ставився до матері. Він з ніжним сумом згадує свою добру неньку, яка співала йому пісні. Десь на підсвідомому рівні увібрав у себе пісенний талант своєї “ще молодої” неньки, зумів оцінити тяжкий материнський труд, і вивів матір-українку на сторінки свого безсмертного Кобзаря.

Геніальний мислитель і письменник Іван Франко схиляє голову перед своєю матір’ю:

Мамо-голубко! Зрана в могилі

Праця й недуга зложили тебе,

Пісня ж твоя в невмираючій силі

В моєму серці ясніє й живе.

Кожна мати навчає свою дитину, як уміє, як підказує їй серце: чи то строгістю і любов’ю, чи ласкою і терпеливістю, чи мудрістю і наполегливістю. Бо світ тепер не легкий, звабливий, з безліччю різноманітних хитросплетінь і всякого зла. Як важко вберегти свою дитину. Та не опускають руки матері. Вони організували материнські спільноти “Матері у молитві” і молитвою рятують своїх дітей і світ.

Спільнота “Матері в молитві” в с. Підгір’я багаточисельна. На молитві можна побачити матерів різного віку: є молоді і старші. Вони моляться за намірення спільноти, за дітей всього світу, України, рідного села, за дітей-сиріт, півсиріт, покинутих, бродячих, дітей-інвалідів, що проживають у сиротинцях і інтернатах, дитячих колоніях, дітей, узалежнених від алкоголю, наркотиків, комп’ютера, онкохворих, хворих на снід і вмираючих, і всіх, хто страждає. Моляться за з’єднання родин, за любов і мир у сім’ях, за дари Святого Духа, за навернення грішників, за єдність Христової Церкви, за священиків, за Україну.

У свято Дня Матері хочемо пом’янути тих матерів, що відійшли до Господа, і привітати всіх сущих матерів – молодих і старших, матерів-вдів, одиноких і хворих, покинутих, щасливих і пригнічених, багатих і бідних, з цим радісним святом. Хай Небесна Ненька Пречиста Діва Марія буде вам і вашим сім’ям захисницею, заступницею і молитвенницею, хай береже вас і ваші родини від земної суєти і всякого зла. Хай дарує вам життєву мудрість, силу духа і силу молитви, безмірну любов і глибоко усвідомлену радість материнства.

М. Басараб,

членкиня спільноти „Матері в молитві” церкви Різдва Христового с. Підгір’я Богородчанського деканату.

 

Молитва матері - Число 19 (927) від 10 травня 2012