7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

На все є Божа воля. З благословення на той час ігумена Михайла Волошина 18 листопада 2007 року в храмі Матері Божої Неустанної Помочі при монастирі святого Йосипа отців Редемптористів м. Івано-Франківська засновано спільноту „Матері в молитві”.

 Бути матір’ю – це дарунок Божий. Материнський обов’язок – виховувати дітей, бути взірцем і прикладом у духовному християнському житті, навчати Божої любові. Материнська любов світла, сердечна, прощаюча. Виклик такій любові, довіри, покори перед Богом є у матерів спільноти, яка сьогодні налічує понад 50 членів, а також є членами інших спільнот, які діють при храмі. Турботливі матері дбають про майбутнє дітей зростати добрими християнами і кожної неділі о 15 годині збираються в храмі на молитви. Свої молитви довіряють Божому милосердю і Божій любові. Бог дарував їм цю працю і свої молитви матері розпочинають вервицею до Божого милосердя.


Прохаючи заступництва і милосердя, моляться за своїх дітей, внуків, за всіх дітей, скалічених долею, за хворих, немічних, недужих, безпритульних, за священиків, за Церкву. Очолює молитовний рух спільноти „Матері в молитві” вірна Богові християнка парафії, мати трьох дітей Катерина Зубач. Під її проводом матері духовно єднаються однією родиною в Христі. Допомагають одні одним, приходять на поміч потребуючим, відвідують будинок милосердя святого Миколая в Крихівцях. Для глибшого пізнання Христової науки за порадою звертаються до духівника спільноти отця Петра Ковальчука. Радіють серця матерів, що мають доброго наставника і порадника у молитвах. Бо і віра народжується й зростає в спільноті. А молитва і віра для спільноти є найбільша надія.

Моляться до Пресвятої Богородиці за Україну, щоб Небесна Матінка вислухала прохання і потішила народ в земних смутках і турботах. Щоб зберегти рідну українську мову, культуру, спадщину, тричі цілодобово моляться  вервицю і свої вечірні молитви заносять до Бога в цьому наміренні.

Зустрічаємося із спільнотами інших парафій. Дружня материнська зустріч двох спільнот відбулася в селі Липівка Тисменицького деканату. Раділи гостям липівчани і на Святій Літургії разом молилися заради майбутнього всіх дітей у величному новозбудованому храмі Воскресіння Христового, яку відслужив отець Василь Фіголь. Захоплюючою для матерів двох спільнот була спільна молитва в старенькій дерев’яній церковці неподалік від нової. Зі щирих сердець линули молитви за всіх узалежнених від наркоманії і алкоголізму та різні потреби, за всі хвилини життя перед Чудотворною іконою Липівською. Благали Матір Божу не залишати наших дітей без Її опіки. Після гостинного частування разом з піснями на прославу Ісуса і Марії та молитвами вирушили до урочища, де колись стояв монастир, а тепер тут є чудотворне джерело і знаходиться статуя Матері Божої.

Після Молебня о. Василь виголосив повчальну науку для матерів, збагативши всіх духовно. Краса живої природи, невидима присутність Марії, благодатне намолене місце вселяли тишу і спокій в серця. Ми поділилися своїми враженнями, переживаннями, обмінялися досвідом, з обох спільнот давали свідчення про силу молитви – як Бог діє і вислуховує.

Такі незабутні зустрічі спільноти продовжувалися. За період існування матері відбули піші прощі, долаючи багато кілометрів до відпустових місць: Зарваниці, Гошева, Крилоса, Погоні. Майже всі були учасниками з’їзду матерів у Крилосі. Свої щирі молитви приносили у поїздках до святих місць: Страдч, Раковець, Фрага, Грушів, Унів, Глиняни-Ракобовти з відвіданням могили нашого стигматика Степана Навроцького.

Матері завжди наслідують Матінку Небесну. Радо приймала паломників Цариця Покуття в Погоні на міжнародній прощі Вервиці, де матері випрошували надзвичайні ласки для дітей і ближніх.

Святом любові для матерів було відзначення четвертої роковини спільноти при нашій парафії. Своєю працею з радістю ділилися з новими членами, запрошеними парафіянами із священиком. Спільний Молебень до Матері Божої, наука духівника о. Петра, перегляд фільму, чаювання, спільна фотографія надавали ще більшої святості, покори і довіри Богові.

Спільнота матерів є добрим прикладом на парафії, яка закликає інших єднатися з ними, щоб бути великою родиною. Разом молитися за дітей, щоб зростали християнами, щоб у їхніх серцях не було місця для інших духів, бо серця дітей належать Богові. Щоб матері не проливали гіркі сльози, навернутися до Бога ніколи не пізно. Завжди пам’ятати про віру, Господні слова і десять заповідей Божих, як матері спільноти „Матері в молитві”. А звернетесь – допоможуть, підтримають, розрадять, помоляться. Це і є те спільне, що об’єднує всіх матерів і є тим щастям, яке завжди дарує мир і тепло душі. Так матері нашої спільноти по-справжньому виконують свій материнський обов’язок і з надією очікують, щоб було більше щасливих матерів.

Благослови, Господи, наших матерів!

 

Анна ФЕДУНИШИН.

Молитва матері - Число 16 (924) від 12 квітня 2012