7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

 У нашому невеличкому селі Гончарів народився вірний син УГКЦ о. мітрат Петро Йосафат Гаврилюк-Купчинський.

 На тому місці, де була хата о. Петра, зараз побудована двоповерхова школа. А чотири роки тому тут, у школі, започаткувала свою роботу спільнота «Матері в молитві». Торік у школі відкрили і освятили духовний Марійський куточок. Все це неспроста!  Все це задум Божий! Це натхнення Святого Духа, адже о. Петро тут зростав, тут, на цій землі, разом з мамою молився і бавився з ровесниками. І як не дивно, він грався в «Церкву». Отець Петро був завжди «священиком», а всі інші – «Марійська дружина». Діти разом із «священиком» ішли святити поле, співали пісні, молилися. Це було дев’яносто років тому, коли о. Петро народився, Господь Бог освятив цю земельку. Господь накреслив свої плани. Відколи в школі поставили статую Пречистої Діви Марії, то всі діточки разом із учителями щодня зранку мають можливість відмовляти тут молитви: „Царю небесний”, „Отче наш”, „Богородице Діво”. А в понеділок і в п’ятницю ще й Гімн України співають. Директор школи Любов Ільків, коли освячували капличку, сказала: «Дуже відрадно, що саме тут, де ми, матері, молимося за всіх діточок, що потребують нашої молитви, і де перебувають усі діточки нашого села, ми створили цей духовний куточок”.


Молитва матері свята,

Молитва матері від серця,

Щоб захистити всіх від зла,

Поможи нам, Мати Пресвята.

Нехай Мати Богородиця лагідно споглядає з цієї статуї на всіх вас, діточки, як наша друга мати, яка може найкраще зрозуміти, потішити і не переставати любити своїх дітей.

І Мати Небесна запрошувала нас, матерів, на прощі у Зарваницю, Погоню, Страдч. Учителі-матері своє професійне свято 1-2 жовтня 2011 р. Б. провели у с. Погоня, де відбувалася ХVІ Міжнародна проща Вервиці за єдність Церкви.

Духовне життя села набирало обертів. Святий Дух надихав матерів, які молилися разом, співали в церковних хорах і задумали створити в селі сільський хор. І от вперше за часів незалежності України в селі пройшло творче свято «Розколяда». До участі у святі запросили родину о. Петра Герилюка-Купчинського. Це — сім’я о. Віталія Павлюка із Обертина, родина Ганни Чехович із Обертина, родина Микитюків з Коломиї. Голова селища О. Федоришин вручила всім подарунки і висловила подяку. До свята долучився місцевий підприємець Б. Крук.

Наталія Гринішак,

членкиня спільноти

«Матері в молитві».

с. Гончарів Обертинського деканату.

 

Молитва матері - Число 16 (924) від 12 квітня 2012